Цікавинки

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 13:15

  Китайці, як і личить комуністам, глибоко поважаючи людину і розмірковуючи про етичні аспекти біоінженерії, не зупиняються перед створенням гібридів людини і тварини.

  South China Morning Post повідомляє, що група китайських військових вчених успішно поєднала гени тихоходів зі стовбуровими клітинами людини. Отримане творіння нібито перейняло деякі особливості цих “незнищенних” організмів, демонструючи, серед іншого, підвищену стійкість до рентгенівського випромінювання. Про це пише pch24.

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 10:01

  “Роки, проведені з Бенедиктом XVI, були для мене справжньою школою життя. Я служив одній із найважливіших постатей у Церкві і так був свідком нелегкого етапу в історії Церкви”, – каже Архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн.

  В інтерв’ю KAI колишній секретар Папи Бенедикта XVI і префект Папського дому, серед іншого, говорить: про бекстейдж книги “Тільки правда: моє життя з Бенедиктом XVI”, що найцінніше залишив нам Бенедикт XVI, взаємини Папи Ратцінґера з Іваном Павлом ІІ, Папу Франциска та німецький “Синодальний Шлях”.

 • Четвер, Травень 25, 2023 - 14:00

  “Загрози, пов’язані з розвитком штучного інтелекту (ШІ), екзистенційні, оскільки в нього є потенціал у найближчому майбутньому завдати шкоди чи вбити багатьох, багатьох людей”, – заявив у середу в Лондоні колишній очільник компанії Google Ерік Шмідт. Про це повідомляє pch24.pl із посиланням на «Dziennik Gazeta Prawna».

 • Вівторок, Травень 23, 2023 - 16:12

  На іспанському телебаченні вперше богопосвячена особа прийняла участь у шоу такого рівня. Впродовж 16 випусків кулінарного реаліті шоу о. Маркос Гарсіа ОР, родом з Венесуели, завоював симпатії багатьох телеглядачів і став справжньою зіркою проєкту.

 • Вівторок, Травень 23, 2023 - 16:04

  У четвер, 18 травня, у залі Релігійного товариства «Свята Софія» відбулася презентація пасхального набору поштово-філателістичної служби Ватикану «Великдень 2023» із зображенням українських ікон. Представити видання прибув віцеголова офісу поштової служби та філателії Ватикану дон Франческо Мадзітеллі.

  Курування проєкту з ініціативи поштової служби Апостольської столиці проходило у співпраці з Релігійним товариством «Свята Софія» (президент — о. Марко-Ярослав Семеген) і благодійною фундацією «Андрей» (голова — доктор Михайло Перун).

 • Четвер, Травень 18, 2023 - 16:04

  30 років тому, у серпні 1993 року, святий Папа Іван Павло ІІ підписав енцикліку Veritatis Splendor — “Сяйво істини”.

  Наводимо деякі цитати з цього документа, який допомагає християнам глибше зрозуміти багато фундаментальних питань.

  *

  Темнота блуду і гріха ніколи не зможе подолати світла Бога-Творця. У глибині людського серця завжди залишається туга за абсолютною істиною та бажанням повністю її пізнати. Це засвідчують невтомні пошуки, які людина веде в усіх галузях і сферах. Ще виразніше підтверджує це її пошук „сенсу життя”.

  *

 • Четвер, Травень 18, 2023 - 15:36

  Сьогодні, у день народження святого Івана Павла ІІ, пропонуємо Вашій увазі 25 фактів про цього Папу.

  1. Кароль Войтила став першим Римським Папою неіталійського походження, обраним за останні 455 років, одним з наймолодших Понтифіків в історії і першим Папою слов'янського походження.

 • Середа, Травень 17, 2023 - 10:38

  В мережі з’явилася можливість здійснити віртуальну екскурсію на виставку, присвячену історії Ватиканської обсерваторії та внескові церковних науковців у астрономію.

   

 • Вівторок, Травень 16, 2023 - 17:29

  Місце, в якому було покладено тіло Ісуса Христа, надалі приховує багато несподіванок. Деякі з них стали відомими нещодавно.

 • Понеділок, Травень 15, 2023 - 16:53

  Багато дівчаток у всьому світі бавляться іграшками Барбі і багато з них хочуть, щоб ця лялька була схожою на них. Виробник ляльок Барбі – компанія “Mattel” - створила новий дизайн цієї популярної ляльки – дівчини із синдромом Дауна.

