Блаженніший Святослав відвідав одне з найстаріших абатств в Австрії
  • Срд, 13/11/2019 - 10:47

Під час свого візиту до Австрії Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, відвідав абатство Клостернойбург, яке було засноване на початку XII століття святим Леопольдом III, покровителем Австрії. У подорожі Главу УГКЦ супроводжували о. Юрій Коласа, вікарій для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії, та о. Тарас Шагала, парох парафії Святої Варвари у Відні.

Блаженнішого Святослава зустрів абат монастиря Бенгард Баковський, о. канонік Даніел Наш та о. Роман Крикора, парох місцевої римо-католицької парафії. Отець Даніел показав гостям монастирські приміщення, храм і каплицю Святого Леопольда, де зберігаються його мощі, та Верденський вівтар XIV ст.

Під час спілкування з абатом Глава УГКЦ розповів про війну в Україні, яка практично щодня поповнює свій список вбитих і поранених. Він поділився своїми враженнями про нещодавній візит до військового госпіталю в Києві, де свої рани заліковують сотні військових.

«Прошу вас молитися за Україну, за припинення військової агресії, щоб не гинули і не отримували каліцтва молоді хлопці», — попросив Блаженніший Святослав абата монастиря в Клостернойбург. Він запевнив, що він сам і його співбрати будуть молитися за мир в Україні.

На згадку про зустріч Предстоятель УГКЦ подарував абату презентаційне видання УГКЦ. «Я вас просив молитися за Україну. У цій книзі ви можете побачити обличчя тих, за кого будете молитися», — прокоментував дарунок Блаженніший Святослав.

Довідка

Монастир августинців — головна пам'ятка міста Клостернойбург. Заснований на початку XII століття Леопольдом III. У 1711 Карл VI почав перебудову абатства в стилі бароко, однак реконструкцію було завершено лише 1842 року в сильно урізаному, порівняно з первинними планами, вигляді. Монастир упродовж усієї історії був центром австрійського виноробства.

Визначні об’єкти монастиря:

  • Монастирська церква — зведена 1136 року як романська базиліка, у XVII столітті перебудована в стилі бароко, а у XIX столітті до неї було прибудовано дві неоготичні вежі.
  • Каплиця Леопольда — у каплиці розміщено усипальницю засновника монастиря Леопольда III, святого і покровителя Австрії; а також Верденський вівтар — видатна пам'ятка мистецтва XII століття.
  • Нова будівля — у новій будівлі монастиря найвизначнішими є покої імператора та Мармурова зала. В будівлі також розміщено монастирський музей.
  • Лапідаріум — тут зберігається статуя Клостенбурзької мадонни, створена 1310 року.
  • Бондарня — експозиція, присвячена виноградарству.
  • Монастирська бібліотека — містить понад 30 000 старовинних томів.

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць