Літургійні вказівки, пов’язані з календарною реформою та цьогорічною пізньою Пасхалією
  • Чтв, 20/06/2024 - 18:09

На підставі звернення Літургійної комісії Львівської Архиєпархії УГКЦ та за розпорядженням Архиєпископа і Митрополита Львівського Кир Ігоря Возьняка, подаємо окремі основні літургійні вказівки, пов’язані з календарною реформою та цьогорічною пізньою Пасхалією.

1) Цьогоріч, празник Різдва чесного і славного Пророка і Предтечі Івана Хрестителя припадає на понеділок, 24 червня. Однак, у цей день припадає понеділок Святого Духа. Оскільки празник П’ятдесятниці є Господським празником, відповідно, він переважає над Бдінним святим. З огляду на цей випадок, у цьому році свято Різдва Івана Хрестителя переносимо на вівторок 25 червня (вживаємо ризи зеленої барви, оскільки перебуваємо в посвятті Господського Празника Зіслання Святого Духа). Потрібно також пам’ятати, що згідно Уставу не може бути Литії 23 червня, в неділю, оскільки, тоді служимо Чин П’ятдесятниці- Вечірню з коліноприклонними молитвами.

2) Згідно постанови Синоду Єпископів УГКЦ (Рим, 2023 р.Б.) святкувати празники Торжественного поклоніння Пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа (у четвер) та празник найсолодшого Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа — Людинолюбця (у п’ятницю) як одноденні Господські свята, без передсвяття і посвяття.

3) Святкування празника Всіх святих українського народу перенести на другу неділю після Зіслання Святого Духа, а не в четверту неділю, як було дотепер.

4) Празник Матері Божої Неустанної Помочі, святкування якого завжди припадає на першу неділю липня, цьогоріч переплітається з другою неділею по Зісланні Святого Духа, Всіх святих українського народу. Устав служби поєднуємо наступним чином: біжучого гласу, служби Матері Божої Неустанної Помочі і Всіх святих українського народу (ризи світлої барви).