Апостольський нунцій в Україні очолив Урочистості в Бердичеві
  • Втр, 13/12/2016 - 18:21

При Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві діє парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. 8 грудня Римсько-Католицька Церква святкує саме Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Тому у цей день у бердичівській парафії відзначається парафіяльне свято. А, цього року цей день став для парафії дуже особливим. У цей день вони відзначали 25 років з нагоди повернення храму віруючим та 25 років служіння Братів Ордену Босих Кармелітів в Україні.

А цього року цей день став для парафії дуже особливим. У цей день вони відзначали 25 років з нагоди повернення храму віруючим та 25 років служіння Братів Ордену Босих Кармелітів в Україні.

З цієї нагоди, щоб очолити Урочисту Службу Божу до Бердичева прибув Архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, представник Папи Римського Франциска в Україні.

Почесного гостя урочисто зустріли при вході до храму, парафіяни та настоятель парафії отець Рафаїл Мишковський. Перед початком Служби Божої відбулася молитва Розарія. Також представники парафії розповіли коротку історію тих подій, які відбулися 25 років тому. З вітальним словом до зібраних звернувся отець Рафаїл Мишковський, який привітав усіх зібраних парафіян, прихожан інших бердичівських парафій, а також гостей, які прибули з інших міст та містечок України, а також з закордону. З Польщі на урочистості прибув провінціал Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отець Тадеуш Флорек та отець Максиміліан Подвіка, який служив довгий час в Україні. З Києва прибули отці-кармеліти, які раніше служили у Бердичеві, протягом довгих років, це отці: Бенедикт Крок, Ян Дудек, Марек Громотка. Також отець Рафаїл привітав сестер-терезіянок, які допомагають отцям-кармелітам у служінні на парафії, особливо сестер Боніфацію та Серафіну, які раніше служили в Бердичеві, а також сестер-гонораток , які разом з отцями Бернардом та Амброзієм Міцкевичами допомагали у боротьбі за повернення костелу. Взяли участь у святкуванні: Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Войцех Мрозовські, заступник Бердичівського міського голови Таміла Павлішина та голова Бердичівської районної державної адміністрації Єдуард Томашевський. Від імені Бердичівського міського голови Василя Мазура усіх зібраних привітала заступник Бердичівського міського голови Таміла Павлішина.

Урочисту Службу Божу очолив Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Гуджеротті, а співслужили йому: провінціал Ордену Босих Кармелітів отець Тадеуш Флорек, делегат провінціала Ордену Босих Кармелітів на Україні отець Юзеф Кухарчик та численні священників, які прибули на святкування. Серед них був міністр провінціальний Ордену Менших Братів в Україні отець Даниїл Ботвіна, який малим хлопцем, був присутній на першій Святій Службі після повернення храму 25 років тому. Слово Боже виголосив босий кармеліт, бердичівлянин отець Віталій Козак.

Проповідь виголосив Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Гуджеротті. На початку він передав вітання від Святішого Отця Папи Римського Франциска. Також Архієпископ розповів про свій приватний візит до Бердичівського Санктуарію на початку свого служіння в Україні. Він прибув тоді разом з Архієпископом Петром Мальчуком, що довірити Богородиці своє служіння на Україні. Він також подякував прихожанам за їхню міцну віру, яка допомогла їм повернути цей храм та попросив їх ніколи не залишати храм пустим.

Також наприкінці Літургії до вірних звернувся провінціал Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отець Тадеуш Флорек. Він подякував Господу Богу за 25 року служіння Ордену Босих Кармелітів в Україні. Він наголосив, що це не лише свято Ордену Босих Кармелітів, а і місцевих парафіян та подякував їм, що 25 років тому прийняли Босих Кармелітів в Україну та відбудували з руїн цю святиню.

На завершення Літургії діти подякували Архієпископу Клаудіо Гуджеротті за його участь у святкуванні, а парафіяни подякували провінціалу Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отцю Тадеушу Флореку за 25 років служіння братів Босих Кармелітів на Україні.

Максим Железницький

Фото – Петро Петровський


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць