Цікавинки

 • Середа, Грудень 6, 2023 - 11:40

  Такої шопки у Ватикані ще не було.

  Цьогоріч Дитятко Ісуса триматимуть не Марія чи Йосиф, а святий Франциск. Як і 800 років тому, коли Ассизький Бідачина, повернувшись зі Святої Землі, вирішив поставити перші в історії Різдвяні ясла, розповідає Vatican News Енріко Берсан, відповідальний за різдвяну декорацію на площі Святого Петра.

 • Вівторок, Грудень 5, 2023 - 13:05

  8 грудня 2023 року Франциск відвідає базиліку Санта-Марія-Маджоре, щоб піднести золоту троянду Богородиці, яку вшановують у цій святині в образі Salus Populi Romani – Спасіння римського народу.

  Коротка церемонія відбудеться перед традиційним візитом Святішого Отця на Іспанську площу в Римі з нагоди святкування Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Про це повідомляє Vatican News.

 • Вівторок, Грудень 5, 2023 - 11:33

  Цього року Ватикан знову готує виставку понад 120 вертепів з усього світу. Його відкриють 8 грудня 2023 року в колонаді на площі Святого Петра. Тема – святкування 800-річчя перших різдвяних ясел  в італійському Греччо. 

  За переказами, у місцевій печері святий Франциск Ассизький підготував перший живий вертеп на згадку про народження Ісуса у Вифлеємі, започаткувавши таким чином 800-літню традицію. Саме за зразком цього першого різдвяного вертепу цього року на площі Святого Петра спорудили великі святкові ясла. 

 • Понеділок, Грудень 4, 2023 - 13:59

  Туристичний центр Магдала, розташований у біблійному місті Магдала на березі Галилейського моря, оголосив про віртуальне паломництво з огляду на конфлікт у Святій Землі, через який паломники не можуть відвідувати її особисто в цей час Адвенту та Різдва.

  Адвент-паломництво миру «Зірка чудес» розпочнеться в неділю, 3 грудня, і триватиме протягом усього періоду Адвенту. Кожної неділі випускатиметься відео зі святого місця, з обговоренням його біблійного значення та щоденними роздумами.

 • Субота, Грудень 2, 2023 - 16:00

  Найважливіший цикл катехиз Івана Павла ІІ вперше за 40 років звучатиме в оригінальній аудіо версії. Спочатку опублікують промови Івана Павла ІІ польською мовою, а потім увесь цикл катехиз у перекладі на польську.

 • Субота, Грудень 2, 2023 - 15:08

  У ці дні вищий навчально-формаційний заклад Львівська духовна семінарія Святого Духа відзначає 240-літній ювілей від заснування. Семінарійна спільнота запрошує на спільне духовно-мистецьке святкування цієї події.

 • Четвер, Листопад 30, 2023 - 15:38

  Різдвяний піст (або Адвент у латинському обряді) — це час, коли ми можемо пригадати, що життя наповнене сенсом і метою, коли ми подорожуємо до майбутнього в надії.

  У сучасному світі порівняно легко відчувати нудьгу не лише у теперішній момент, а й до життям загалом.

  Коли нас не розважає остання вірусна публікація в соцмережах, ми можемо впасти в жахливу нудьгу, яка сягає глибини нашої душі.

  Ліки від цієї нудьги, за словами Папи Бенедикта XVI, у тому, щоб жити з надією, з нетерпінням очікуючи нашої остаточної єдності з Богом.

 • Четвер, Листопад 23, 2023 - 12:56

  У 1996-му на Воркуті почали відновлювати бараки, нам сказали: це – для вас.

  У листопаді Українська греко-католицька церква вшановує пам’ять священномученика Григорія (Лакоти) – єпископа Перемишльського. Пів століття мощі блаженного владики перебували неподалік від полярного кола в Абезі (за 150 км від Воркути). Нині вони вшановуються в церкві Різдва Пресвятої Богородиці у Львові, на Сихові.

 • Неділя, Листопад 19, 2023 - 14:52

  Чоловік з Х'юстона, штат Техас, якому залишилося жити всього два місяці після того, як шість років тому у нього виявили пухлину головного мозку, дякує Богові за те, що він зберіг йому життя.

  У 2016 році у Ізраеля Лемуса була діагностована гліобластома четвертої стадії, агресивна форма раку головного мозку. Коли йому поставили діагноз, Лемусу сказали, що у нього в мозку пухлина розміром з м'яч для гольфу, і жити йому залишилося всього два місяці.

 • П'ятниця, Листопад 17, 2023 - 17:05

  17 листопада 1869 року в сім’ї графині Софії (з роду Фредрів – ред.) Шептицької і графа Яна Кантія Шептицького народився архимандрит Української греко-католицької церкви, польський аристократ, український монах, Праведник народів світу, блаженний Католицької церкви Климентій Шептицького.

 • П'ятниця, Листопад 17, 2023 - 17:02

  Український фільм «Праведник», який знятий за мотивами книги Йова, отримав 21 нагороду на міжнарожних кінофестивалях, зокрема і в Каннах та Лос-Анджелесі.  Короткометражна стрічка є одним із проектів режисера-християнина Максима Тузова. Він вже став автором кількох фільмів, в основу яких покладено біблійні ідеї, але відзняті вони в сучасному контексті.

 • П'ятниця, Листопад 10, 2023 - 17:27

  Актор і комік Роб Шнайдер, відомий з фільмів «Водоноша» та «50 перших побачень», нещодавно оголосив про те, що навернувся в католицизм. 31 жовтня у Твіттері (тепер - Х) він подякував за вітання з нагоди 60-ої річниці від дня народження.
  «Я - найщасливіший чоловік у світі. Маю прекрасну партнерку в житті - мою красиву дружину Патрісію, та трьох чудових доньок - Еллі, Міранду та Маделін»,- написав він.

 • Вівторок, Листопад 7, 2023 - 19:21

  Дивовижна уявна пряма об’єднує сім монастирів – від Ірландії до Ізраїлю. Чи це лише співпадіння? Ці сім храмів є дуже далеко один від одного, однак вони ідеально об’єднані.

  Відповідно до легенди, Священна лінія Св. Архангела Михаїла представляє той удар, який святий наніс дияволу, відправляючи його до пекла. Не відомо, чи це правда, однак у кожному випадку, дуже цікаво як ці храми рівно виставлені.

 • Вівторок, Листопад 7, 2023 - 11:18

  Коли подивимося на життя дуже відомих людей, то одне з найскладніших питань для дослідників — те, що стосуються походження та роду. Впродовж століть губляться документи, неточно передаються родинні перекази і з’являється основа для міфу. Та, як би там не було, багатьом людям цікаво, хто був предком тієї чи тієї історичної особи. Цей епізод «Історій з історії УГКЦ» — версія історика Церкви п. Юрія Скіри щодо можливого українського коріння святого Івана Павла ІІ.

 • Понеділок, Листопад 6, 2023 - 14:18

  Статуя Гваделупської Богородиці, включаючи мантію з тканини, залишилася недоторканою під час руйнувань, спричинених ураганом Отіс, який минулого тижня обрушився на прибережне місто Акапулько та інші райони мексиканського штату Герреро з поривами вітру до 200 миль/год (понад 320 км/год).

 • Четвер, Листопад 2, 2023 - 10:46

  Новітн дані дослідження підкреслюють, що читання Біблії в паперовому форматі може мати глибший вплив на розуміння, ніж її цифрові версії.

 • Середа, Листопад 1, 2023 - 11:59

  В «App Store» для iOS та в «Play Store» для Android став доступним офіційний застосунок Дикастерії в справах євангелізації, присвячений Святому Рокові 2025, за допомогою якого можна зареєструватися для здійснення паломництв і участі в різних заходах, пов’язаних з Ювілеєм.

  Від вівторка, 31 жовтня 2023 р., доступний для завантаження офіційний мобільний додаток Ювілею 2025 «Iubilaeum25». Додаток, який полегшить реєстрацію на ювілейні заходи, можна завантажити з «App Store» для iOS та з «Play Store» для Android.

 • Середа, Жовтень 25, 2023 - 16:03

  Відповідно до найновіших даних Африка може похвалитися найбільшим зростанням католицького населення у 2021 році, зазначається у ватиканському звіті. Незначне зростання також зафіксоване на решті континентів, крім Європи, де кількість католиків щороку стрімко зменшується.

 • П'ятниця, Жовтень 20, 2023 - 13:34

  В Ізраїлі під час археологічних розкопок було виявлено місто Магдала, відоме з біблійних текстів як рідна земля Марії Магдалини

  За повідомленням GreekReporter, виявлене місто Магдала є однією з найважливіших археологічних знахідок за останні півстоліття. Місто, розташоване на березі Галілейського моря і засноване в період еллінізму, було колись процвітаючим рибацьким населеним пунктом. В ньому збереглися бруковані вулиці та синагога першого століття нашої ери.

 • Понеділок, Жовтень 16, 2023 - 16:43

  На Акрополі всередині стародавніх стін Салонік було виявлено церкву та цвинтар 13-го століття, повідомило міністерство культури Греції. Серед руїн було виявлено головний вівтар церкви, а також фрески зі святилища, деякі з яких покриті сусальним золотом. Також були знайдені бронзові монети та кераміка.

  Усередині стін Салонік виявлено церкву та цвинтар.

  Археологи стверджують, що вперше на Акрополі в Салоніках виявлено цвинтар.

Сторінки

Паломництво Святими місцями