Барабаш Віталій. Авторська колонка

 • Неділя, Грудень 3, 2023 - 14:24

  Ґолум з "Володаря Перснів" і його золотце. Багач також мав своє "золотце", котре, як і Ґоллума, привело до смерті. Притча про ідоли, котрі постають з добрих в собі речей, в момент, коли стають самоціллю і не спрямовують нас до Творця чи Отця, і вертикалі, котра підносить нас до Його Царства, а влаштовують наше життя виключно в горизонтальному (земному) вимірі.

 • Неділя, Листопад 19, 2023 - 14:22

  Органна какофонія, з якої починається концерт, таки переростає в прекрасну музику і мелодію, виснуваною маєстром з набору нот і акордів. В цім Євангельськім уривку, виносяться на світло читачів потреби різних людей, які, на перший погляд конкурують одні з одними, але в кінці масштабний хепіенд, на який спроможний Ісус (Бог).

 • Вівторок, Жовтень 31, 2023 - 15:01

  Задушні дні - це не обрядові особливості Римської Церкви, а вияв милосердя до терплячих душ у чистилищі, котрим можуть і мають користатися всі католики.

   

 • Неділя, Жовтень 29, 2023 - 14:05

  Хто такий сіяч?

  Що він сіє?

  Який я грунт?

  Яка ріжниця між слухачами та учнями?

   

 • Неділя, Жовтень 8, 2023 - 16:09

  Христос послуговується Петром, промовляючи через чудо, пов'язане з його професією. Бачачи чудо, котре промовляє до рибалки, майбутній апостол усвідомлює що має вибір піти геть, тримаючися за усвідомлену гріховність. Або радикальна альтернатива... .

 • Неділя, Жовтень 1, 2023 - 17:04

  Нині бачимо двох жінок, що заступаються перед Христом за своїх. Хананейку Він спочатку приводить до віри, а тоді реалізовує її прохання. А прохання Своєї Пречистої Матері Марії, Христос чує і реалізовує відразу, бо вона сповнена вірою і благодаттю.

 • Неділя, Вересень 17, 2023 - 16:58

  Любов і закоханість. 
  Божа вимога любити є наслідком нашого нехтуванння цим інструментом єдості з джерелом добра, правди і краси.
  Еталон любові -розп'ятий Христос.
  Тільки Ісус, який полюбив радикально і до кінця, може помогти мені любити.

   

 • Неділя, Серпень 20, 2023 - 15:30

  Про прощення як нульовий етап Царства Божого, фундамент, на котрому базуються стосунки з Богом і братами та сестрами.

  Прощення на війні ніхто не відміняв; і не відкладав на потім.

 • Неділя, Серпень 13, 2023 - 20:17

  Христос, в контексті екзорцизму, дає інструкції для ефективного протистояння злому духові. Молитва, котра наповнює молільника Божим авторитетом, і піст як засіб, який тренує нашу волю до протиставлення злу.

 • Неділя, Серпень 6, 2023 - 14:17

  Ходіння по воді, зрілі мрії і танці посеред Кінерету. А ще про Бога, яким ми його уявляємо, і як Він руйнує ті криві уяви.

 • Неділя, Липень 23, 2023 - 16:35

  Христос дарує здатність видіти Царство Небесне, і відкриває уста, аби про него розповідати. І це є дієвою схемою і заповіддю для учнів на всі часи. А поміж тим, відкриємо для себе зміст прислів'я "Бог високо- видит далеко!".

 • Четвер, Липень 20, 2023 - 15:42

  Сьогодні їду на літургію, аж передо мною виїздить джип, бойовий армієць. Виїхав із автомайстерні та газонув, знявши клуби пороху, на дорозі, що веде до храму.
  “Боже, може би їм дати трохи Твоєї Доброї Новини?”
  Але де там: машина миттю зникла за поворотом.
  Уявіть моє здивування, коли під’їхавши до свого храму, бачу, що бойова колісниця заїхала на подвір'я, розвернулася, а водій щось у ній копирсається.
  Під’їжджаю, вітаюся – знайомий автослюсар, власник СТО, що ремонтував останнє авто, яке я возив нашим героям.

 • Неділя, Липень 16, 2023 - 14:29

  Христос, оздоровляючи каліку, повертає йому цілісність, нормальність і тим прообразує наближення до Нього і присутніх Свого Царства. 

  Бжолина сім'я є моделлю людського суспільства, її природній лад дає можливість гармонійно і злагоджено розвиватися, а також мати достойне теперішнє і певне майбутнє. Але коли у вулику нехтується статева складова і починають змінюватися оперті на неї внутрішньосімейні функції, то сім'я приречена на вимирання. 

 • Неділя, Липень 9, 2023 - 15:49
 • Понеділок, Липень 3, 2023 - 11:17

  Четверта неділя по Зісланню Святого ДУХА.
  Оздоровлення сотникового слуги, про свідчення віри окупантам.

 • Вівторок, Червень 27, 2023 - 10:26

  Для мене як священника, який принагідно капеланить та волонтерить, "Молитовник на час війни" став дуже важливим інструментом, який дає можливість, привітавшись із військовим, після короткої чи довшої розмови, дати маленьку за форматом, але есенціяльно наповнену Доброю Новиною книжечку. Маючи її в кишені, вояк може почитати в зручний для себе час.

 • Неділя, Червень 25, 2023 - 19:29
 • П'ятниця, Червень 23, 2023 - 21:07

  З моменту виходу "Молитовника на час війни" українською мовою пройшло вже кілька місяців нашої Визвольної війни. 

  Це час втрат, болю і щему в серцях нашого народу та його Церкви. Час, в який ми нанизані на спільному бажанні стати синами і дочками миру. І то не лише отого фізичного відчуття відсутності зовнішньої загрози власному життю, а стану, в якому я як людина з тілом, духом і душею перебуваю в повній гармонії з собою, людьми і Творцем. Час боротьби на різних рівнях і в різних формах.

 • Неділя, Червень 18, 2023 - 15:45
 • Понеділок, Квітень 29, 2019 - 10:28

  Чи пробував хтось подивитися на церковні активності очима священика? Ні? А варто.

Сторінки

Паломництво Святими місцями