Суспільство

 • Четвер, Березень 16, 2023 - 19:39

  У Польщі розгорівся скандал із очорненням репутації покійного папи Івана Павла ІІ. На телеканалі TVN24 вийшов документальний фільм-розслідування під назвою «Францисканська, 3» [адреса резиденції краківського єпископа Карла Войтили], в якому звинувачують Івана Павла ІІ в покриванні педофілії. У фільмі йдеться про те, що він буцімто знав про проблему педофілії серед священства до того, як став Папою Римським.

 • Четвер, Березень 16, 2023 - 11:50

  Нова дитяча Біблія, випущена в Німеччині, на думку видавців, відображає різноманіття сучасного суспільства.

  У німецькому видавництві Neukirchener-Verlag у понеділок, 13 березня, вийшла "Біблія для всіх дітей" (Alle-Kinder-Bibel), орієнтована на молодший шкільний вік. Ініціатором проекту стала Об'єднана євангелічна місія міста Вупперталь (Vereinte Evangelische Mission - VEM), повідомляє агентство epd.

 • Середа, Березень 15, 2023 - 22:49

  Щорічну подію під назвою Марш «Так життю» спонсорували понад 500 організацій, що належать до іспанської платформи «Так життю» (Plataforma SI A LA VIDA).

   

  Марш відбувся 12 березня, двома тижнями раніше, ніж його звичайна дата – 25 березня, свято Благовіщення і Міжнародний День Життя, щоби людям з усіх міст Іспанії легше було прибути до Мадрида, згідно з платформою «Так життю». Учасники маршу протестували проти «законів і практик, які загрожують життю та людській природі в кожну мить життя» в Іспанії, таких як аборти, евтаназія та трансґендерність, повідомляє LifeSiteNews.

 • Середа, Березень 15, 2023 - 21:32

  Верховний Суд України підтримав право Патріарха Філарета висловлювати позицію Православної Церкви щодо одностатевих “шлюбів” і поставив крапку в судовому позові, ініційованому громадською організацією «Інсайт», яка об’єднує представників ЛГБТІК спільноти.

 • Середа, Березень 15, 2023 - 21:01

  13 березня у Верховній Раді зареєстровано скандальний законопроєкт №9103, який має стати «вбивцею шлюбу». Його співавторами виступили 17 депутатів (дивіться за посиланням).

 • Субота, Березень 11, 2023 - 13:22

  10 березня 2023 року в Києві на Аскольдовій могилі похоронили Героя України Дмитра Коцюбайла (позивний «Да Вінчі»). Чин похорону очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

  Попрощатися з Героєм України до храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ прибули священники, капелани, побратими, родина та близькі полеглого воїна Дмитра.

 • Субота, Березень 11, 2023 - 13:17

  Прихильникам ЛГБТ-ідеології вдалося зібрати необхідну кількість голосів під петицією до президента про впровадження в систему освіти України обов’язкового «статевого виховання».

  10 березня відповідна петиція набрала 25 тисяч голосів. Вона вимагає «запровадити обовʼязковий курс статевого виховання, базований на культурі згоди, у початковій освіті, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах освіти».

 • П'ятниця, Березень 10, 2023 - 17:14

  Народні депутати України обговорюють різні варіанти звільнення релігійних організацій від зайвої вимоги, пов’язаної з поданням звітності про кінцевих бенефіціарних власників. Серед них – проєкт Закону № 8328.

  Ініціаторами даного законопроекту виступили народні депутати України Мар'ян Заблоцький та Юрій Камельчук (партія «Слуга народу»).

 • П'ятниця, Березень 10, 2023 - 17:07

  Перші військові капелани проходять навчання і підготовку у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

 • Четвер, Березень 9, 2023 - 21:23

  7 березня 2023 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав провів робочу зустріч із п. Олегом Котенком, Уповноваженим із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

 • Четвер, Березень 9, 2023 - 14:30
  Щороку понад 6 мільйонів паломників зі всього світу відвідують Марійський санктуарій в Люрді. Ірина та Олена з Мелітополя приїхали сюди не як паломники, а як біженки, якими опікується місцевий Карітас. «Тут я по-справжньому наблизилась до Бога, – каже Олена. – Я вважаю, що мене саме Господь привів мене сюди». «Я не уявляю, як би я пережила цей час в іншому місці», – підкреслює Ірина.
 • Середа, Березень 8, 2023 - 20:51

  7 березня Народний депутат від партії “Голос” Інна Совсун зареєструвала законопроект про легалізацію цивільних партнерств для одностатевих пар.