  Для того, щоб якомога точніше передати свій задум, компанія співпрацювала із Національною спілкою синдрому Дауна – основна мета якої полягає в тому, щоб підтримувати осіб з цим синдромом, впливаючи на політику, надаючи відповідні ресурси та заохочувати місцеві спільноти.

 • П'ятниця, Травень 12, 2023 - 11:55

  Чи має Україна свого Ангела-хранителя? Чому Діва Марія говорила у Фатімі про важливість навернення Росії? Хто відповідальний за вбивство на війні? Як поєднати знищення ворога з любов’ю до нього? Та чи може жертва та нападник бути разом в Божому Царстві?

 • Середа, Травень 10, 2023 - 11:02

  Третя година дня, п’ятниця. Ми стоїмо з отцем Олександром Кусим* в одній із каплиць в латинській катедрі у Львові. Перед нами – образ Ісуса Милосердного, що відрізняється від звичного зображення, поширеного сьогодні по всьому світі. І для цього є причина. Особливе вшанування Божого милосердя, яке почало охоплювати світ наприкінці XX століття, прийшло до Львова на кількадесят років раніше. Але перед розмовою з отцем Олександром Кусим зробімо невелику подорож в історію.

   

  Львівський апостол Божого Милосердя

 • Понеділок, Травень 8, 2023 - 18:14

  У цей день, 8 травня, народився Архиєпископ Фултон Шін, проголошенню блаженним якого завадила пандемія COVID-19.

  Пропонуємо сьогодні Вашій увазі деякі його роздуми про Євхаристію із "Молитовника на час війни".

 • Понеділок, Травень 8, 2023 - 13:05

  Дослідники з Тель-Авівського та Аріельського університетів в Ізраїлі розробили модель штучного інтелекту, яка може автоматично перекладати клинописний аккадський текст на англійську мову. Це ще один важливий крок до збереження та поширення культурної спадщини Стародавньої Месопотамії, зазначають вчені

   

 • Понеділок, Травень 8, 2023 - 10:05

  Цими днями 90 років тому, 6-7 травня 1933 року, у Львові Українська Греко-Католицька Церква з благословення і під проводом праведного митрополита Андрея Шептицького провела наймасовіше свято для української молоді. Про свято УМХ тогочасна преса писала як про наймасовішу релігійну маніфестацію Галичини. Близько 100 000 молоді прийняли заклик свого Митрополита скласти присягу на вірність Христові.

   

  Митрополит АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ на площі перед собором св. Юрія

 • Четвер, Травень 4, 2023 - 12:16

  Експерти з психічного здоров’я та християнські батьки б’ють на сполох щодо негативного впливу соціальних мереж на підлітків. Підлітки переживають кризу психічного здоров’я, яка, ймовірно, пов’язана з часом, проведеним на таких сайтах, як TikTok, YouTube, Instagram тощо.

   

 • Середа, Травень 3, 2023 - 09:22

  Видавництво «Свічадо» видало біографію митрополита Андрея Шептицького «Два світи». Книга польської авторки Маґдалени Новак, вперше була опублікована у видавництві Ґданського університету у 2018 році. Українською її переклав Андрій Павлишин.

   

 • Вівторок, Травень 2, 2023 - 23:28

  Папа Франциск скерував послання учасникам першого засідання наукового комітету Фундації «Аудіовізуальні пам’ятки католицтва», що ставить перед собою завдання збереження аудіовізуальної історичної спадщини Церкви.

   

 • Вівторок, Травень 2, 2023 - 23:01

  1 травня, у день вшанування пам’яті блаженного Климентія Шептицького, після Божественної Літургії, в селі Прильичі, в приміщенні Храму Собору Пресвятої Богородиці представили унікальну виставку вишиваних ікон та образів отця доктора Дмитра Блажейовського. Експозиція налічує 10 Богородичних і 5 тематичних ікон із Музею вишитих ікон, що у Львові.

   

 • Вівторок, Травень 2, 2023 - 12:49

  Мабуть, для кожного католика природним є те, що з першого дня останнього весняного місяця у церквах починаються богослужіння, присвячені Діві Марії. Храми наповнюються ні з чим не порівнянним запахом фіміаму і прекрасним відлунням старовинної молитви.

   

Сторінки

Паломництво Святими місцями