10 достойних причин утриматись від сексу до шлюбу
  • Птн, 22/09/2017 - 18:29

Здається, чистота і цнотливість стали чеснотами, які вже давно вийшли з моди. Криза цінностей призвела до того, що багато молодих людей, що зустрічаються, вважають секс центром їх взаємовідносин. Сексуально активних чоловіків вважають «переможцями», а жінок – «досвідченими», а того, хто береже себе в чистоті вважають «святенником», сексуально неспроможним чи тим, кого стримує Церква. Однак, реальність є цілком протилежною.

Ми пропонуємо до Вашої уваги 10 причин чому молоді вартує утримуватись від сексу:

 1. Утримання від сексу сприяє налагодженню хорошої комунікації між хлопцем і дівчиною. Коли пара практикує стримання, комунікація між ними налагоджується дуже добре, оскільки вони не зосереджуються лише на тому, щоб отримати насолоду, але радість від того, що діляться своїми поглядами і життєвим досвідом; більше того, їхні розмови є набагато глибшими. Напротивагу цьому, фізична близькість є легким способом спілкування, однак вона затьмарює інші форми комунікації. Це – спосіб уникнути справжньої праці в налагодженні емоційної близькості, як наприклад, розмов про глибокі особисті турботи чи вирішення основних відмінностей між обома особами.

2. Без сексу ваші відносини стають більш дружними. Фізична близькість може створювати у підлітків враження, що вони є емоційно близькими, хоча насправді це не так. Романтичні відносини в основному полягають на  розвитку дружби, а без спілкування і спільних інтересів дружби не буває. Особисті розмови сприяють розвитку дружби і допомагають пізнавати один одного, а також наші якості і недоліки. Дуже часто молоддю керує пристрасть, але згодом, коли вони пізнають один одного ближче, то дуже розчаровуються. І виявляється, що вони не знали один одного, бо ніколи не були друзями; натомість, вони були «друзями по сексу».

3. Якщо ви не спите разом, тоді у вас кращі відносини з батьками один одного. Коли чоловік і жінка поважають один одного, їхня любов стає більш зрілою і покращує відносини з батьками обох. Зазвичай, батьки воліють, щоб їхні неодружені діти утримувались від сексу, і турбуються тоді, коли знають, що їхні діти мають сексуальні відносини, не будучи одруженими. Коли пара знає, що мусить приховувати свої сексуальні стосунки, тоді зростає почуття вини і стресу. Пара, яка приймає рішення почекати, більш дружно спілкується як зі своїми батьками, так і з батьками своїх обранців.

4. Ти можеш більш вільно запитати чи вартує продовжувати відносини. Сексуальні відносини мають силу тісно пов’язувати двох людей і можуть довго утримувати нездорові відносини, що базуються на фізичній привабливості чи потребі захищеності. Особа може відчувати, що вона «в полоні» відносин, які хотіла б припинити, однак не знає як з них вибратись. Особа, яка не займається сексом, може набагато легше розірвати емоційний зв’язок з іншим, оскільки між ними не було настільки потужної близькості на фізичному рівні. Більше того, якщо жінка завагітніє, обоє батьків вже не почувають себе вільними, щоб вирішити розійтись, одружитись, іти на роботу і т.д.

5. Утримання від сексу заохочує до щедрості, замість егоїзму. Сексуальні стосунки у відносинах можуть призводити до егоїзму і зосередження на самозадоволенні. Вони можуть спричиняти до того, що люди почуватимуть себе учасниками свого роду змагання з іншими, кого їх партнери можуть вважати більш привабливими. Це провокує незахищеність і егоїзм, оскільки, увійшовши в сексуальну інтимність, особа має тенденцію хотіти все більшого і більшого.

6. Без сексу ризик фізичного і словесного насильства є значно менший. Секс поза шлюбом асоціюється з насильством та іншими формами зловживання. Наприклад, між парами, що живуть без жодних зобов’язань, фізична агресія є вдвічі більшою, ніж між одруженими. В парах, які зустрічаються, але вирішили «почекати до весілля», є менше ревнощів, менше егоїзму, аніж у тих, хто керується пристрастю.

7. Без сексу розширюється репертуар способів виразити свою любов. Пара, яка практикує утримання, знаходить нові способи виразити свою любов; для того, щоб добре проводити час разом і виражати своє зацікавлення один одним, їм слід використовувати свою винахідливість. Відносини стають міцнішими, оскільки у них є більше можливостей пізнавати один одного, їх характери та звички, а також пізнавати шляхи для підтримки відносин.

8. Пара, що утримується від сексу до весілля, є більш схильна мати успішний шлюб. Дослідження показали, що пари, які співжили до весілля, є більш схильними до розлучень, ніж ті, що утримувались від сексу.

9. Якщо ти вирішиш розірвати відносини, тобі буде менш боляче. Зв’язки, які формує сексуальна активність, дуже міцно прив’язують нас до іншої особи, тому якщо пара розходиться, біль від цього є набагато більшим. Якщо у вас не було інтимної близькості і ви хочете розійтись, розлучення є менш болючим. Оригинальные подарки для Парня к праздникам

10. І найважливіше: ти будеш почуватись добре. Сексуально активні підлітки часто втрачають самоповагу і визнають, що живуть з почуттям провини. Коли вони вирішують відмовитись від фізичної близькості, то починають відчувати себе новими людьми і починають наново зростати. Вони розширюють свій інтелектуальний, мистецький і соціальний потенціал, оскільки усю свою творчу енергію вкладають у розвиток своїх талантів.

Переклад: «Католицький оглядач» за матеріалами aleteia.org


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць