Глава УГКЦ зустрівся з українськими студентами Папської грецької колегії в Римі
  • Втр, 23/10/2018 - 10:03

У понеділок, 22 жовтня, Блаженніший Святослав відвідав студентів з України, котрі проживають та навчаються Папській грецькій колегії в Римі.

Під час розмови з українськими студентами Глава УГКЦ поцікавився їхнім навчанням та наголосив на значенні духовної та інтелектуальної формації семінаристів та священиків в душпастирському служінні УГКЦ. Було також обговорено ідею вшанування пам’яті блаженних священномучеників, колишніх студентів Грецької колегії, для їх прослави та популяризації подвижництва часів переслідування УГКЦ.

Додамо, що зустріч Блаженнішого Святослава з українськими студентами Папської грецької колегії є знаком уваги УГКЦ до виховання сучасних та майбутніх душпастирів. Попередньо Глава УГКЦ зустрівся із студентами Української папської колегії святого Йосафата.

 

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі 

 

Історична довідка (підготував о. Петро Голіней)

Папська грецька колегія святого Атанасія в Римі заснована Папою Григорієм XIII 3 листопада 1576 для студентів Східних Католицьких Церков. В стінах цієї колегії навчалися провідні церковні діячі Київської унійної митрополії, серед котрих митрополити: Йосиф Велямин Рутський, Рафаїл Корсак, Гавриїл Коленда та ін. Пізніше серед знаменитих вихідців з Галичини вчилися: Митрополит Галицький Сильвестр Кардинал Сембратович та легендарний літургіст о. прелат Ізидор Дольницький. А завершують історію у ХХ столітті українські студенти, серед котрих чотири блаженні священномученики: єп. Миколай Чарнецький, єп. Йосафат Коциловський, о. Омелян Ковч та о. Микола Конрад.

На даний час у стінах Грецької колегії, разом з іншими студентами Східних Католицьких Церков, навчаються також 9 студентів УГКЦ: з України, США, Великої Британії та Греції.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць