Наступне послання на День комунікацій присвячене штучному інтелектові
  • Суб, 30/09/2023 - 13:46

У свято архангелів Михаїла, Гавриїла та Рафаїла у Ватикані оприлюднили тему, яку Папа Франциск обрав на відзначення наступного Всесвітнього дня суспільних комунікацій.

«Штучний інтелект і мудрість серця: задля повністю людської комунікації», – такою є тема 58-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, який Церква відзначатиме 12 травня 2024 року. Згідно зі звичаєм, її було оприлюднено 29 вересня 2023 р., свято святого аргангела Гавриїла, Небесного покровителя телекомунікації.

У супровідному релізі зазначається, що розвиток систем штучного інтелекту робить дедалі природнішим спілкування через машини і з машинами, так що стає дедалі важче відрізнити обчислення від думки, мову, створену машиною, від мови, створеної людиною. Як і всі революції, ця, заснована на штучному інтелекті, теж ставить нові виклики, щоб машини не сприяли поширенню масштабної системи дезінформації, а також щоб не збільшували самотність тих, хто без цього вже є самотнім, позбавляючи тепла, яке може дати тільки спілкування між людьми. Важливо спрямовувати штучний інтелект і алгоритми так, щоб у кожній людині було відповідальне усвідомлення використання і розвитку цих різних форм комунікації, які йдуть пліч-о-пліч з соціальними мережами та інтернетом. Необхідно, щоб комунікація була орієнтована на більш повноцінне життя людської особистості.

Думки Папи Франциска на ці теми будуть представлені в посланні, яке, згідно зі звичаєм, буде оприлюднене 24 січня 2024 р., в день літургійного спомину святого Франциска Сальського, Небесного покровителя журналістів.


Паломництво Святими місцями