  Інна Совсун пропонує створити новий інститут під назвою “цивільне партнерство”, який буде мати правові наслідки, схожі на ті, що мають сімейні відносини. Таким чином, вона намагається переконати державу в тому, що гомосексуалісти повинні бути визнані як сім’я. Вона стверджує, що визнання цивільних партнерств є лише першим кроком до визнання одностатевих шлюбів, як це має місце у світовій практиці.

 • Середа, Березень 8, 2023 - 20:35

  Двадцять перша лекція пам'яті Вільяма Е. Саймона

  Рік тому сталося те, що вважалося настільки малоймовірним у XXI столітті, що було практично немислимим: велика європейська держава здійснила повномасштабне вторгнення в іншу велику європейську державу.

   

 • Понеділок, Березень 6, 2023 - 13:26
  Невгамовну тугу за рідною домівкою вони перетворюють у сподівання, що незабаром вони зможуть повернутися додому і розпочати відбудовувати все, що було знищено. Але й тепер вони не сидять, склавши руки, а допомагають своїм землякам щоденними справами і молитвами. Це про працівників «Карітасу Донецька», яких повномасштабна війна змусила переїхати в Дніпро. Деякі з них розповіли свої історії.
 • Субота, Березень 4, 2023 - 13:16

  Лідерів релігійних громад в Україні на окупованих територіях переслідують російські війська. Євангельських пасторів арештовували, допитували, катували і навіть виганяли з їхніх міст російські військові та їхні прибічники.

 • Субота, Березень 4, 2023 - 12:51

  Вікаріат Римської дієцезії та Папський Латеранський Університет запрошують поглибити багатство та актуальність останньої енцикліки святого Івана ХХІІІ.

 • П'ятниця, Березень 3, 2023 - 11:38

  Напередодні річниці початку повномасштабної війни в Україні Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю Івано-Франківському обласному телебаченню назвав причини російської агресії і роль її ідеологічно-пропагандивної складової, яка є геноцидною за сутністю, розповів про роль Російської Церкви у формуванні цієї ідеології і про те, чому українці викликають таку ненависть у росіян.

 • Середа, Березень 1, 2023 - 15:43

  Команда Уповноваженого зі зниклих безвісти обговорила з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій шляхи посилення співпраці на обласному рівні.

  Чергова зустріч Уповноваженого Олега Котенка з релігійними діячами відбулася 28 лютого 2023 року в Києві.

  Представники ВРЦіРО поділилися досвідом підтримки родин полонених і зниклих безвісти, а також результатами заходів, спрямованих на повернення додому українців, які опинилися в російському полоні. Цю гуманітарну діяльність церкви і релігійні організації України ведуть ще з 2014 року.

 • Середа, Березень 1, 2023 - 15:16

  У Нідерландах евтаназія легалізована вже 20 років. Підсумки двох десятиліть дії цих правил тривожні, адже їхнім наслідком є ​​не лише численні процедури вбивства, а й зміна менталітету та менша повага до людського життя.

  «Баланс 20 років законної евтаназії в Нідерландах виражається не тільки в кількості смертей, а й у змінах, які відбулися у свідомості нації, яка змирилася зі смертю за власним бажанням», — вважає єпископ Йоганнес Хендрікс з Амстердама. Він зізнається, що сьогодні у кожного є близька людина, родич чи друг, який покінчив із життям.

 • Середа, Березень 1, 2023 - 14:52

  Патріарший паломницький центр УГКЦ продовжує здійснювати евакуацію найбільш потребуючих з охоплених бойовими діями регіонів. Ця евакуація передбачає не лише вивезення людей комфортабельним транспортом у більш безпечні регіони, а й надання першої допомоги, задоволення першочергових фізіологічних потреб і поселення у тимчасових прихистках та шелтерах.

  Цього разу, 17 лютого 2023 року, евакуйовували старших осіб із вадами зору та слуху, із ДЦП та іншими хворобами.

Сторінки

Паломництво Святими місцями