Британський прем’єр-міністр: традиційне розуміння статі – це здоровий глузд
  • Птн, 06/10/2023 - 19:20

Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак в середу викликав оплески своєї аудиторії, зазначаючи у промові, що «чоловік є чоловіком, а жінка є жінкою», і це «здоровий глузд».

Сунак, лідер Консервативної Партії, виступив під час щорічного зібрання своєї партії у Манчестері 4 жовтня.

«Ми не повинні піддаватись переконанням, що люди можуть бути якої їм завгодно статі. Не можуть. Чоловік є чоловіком, а жінка є жінкою, - це звичайний здоровий глузд», - сказав він.

Прем’єр-міністр також наголосив, що «для батьків не повинно бути суперечливим знати про те, чого їхніх дітей навчають в школі про відносини».

Звичайно, що такі слова викликали гнів прихильників трансгендерної ідеології в Об’єднаному Королівстві, які вже раніше критикувала Сунака за те, що він начебто жартував із трансгендерних людей та в одному із інтерв’ю заперечив тому, що «транс-жінка є жінкою».

Сунак є практикуючим індуїстом, раніше він демонстрував підтримку «прогресу країни щодо прав ЛГБТ+». «Я не хочу, щоб хтось у Великобританії був змушений від страху ховатись через те, ким він є чи кого він любить. Я хочу, щоб вона була найбезпечнішою та найбільшою у світі країною для ЛГБТ+», - сказав він в липні 2022 року, ще до свого обрання на пост прем’єр-міністра.

Він також брав участь у церемонії коронації Чарльза ІІІ у травні, де читав уривок із Послання до колосян під час англіканського богослужіння.

Як зазначає CNA, такі слова Сунака слідують нещодавньому кроку Національної служби здоров’я Англії з метою обмежити доступність медикаментів, які забезпечують гендерний «перехід» для неповнолітніх пацієнтів, посилаючись на брак доказів щодо їх безпечності та ефективності.