Єпископ Стрікленд: "Мені говорили перестати наголошувати на депозиті віри"
  • Пон, 20/11/2023 - 19:51

Як повідомив єпископ Джозеф Стрікленд, апостольський нунцій у Сполучених Штатах говорив йому припинити наголошувати на дотриманні депозиту віри, а замість цього «пристосуватися до програми» Франциска. За словами колишнього єпископа Тайлера, штат Техас, його усунення з посади планувалося роками.

В інтерв’ю для Raymond Arroyo's World Over 16 листопада 2023 року єпископ Стрікленд розкрив подробиці свого усунення з посади. Він пригадав розмову з Апостольським Нунцієм у США кардиналом (тоді Архиєпископом) Крістофом П’єром, яка відбулася два роки тому. Розмова, згадує Стрікленд, показує, що його усунення, ймовірно, готувалося роками. Про це повідомляє pch24.pl, посилаючись на lifesitenews.com.

“Я не можу прямо процитувати те, що він [кардинал П’єр] сказав, що [депозиту віри] не існує, але (…) він сказав мені два роки тому: “Перестань так наголошувати на цьому й займися програмою“. Він не використав саме ці слова, але це те повідомлення, яке я почув”, – згадує колишній єпископ Тайлера в ефірі EWTN.

“А щодо того, що сталося тиждень тому, Його Еміненція по суті сказав: Ти отримав попередження два роки тому; Папа Франциск прийняв рішення: тебе потрібно звільнити з посади єпископа Тайлера”, — додав він.

На запитання про причину, чому Папа попросив єпископа про відставку, ієрарх відповів, що жодне зауваження не стосувалося адміністративних питань (офіційна причина здійснення апостольської візитації). Серед названих причин нунцій вказав, зокрема: “відсутність братерства” з іншими братами єпископами. На думку ієрарха, брак братерства нібито зводиться лише до того, що “я промовляю, а вони ні”.

На усунення єпископа також вплинув той факт, що він не запровадив у своїй єпархії настанови Traditionis custodes, а також відсутність підтримки Францискового бачення синодальності.

“Це одна з речей, які мені закидали: що я не підтримував синод, – сказав він. –Я досі наполягаю на цьому. Як я писав в одному зі своїх твітів: “Чому ми дискутуємо про те, що не повинно бути предметом дискусії?” Наскільки я знаю, це встановлена істина, яку об’явив нам Бог”, – додав він.

Кардинал П’єр причиною для усунення також назвав присутність єпископа в соціальних мережах.

“Мені сказали обмежити свою участь, але я відчував, що це важливо. Я наступник апостолів, а це величезна відповідальність, і я відчуваю себе відповідальним за те, щоб говорити правду так, як я її розумію. Я намагався робити це з повагою. Я не маю на меті нападати на когось. Я люблю Церкву. Я люблю Христа, Його Церкву, Папу Франциска. Ми всі єпископи. Ми всі наступники апостолів. Ми повинні працювати разом”, - наголосив єпископ Стрікленд.

Водночас ієрарх звернув увагу на подвійні стандарти, які Ватикан застосовує у контактах із відкритими захисниками ортодоксії, такими як він, та єпископами, пов’язаними з процесами сексуальних зловживань.

“Є багато єпископів, які корумповані та пов’язані зі скандалом МакКарріка, про який ми так і не отримали всіх відповідей” — сказав він журналістові. І зазначив, що викликає занепокоєння те, що проти них “ніколи не застосовували жодних дисциплінарних покарань”.