Єпископ Гончарук очолив Міжконфесійну раду з питань військового капеланства
  • Чтв, 20/06/2024 - 15:42

У вівторок, 18 червня, у Києві відбулося засідання Міжконфесійної ради з питань військового капеланства при Міністерстві Оборони України. Під час засідання було обрано нового Голову ради. Ним став ординарій Харківсько-Запорізький єпископ Павло Гончарук.

Як відомо, наприкінці листопада 2021 року в Україні прийнято закон «Про Службу військового капеланства». Відповідно до цього закону були створені Служби військового капеланства. Служби військового капеланства – це окрема структура у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної прикордонної служби України. До цієї структури входитимуть посадові особи та військові капелани. Після цього розпочалося комплектування посад військових капеланів згідно з визначеними квотами конфесійного представництва.

З метою забезпечення міжконфесійної злагоди та порозуміння у сфері організації заходів щодо задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників і членів їх сімей, взаємодії між керівництвом Міністерством оборони України та Збройними Силами України та для покращення діяльності Служби військового капеланства була створена Міжконфесійна рада з питань військового капеланства.

Уповноваженим представником Римсько-Католицької Церкви в Україні у раді є ординарій Харківсько-Запорізький єпископ Павло Гончарук, який відповідальний за військове душпастирство при Конференції єпископів України.

На черговому засіданні ради, що відбулося 18 червня, відбулося переобрання Голови. Від червня 2023 року до червня 2024 року функції Голови виконував пастор-капелан Василь Хіміч з Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів. Учасники засідання новим Головою обрали єпископа Павла Гончарука.

Нагадуємо, єпископ Гончарук ініціював проведення в Україні Школи капеланського служіння, яка цього року вже випустила першу групу капеланів.