Молодь привезла Папу у своїх серцях в Україну
  • Птн, 05/05/2023 - 12:27

У триденній програмі візиту Папи Франциска до Будапешту, була запланована зустріч з молоддю, у якій взяли участь учні Мукачівського ліцею Святого Іштвана.

Попри довгу дорогу, втому, велику чергу, що тривала більше півтора години, на вхід у арену, де відбувалася зустріч, всі йшли, аби побачити Папу і почути його слово.

Всіх переповнювали різні думки та емоції під час очікування: радість, невідомість, як пройде зустріч, що буде говорити Папа, як буде говорити… У декого, навіть, були сльози на очах.

Коли Папа заїхав на своєму простому автомобілі, радість переповнювала кожного і на мить було враження, ніби Ісус входить у Єрусалим у вербну неділю.

Вразила простота Папи і, незважаючи на вік та статус, привітність та відкритість до молоді. Але, напевно, в цій простоті і є вся суть – бути наслідником Христа.

Зустріч почалася із промови. Папа говорив про важливість навчання і тренування. І, що головним вчителем і тренером є Ісус. Саме Він допомагає формувати хорошу команду – спільноту церкви, яка залишиться в історії Церкви та людства. Святіший Отець наголосив на тому, що потрібно пам’ятати, що ніхто не зможе зайняти твого місця у спільноті і ніхто, окрім чи замість тебе не зробить того, на що ти здатний і до чого ти покликаний. Якщо ти маєш здібності, чи таланти – розвивайся, бо для щастя не є достатнім залишатися на початковій сходинці. Потрібно йти і використовувати всі свої здібності для життя.

«Ісус завжди пробачає!» – ці слова Папа кілька разів сказав та заохотив молодь, щоб сказали це. Господь є і має бути другом, братом, вчителем для кожного. Він кожного запрошує і пропонує пізнати Його і йти за Ним та любити ближніх.

Промова Папи була настільки глибокою і, водночас, він так легко, доступно говорив з молоддю, що виникало відчуття, ніби ми сидимо за одним столом і просто спілкуємося.

На початку ми бачили і чули Христового намісника, а в кінці зустрілися із самим Ісусом на адорації. Неймовірні враження… Все було чуйно, пронизливо, велично. Пісні, прослава, молитва, Слово – все це дуже наповнило всіх і ми відчували присутність Духа Святого.

Звісно, не можна оминути спогаду про участь у Євхаристії в неділю. Неймовірне враження від того, що такий великий натовп людей може уважно слухати Слово Боже. Ця величезна кількість людей на площі, у вуличках поряд, на яких були монітори, так багато священників, серед яких і мукачівський вікарій о. Томаш Реш та свалявський настоятель о. Томаш Коза SDS, а також єпископ Микола Лучок ОР, що був, певно, найближче вівтаря – всі єдналися у спільній молитві.

Як після повернення висловилася одна з учасниць: «Ми Папу принесли додому у своїх серцях».