Найпопулярніше

 • 21 Лютий 2019 (09:58)

  У середу, 20 лютого 2019 року, у Львові, у Патріаршому домі, працівники Курії вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні. Спільна молитва відбулася у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці.

  Отець Володимир Містерман, заступник адміністратора Патріаршої курії, звернувся до колег, нагадавши їм, що п'ять років тому (у день, коли міжнародна спільнота відзначала День соціальної справедливості) в серці європейської столиці, на очах усього світу, пролилася невинна кров.

 • 21 Лютий 2019 (10:02)

  Львів пам’ятає. Сьогодні, 19 лютого, біля Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні спільною молитвою та покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих Героїв. До молитви долучилися родини Героїв Небесної Сотні, духовенство різних конфесій, представники влади, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий.

  У слові до присутніх владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України, наголосив на важливості пам’ятати та молитись за Героїв.

 • 21 Лютий 2019 (10:03)

  У контексті свята Катедри святого Петра Папа Франциск просить молитися за себе, не забуваючи про попередника.

  «Наступної п’ятниці відзначатимемо свято Катедри святого Апостола Петра. Моліться за мене та за моє служіння, а також за Папу Венедикта, щоб це служіння завжди та всюди утверджувало братів у вірі», – попросив Папа Франциск молодь, похилих віком, хворих і молодят, звертаючись до них з окремим вітанням наприкінці загальної аудієнції, яка в середу, 20 лютого 2019 р., відбулася в залі Павла VI у Ватикані.

 • 21 Лютий 2019 (10:05)

  Речник Апостольської Столиці розповів про перебіг чергової зустрічі кардиналів-радників, які допомагають Святішому Отцеві в проведенні реформ.

  Від 18 до 20 лютого 2019 р. у Ватикані за участю Святішого Отця відбувалися засідання XXVIII Зустрічі Ради Кардиналів – дорадчого органу, який Папа Франциск скликав на початку свого понтифікату, аби допомагати в управлінні Церквою та здійснити необхідні реформи в дусі побажань, які прозвучали під час приготування до конклаву.

 • 21 Лютий 2019 (10:06)

  Днями військовослужбовці Кінологічного навчального центру на чолі з військовим капеланом центру отцем Василем здійснили паломництво до Монастиря походження дерева Хреста Господнього, що знаходиться у смт. Підкамінь Львівської області.

  Учасників паломництва радо зустріли та провели ознайомчу екскурсію територією монастиря, було здійснено похід до чудотворного джерела. Настоятель Монастиря отець Андрій Сологуб розповів про його святині і те, як він сьогодні відроджується і відбудовується.

 • 21 Лютий 2019 (11:37)

  Вранці, в середу, 20 листопада 2019 р., організаційний комітет зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві», як це було анонсовано, зустрівся з групою представників постраждалих від зловживань, скоєних представниками духовенства. Про це повідомив виконуючий обов’язки Директора ватиканського прес-центру Алессандро Джізотті.

 • 21 Лютий 2019 (11:37)

  «Прийди. Згадай. Привітай», – під таким закликом 26 лютого 2019 року, у Києві вшанують 86-річчя з дня народження світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара.

  Спільнота «Покоління Любомира» запрошує в цей день відвідати захід «Прийди. Згадай. Привітай»

  В цей день (вівторок) о 19:00, відбудеться особливий вечір спогадів та спільна молитва в крипті Патріаршого собору.

 • 21 Лютий 2019 (11:39)

  Брак віри, атеїзм, номінальне християнство, вплив ідеологій, міграція – усе це загрози, з якими сьогодні доводиться стикатися як Церкві в Україні, так і всьому нашому суспільству. Про проблеми сучасної парафії в Україні, але передусім про проблеми сучасних сімей отець Войчех Сурувка ОР говорить із отцем Романом Лабою OSPPE, доктором біблійної теології, безпосередньо залученим у справи душпастирства сімей в Україні.

  – Отче Романе, розкажи про свою роль у душпастирстві родин при Конференції єпископів і на теренах Київсько-Житомирської дієцезії.

 • 21 Лютий 2019 (13:05)

  Святіший Отець відкрив зустріч «Захист неповнолітніх у Церкві».

  «Розпочинаймо цей наш шлях, озброєні вірою та духом якнайбільшої щирості, мужності та конкретності», – з таким заохоченням Папа Франциск звернувся у четвер, 21 лютого 2019 р., до Патріархів і Глав Східних Католицьких Церков, кардиналів та єпископів, чернечих настоятелів та очільників дикастерій Римської Курії, зібраних у залі синодальних засідань, відкриваючи зустріч «Захист неповнолітніх у Церкві».

