20 червня Верховна Рада може ратифікувати Стамбульську конвенцію
  • Птн, 17/06/2022 - 17:16

Користуючись скрутним становищем України, прихильники радикальних ідеологічних віянь намагаються нав’язати нашій державі свій порядок денний, зокрема змусити українських політиків ратифікувати сумнозвісну Стамбульську конвенцію.

Питання про ратифікацію Стамбульської конвенції внесено до порядку засідання парламенту у понеділок, 20 червня.

Намір ратифікації уже засудили у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій.

Як ідеться у зверненні ВРЦіРО, намагання ратифікувати Стамбульську конвенцію в умовах воєнного часу та наявності у суспільстві протилежних поглядів щодо такої ініціативи лише спровокують нову хвилю громадських протестів, невдоволення, критики в адресу керівництва України. І це в той час, коли наша держава потребує єдності, згуртованості, консолідації зусиль усіх громадських інституцій з метою перемоги у війні з російським агресором.

У ВРЦіРО наголошують, що Стамбульська конвенція поряд із нормами, спрямованими на боротьбу з домашнім насильством, запроваджує поняття «гендер» як ідеологічний концепт самоідентифікації людини. З цим не можуть погодитися релігійні спільноти України, адже ігнорування факту наявності біологічних статей, які характеризують жінку або чоловіка, та пов’язане з цим зобов’язання навчати дітей нестереотипним гендерним ролям (стаття 14 конвенції) несе загрози спотворення у молодого покоління статевої ідентичності, популяризації одностатевих сексуальних стосунків та поширення випадків захворювання на гендерну дисфорію серед дітей і молоді. 

«Враховуючи небезпеки гендерної ідеології, замість ратифікації Стамбульської конвенції ВРЦіРО закликає вживати практичні заходи та розвивати національне законодавство України з протидії домашньому насильству та насильству проти жінок, як це роблять інші країни Європи, які також відмовилися від ратифікації цієї конвенції – Великобританія, Латвія, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Вірменія та Туреччина, яка денонсувала ратифікацію Стамбульської конвенції», – наголошує Рада Церков. 

Релігійні діячі закликають голову Верховної Ради та парламентарів запобігти ескалації напруженості та розколу українського суспільства, а саме – «зняти з розгляду питання про ратифікацію Стамбульської конвенції як такого, що потребує подальшого громадського обговорення та пошуку суспільного консенсусу».

На плани ратифікації також відреагували представники руху Всі разом!

«Через необхідність екстреного голосування по ряду питань у зв’язку із поставленими умовами щодо надання Україні можливості стати членом Європейського Союзу, було змінено сесійний тиждень у Верховній Раді. Сесійними днями у червні також будуть неділя (19 червня), понеділок (20 червня) та вівторок (21 червня). І одним із питань порядку денного українського парламенту буде й ратифікація Стамбульської конвенції. Адже окремі політичні сили з Брюсселю наполягають на необхідності ухвалення такого рішення. І певним чином викручують руки країні, що є живим щитом для Європи в умовах найбільшої континентальної війни, розв’язаної у ХХІ сторіччі Росйською Федерацією», – йдеться в заяві руху.

Представники руху наголосили, що провідні країни Європи відмовляються ратифікувати Стамбульську конвенцію тому, що вона йде врозріз із національним законодавством та національними інтересами. Тому чимало держав-членів Ради Європи і Європейського Союзу, які підписали конвенцію, у підсумку відмовилися її ратифікувати.

По-друге, у контексті запобігання насильству стосовно жінок і побутовому насильству українське національне законодавство є більш досконалим у порівнянні з застарілою Стамбульською конвенцією.

Також громадські активісти наголошують, що документ зазіхає на одне з основоположних прав людини – право батьків на виховання дітей у відповідності до власних світоглядних та релігійних переконань.

Джерело: Політична Теологія