Глава УГКЦ: «Проросійські снаряди не долітають до Австралії, але долітає неправда»
  • Втр, 23/09/2014 - 23:26

«В Україні справді є багато болю, небезпеки, крові й багато боротьби. Але і багато доброго діється в Україні. Найважливіше – Україна більше не є постсовєцькою країною». На цьому наголосив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час зустрічі з українською громадою парафії Покрови Пресвятої Богородиці в місті Аделаїда (столиця Південного штату Австралії).

Перед зустріччю з австралійськими українцями в Аделаїді у храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав. З ним співслужили: Єпарх Австралії, Нової Зеландії та Океанії Петро (Стасюк), Архиєпископ Аделаїдської архиєпархії Римо-Католицької Церкви Філіп Вілсон та Архиєпископ-емерит РКЦ Леонард Фокнер.

Помолитися разом із Блаженнішим Святославом також прийшли представники місцевої влади, зокрема мер міста Аделаїда Крістен Александр, спікер Парламенту Південного штату Австралії Майкл Аткінсон.

У проповіді Блаженніший Святослав запрошував засвідчувати свою християнську віру. «Усе сьогоднішнє життя України – це велика солідарність між людьми, велике зрушення суспільного будівництва, опіка над пораненими і людьми, які були змушені покинути свої будинки, – це не що інше, як втілення нашої віри в конкретних вчинках. Бо каже апостол Яків: віра без діл мертва. Ми сьогодні в Україні, і в Австралії, і в усьому світі маємо унікальне запрошення Бога – посвідчити нашу віру. Тому нині так багато людей починають запалюватися християнською вірою і стають християнами», – відзначив Глава УГКЦ.

За його словами, в останні місяці в Українській Греко-Католицькій Церкві охрестилося близько 500 людей, «половина з них у областях, де сьогодні ллється кров. Чому? Бо ці люди побачили, що те безкорисливе служіння, яким огортають їх християни, пливе з їхніх сердець. Бо те, що ми сьогодні робимо, – робимо для України. І з любові до неї готові навіть своє життя віддати», – вважає Верховний Архиєпископ.

Глава Церкви відзначив, що під час зустрічі з журналістами в Австралії всі його запитували, що він хоче сказати своїм людям в Австралії, що хочете донести їм. «Я відповідав, що приїхав зі словами правди і надії. Проросійські снаряди в Австралію, на щастя, не долітають, але долітає неправда… А Церква має своїм обов’язком свідчити правду. Про яку правду я хочу сказати? В Україні нема катастрофи. В Україні справді є багато болю, небезпеки, крові і багато боротьби. Але й багато доброго діється в Україні. Найважливіше – Україна більше не є постсовєцькою країною. Воскресає нова Європейська Україна. Сьогодні є пік українського патріотизму на всіх українських землях. Ми сьогодні маємо українських патріотів, які не говорять українською мовою не лише в Австралії, але і на східних та південних теренах України, - людей, які є російськомовними, але готові вмирати за незалежну Україну. Такого ще ніколи не було в нашій державі. З колосальною силою пробудилося громадянське суспільство», – розповів Блаженніший Святослав. На його переконання, те, що відбувається з людьми сьогодні в Україні, не можна знищити навіть російськими танками.

Крім того, Глава Церкви намагається донести до своїх вірних на австралійському континенті слово надії. «Інколи мене запитують, на кого нам надіятися: Європу, Америку. Відповідаю, що нам сьогодні нема на кого надіятися, лише на Господа Бога і на силу власного духу».

Австралійська влада добре ставиться до української громади в Австралії, зокрема до УГКЦ. Варто відзначити, що місцева влада, наприклад в Аделаїді, завжди приходить на наші національні, релігійні свята. Спікер Парламенту Майкл Аткінсон Південного штату Австралії вже впродовж багатьох років приходить молитися до нашої церкви в Аделаїді. Прийшов помолитися із Главою УГКЦ. Пан Аткінсон зовсім не має українського коріння, але з молодих років йому подобаються наші звичаї, наша Церква. Він прийшов у вишиванці, яку йому вишила вже покійна пані Марія Середа.

«Австралія має багато причин бути вдячною Україні, – вважає пан Аткінсон, – Україна дала Південній Австралії багато мудрих людей, які сприяли розвитку штату».

Він запевнив, що австралійці уважно стежать «за українською голгофою і трагічними подіями в Україні через російське військове вторгнення в Україну».

Наприкінці зустрічі Глава Церкви подякував вірним за теплий прийом у Аделаїді. Окремо подякував за гідне служіння о. Тарасові Горпиняку, який служить у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, та о. Зеновію Рацькому, настоятелю храму Святих Володимира і Ольги, що також у Аделаїді.