 • 21 Лютий 2019 (17:10)

  Зважаючи на останні події, пов’язані з храмом Стрітення Господнього у м. Львові (вул. Винниченка, 30а), бажаємо донести до відома вірних Львівської Архиєпархії УГКЦ, що 5 лютого 2019 року Божого на підставі рішення Пресвітерської Ради Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор скасував парафію Стрітення Господнього.

  Храм Стрітення не належить до Львівської Архиєпархії УГКЦ, і є таким, який 20 грудня 2002 року компетентними органами влади був переданий громаді на правах колективної власності.

 • 22 Лютий 2019 (10:15)

  Першу доповідь у рамках зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві», яка 21 лютого 2019 р. розпочалася у Ватикані, виголосив кардинал Луїс Антоніо Таґле, Архиєпископ Маніли та Президент «Caritas Internationalis».

  У першій промові під час зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» кардинал Таґле застановився над питанням про те, як Церква повинна допомагати постраждалим від зловживань зцілитися від страждань.

  Рана у взаєминах з вірними

 • 22 Лютий 2019 (10:15)

  Другу доповідь для обговорення в рамках зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» виголосив архиєпископ Чарльз Шіклуна, додатковий секретар Конгрегації Віровчення, присвятивши її темі відповідальності єпископа та чернечого настоятеля в трактування випадків зловживань та у ділянці запобігання.

 • 22 Лютий 2019 (10:16)

  Проблемі клерикалізму, відповідальності єпископа стосовно постраждалих від насилля з боку представників духовенства та щодо священиків, а також викликам перед колегійністю єпископів в контексті сучасної кризи була присвячена доповідь Архиєпископа Боготи, якою завершився перший день зустрічі голів єпископатів на тему захисту дітей.

 • 22 Лютий 2019 (13:02)

  Сенатор штату Каліфорнія, США, в середу представив законопроект, який має на меті змушувати священиків порушувати таємницю сповіді у випадку, коли їм стало відомо про зловживання дітьми чи жорстоке ставлення до них. На даний час духовенство входить до кола осіб у штаті Каліфорнія, котрі змушені повідомляти про відомі їм злочини, однак існує виняток до закону у випадку інформації, отриманої під час сповіді.

  Як інформує Catholic Herald, сенатор Джеррі Хілл представив законопроект 20 лютого.

 • 22 Лютий 2019 (15:28)

  Через низьку відвідуваність та брак коштів для утримання історичної будівлі у нідерландському місті Утрехт виставили на продаж будівлю католицької катедри. Парафіяни започаткували петицію, щоб призупинити продаж храму св. Катерини.

  Як інформує Catholic Herald, найбільш ймовірним покупцем є «Museum Catharijne Convent» - колишній монастир, який перетворили на галерею релігійного мистецтва.

 • 22 Лютий 2019 (18:07)

  19 лютого 2019 року в м. Одеса відбулася зустріч богопосвячених осіб Одеського екзархату УГКЦ. Вона розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією в храмі Вознесіння Господнього, яку очолив екзарх Одеський – владика Михайло Бубній.

  Усі ми, богопосвячені особи, раділи цій можливості зустрітися, щоб поспілкуватися, поділитися досвідом, а найважливіше - духовно збагатитися.

 • 22 Лютий 2019 (18:14)

  ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

  щодо трактування випадків статевого зловживання

  відносно неповнолітніх з боку духовенства

  Вступ

  Розробка цих Основних Положень є результатом скоординованих спільних зусиль провідних церковних католицьких структур в Україні, що під керівництвом Вселенського Архиєрея Франциска Папи Римського намагаються рішуче протидіяти суспільній проблемі злочину статевого зловживання відносно неповнолітніх.

 • 22 Лютий 2019 (18:15)

  Перебуваючи з робочим візитом у Ватикані, Глава УГКЦ мав нагоду зустрітися із Папою Франциском у четвер, 21 лютого. У розмові з Блаженнішим Святославом Святіший Отець поцікавився ситуацією в Україні, висловив слова підтримки та уділив своє апостольське благословення для українського народу.

 • 22 Лютий 2019 (18:18)

  Про синодальний та колегіальний вимір християнської спільноти у подолуванні кризи сексуальних надуживань щодо неповнолітніх у Церкві, про забезпечення справедливості стосовно жертв, про підзвітність та відповідальність усіх у Церкві та інше доповідав індійський кардинал Освальд Ґрасіяс під час другого дня зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві».

   

  о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ – Ватикан

 • 22 Лютий 2019 (18:19)

  Цього тижня на підставі Декрету Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря розпочалася генеральна канонічна візитація монастирів Львівської Архиєпархії УГКЦ. Вона є звичайною процедурою, яку згідно церковного права (ККСЦ кан. 205) повинен здійснювати єпархіальний єпископ принаймні раз на п’ять років.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць