Глава УГКЦ

 • П'ятниця, Червень 24, 2022 - 15:26

  Довготерпеливість дає людині можливість через щоденну муравлину працю, як навчав праведний митрополит Андрей Шептицький, рухатися вперед, бо так іде до своєї мети цілий народ. Витривалість у доброму показує намір людини, те, наскільки вона прагне добра, наскільки хоче здійснити те, до чого її кличе Господь. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час щоденного воєнного звернення у 121- й день війни росії проти України.

 • Четвер, Червень 23, 2022 - 18:10

  Застерігаємо весь світ перед спокусою умиротворяти агресора, який пішов на нас війною. Бо кожен, хто намагатиметься це робити за допомогою компромісів чи поступок, – тільки підсичує апетит загарбника. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 120-й день війни росії проти України.

  «Це той диявольський спосіб, як через зневагу інших збільшувати свої потреби. Проте той, хто не шукає Бога, ніколи не знайде миру», – додав Предстоятель.

 • Середа, Червень 22, 2022 - 21:26

  Сьогодні Блаженніший Святослав через онлайн зв’язок взяв участь в Асамблеї благодійних організацій для Східних Церков (ROACO), котра проходить у Римі з 20-23 червня. Під час ранкової сесії, присвяченої темі України, Блаженніший Святослав розповів про служіння УГКЦ в умовах гуманітарної кризи, спричиненої військовою агресією росії проти України.

 • Середа, Червень 22, 2022 - 21:22

  Відвідуючи частини України, які були під окупацією, Сумщину, Харківщину та Полтавщину, я бачив постраждалих від російських катувань і бомб, дехто з них розказував про свою біду. Ці люди мають якусь незрозумілу радість у своїй душі, яка не може бути викликана земним фактором. Про це зазначив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час щоденного воєнного звернення у 119- й день війни росії проти України.

 • Середа, Червень 22, 2022 - 11:46

  У вівторок, 21 червня, у Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з родичами бійців Національної гвардії України, яких росіяни в перший день повномасштабного вторгнення взяли на Чорнобильській АЕС у полон та викрали, покидаючи її.

 • Середа, Червень 22, 2022 - 11:37

  Ми часом подібні до дірявих мішків, у які Господь Бог виливає свою благодать, а ми її губимо. Але коли людина приймає дари Святого Духа, коли співпрацює з божественною благодаттю, тоді вона росте і дозріває. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 118-й день війни.

  Предстоятель подякував Господу Богу і Збройним силам України, що ми дожили до цього ранку і бачимо світло цього дня.

 • Вівторок, Червень 21, 2022 - 10:22

  Страх Божий виникає тоді, коли людина бачить дійсність, яка її захоплює і перед якою вона затамовує подих. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному зверненні на 117-й день кривавої війни росії проти України.

  «Тим, що ми сьогодні можемо разом бути, бачити денне світло, початок нового дня, ми завдячуємо Господу Богу і Збройним силам України, тому що за цей новий день хтось заплатив своїм життям», – вважає Глава Церкви.

 • Понеділок, Червень 20, 2022 - 15:52

  В понеділок, 20 червня, в Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з делегацією керівництва Українського біблійного товариства і представниками Всесвітнього об'єднання біблійних товариств.

 • Неділя, Червень 19, 2022 - 19:38

  Бути святим означає ділитися всім тим, що ми маємо, і бути готовим послужити один одному в ім'я Божої любові, не шукаючи іншої компенсації, іншої честі, іншої заплати, тільки цю вічну нагороду, яку Господь Бог усім нам підготував. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у неділю Всіх святих.

  Блаженніший Святослав зауважив, що, споминаючи сьогодні всіх святих, ми повинні пам'ятати дві дуже важливі речі.

 • Неділя, Червень 19, 2022 - 19:34

  Дар побожності від Святого Духа – це не набожність як набір певних релігійних ритуалів і практик, якими людина ніби хоче відгородитися від небезпек чи змусити Бога чинити свою власну волю. Це внутрішнє відчуття першоджерела буття всього створеного, відчуття Бога як дихання Любові до світу, те, що дає силу і можливість жити, відроджуватися, розвиватися, зростати.

 • Субота, Червень 18, 2022 - 16:29

  Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 17 червня 2022 року відвідав з душпастирським візитом Полтаву.

  Візитом до Полтави завершилися триденні відвідини Глави Церкви трьох міст України: Сум, Харкова і Полтави.

  Візит духовного лідера на Полтавщину розпочався з Літургії у храмі Всіх святих українського народу УГКЦ. Хоча це був робочий день, але громада численно зібралася на богослужіння.

 • П'ятниця, Червень 17, 2022 - 17:36

  У ці дні великого випробування і боротьби українці, як ніколи, потребують кріпості – дару Святого Духа, який помножує мужність і дає можливість осягнути те, що зробити лише людськими силами видається неможливим. Дар кріпості Святого Духа необхідний нам для осягнення найважливішої, найбажанішої на сьогодні мети для кожного українця і тих, хто підтримує Україну, – перемоги над злом і його сучасним втіленням, російським агресором.

 • П'ятниця, Червень 17, 2022 - 14:35

  Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 16 червня 2022 року з душпастирським візитом відвідав Харків.

  На в’їзді до Харкова Главу Церкви зустрів владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, та владика Ігор Ісіченко, єпископ-емерит УГКЦ.

 • П'ятниця, Червень 17, 2022 - 11:18

  16 червня, у 113-й день війни, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав перебуває у Харкові. Вчора з душпастирським візитом відвідав Суми, де зустрічався із представниками української влади та вірними УГКЦ та їх священиком – о. Олександром Дядею. Це – візити, щоб побачити одне одного, візити-питання, чим і як допомогти і послужити тим, хто перебуває на межових з війною територіях.

  У Харкові Блаженніший Святослав, разом із владиками о. Василем Тучапцем та о. Ігорем Ісіченком, взяв участь у Божественній Літургії у катедральному соборі святого Миколая.

 • П'ятниця, Червень 17, 2022 - 11:09

  Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 15 червня 2022 року відвідав з душпастирським візитом місто Суми, яке розташоване лише за 50 кілометрів від кордону з росією.

  «Метою мого візиту, – наголосив Предстоятель, – є засвідчити повагу нашої Церкви до цієї області, яка одна з перших постраждала від масштабного вторгнення і відчула на собі весь біль і тягар кривавої війни росії проти України».

 • Середа, Червень 15, 2022 - 15:34

  У сучасному світі напівправди і брехні, яка видається за істину, розум, як дар Святого Духа, дає можливість не піддаватися цій облуді і бачити причинно-наслідкові зв’язки подій. Це особливо важливо, коли йдеться про причини, мотиви і корені відкритої російської воєнної агресії в Україні: розум є антидотом проти пропаганди і брехні, якою росія заливає світ, продовжуючи вбивати українців і погрожуючи всьому світу.

 • Вівторок, Червень 14, 2022 - 15:40

  Дари Святого Духа – благословення для людини, сотвореної за подобою Бога, і благословення для світу як Божого творіння. Один із цих дарів – мудрість, дар, який дає здатність пізнавати правду, бачити все у перспективі Божого задуму.

  Про мудрість як дар Святого Духа для нас усіх і кожного 14 червня, у 111-й день війни і боротьби з російським агресором, розважає Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

 • Вівторок, Червень 14, 2022 - 09:51

  У другий день після П’ятдесятниці літургійна традиція Церкви звертається до Святого Духа – найближчої до людини особи Святої Тройці, Духа життя і Божого миру. У ці дні війни Церква молиться, щоб Дух Святий зодягнув своєю силою захисників і захисниць України як захисників миру і зробив увесь український народ будівничими Божого миру, провісником якого є Святий Дух.

  Про це у щоденному зверненні на 110-й день війни, 13 червня, говорить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

 • Понеділок, Червень 13, 2022 - 11:46

  Нам так потрібно в умовах війни Утішителя! Святий Дух єдиний є тим бальзамом, який може вилікувати всі наші болі і рани. Тому ми сьогодні на колінах будемо Його прикликати як єдиного Утішителя в невтішних обставинах життя. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві у свято Зіслання Святого Духа.

  Із Главою Церкви на Літургії співслужили куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ владика Степан Сус і духовенство Київської архиєпархії.

 • Понеділок, Червень 13, 2022 - 11:43

  Сьогодні, 12 червня, – 109-й день протистояння України російській навалі, 109-й день страшної війни на нашій землі. В цю неділю, у свято Зіслання Святого Духа, коли безумний правитель цього світу несе в Україну смуток, краде в нас життя, ми кажемо в молитві: Царю Небесний, Утішителю, Духу Істини, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси душі наші.

  Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму щоденному зверненні до українського народу.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць