Митрополит Ігор: «Свято Стрітення покликане для того, щоб люди пізнали в Ісусі Христі Бога, Спасителя світу»
  • Птн, 02/02/2024 - 16:51

Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор з нагоди свята Стрітення Господнього звершив Архиєрейську Літургію у Військовому храмі Стрітення Господнього у Львові.

У своїй проповіді владика Ігор зазначив:

― Дорогі молільники храму Стрітення Господнього, усі приходимо у храми, щоб молитися до Господа, просити, щоб він завершив брутальну війну в Україні. Бог добре знає, найкраще відає про думки кожної людини. Він достеменно обізнаний із політичними, військовими та економічними задумами державних достойників. Знає наміри усіх людей світу. А нам найбільше йдеться про наших урядовців та військових, про ворожих політиків і воєнних начальників. Дуже часто надходять повідомлення на програму «Блискавка». Не знаю хто за нею стоїть, але здогадуюся, що висвітлюють не фейкові повідомлення. Цитую слова з програми: «Кожен третій народний депутат, який подав декларацію за 2022 рік, лише за перший рік великої війни придбав новий автомобіль або нерухомість, – Економічна правда. За перший рік повномасштабного вторгнення рф депутати задекларували 134 нові транспортні засоби, крім 304-х, які вони мали. 109 депутатів набули хоча б одне нове авто. Також, у народних депутатів з’явилося 260 нових об’єктів нерухомості на додачу до майже тисячі набутих до великої війни (квартири, будинки і земельні ділянки)». Це інформативні дані з програм за 1 лютого 2024 року про доходи тих депутатів, які задекларували своє майно.

Чому пишу це? Бо мене дуже болить серце, колеться сумління, не витримує розум, – нас так багато, яким ця війна не байдужа, дехто віддає останню лепту, як євангельська вдова, а ненаситні наживаються. Відомо, в другому житті, ще після кількох років, або пару десятків років проживання на землі, в другому світі уже не зуміють нікого обдурювати! Може ці люди, що крадуть, спішать забезпечити собі вічні муки. Вони легковажать найціннішим, підставляють військових на небезпеку втрати життя своїми злодійськими діями. До певної міри ми винні, принаймні ті, хто знає крадіїв й замовчує. Нам відомий колишній депутат Верховної ради України Ілля Кива, який бажав стерти з лиця землі всіх українців! Втік у Росію, гарно влаштувався, жив розкішно – в результаті, куля дістала його і він уже опинився у вічності. Не всіх буде діставати куля, але всі помремо й нічого не допоможе, як багачеві з притчі, який промовляв до своєї душі: «… Душе, … спочивай, їж, пий, веселися» (Лк 12,19). А Бог забрав його душу уже вночі, більше не міг їсти, пити та веселитися. Ісус вказував, що потрібно багатіти в Бога, а не набувати гектарів землі, будинків, автомобілів, яхт, золоті запаси тощо. Людині багато не потрібно, а коли Господь дав комусь багато – поділися з бідними. А ще гірше, коли хтось крав чи всякими хитрощами та підступами набував маєтки – нерозумні люди, бо живуть 70-80 років, а набутими маєтками не можуть продовжити собі віку ні на один день!

Перепрошую, що кажу про такі сумні речі. Можливо хтось прочитає це чи комусь переповість, і воно допоможе нечесним душам схаменутися? Життя коротке, якщо хтось пишається набутими неправдою маєтками, хай поступає так, як вчинив митник Закхей: половину майна дав бідним, а кого чим скривдив, повернув у чотири рази більше (пор. Лк 19,8). Закхей дбав про спасіння, розумів марноту багатства. Так, людям потрібні засоби до життя, але їх необхідно набувати правдою!

Сьогодні свято Стрітення і ми зустрілися в храмі, щоб помолитися до Господа, перепросити його за наші та інших людей беззаконня і прогрішення. Це свято пригадує нам про те, як малого Ісуса принесли у храм до Єрусалиму, щоб скласти за нього жертву так, як приписував закон. З цього розуміємо, що свята родина нікуди не віддалялася після народження Христа. Це був сороковий день, коли Марія та Йосиф принесли Ісуса у святиню, жертвувавши за нього двоє голубенят. Ісуса, Спасителя давно очікував праведний старець Семен, так перекладає ім’я отець доктор, знавець Святого Писання, Рафаїл Турконяк. Досі ми знали ім’я Симеон, отець Рафаїл зве його Семеном. Праведник Семен був приведений духом до храму. Він взяв Ісуса на руки, відав хвалу Богові й промовив знамениті слова: «Нині відпускаєш твого раба, Владико… бо мої очі побачили твоє Спасіння … світло для просвіти поган і для слави народу твого Ізраїля» (Лк 2,29-31). Великий праведник назвав Ісуса Спасителем світу, відчинив його божественне походження, возвеличив Божество немовляти! Присутні бачили немовлятко-хлопчика, а праведний Семен пізнав Святим Духом Божого Сина! У святині була проста, але побожна пророчиця Анна, яка «… прославляла Господа і говорила про нього всім, хто чекав на визволення Єрусалима» (Лк 2,38). Це тема сьогоднішнього свята, щоб люди пізнали в Ісусі Христі Бога, Спасителя світу, наше спасіння. Щоб його любили, виконували закон й осягнули вічне небо! Хай пресвята Богородиця допомагає нам у розумінні та здобуванні вічної нагороди в небі! Боже, завершуй війну!