Нікарагуа: заклик Апостольського Нунція від імені Папи про припинення насилля
  • Срд, 18/07/2018 - 16:04

Апостольський Нунцій в Нікарагуа архиєпископ Вальдемар Станіслав Зоммертаґ від імені Папи закликав припинити насилля, що триває в країні від 18 квітня цього року і вже спричинило загибель понад 360 людей. Кілька разів під час молитви «Ангел Господній» Папа Франциск особисто закликав до мирного вирішення кризи в країні.

Опозиція вимагає відновлення демократичного ладу та відставки президента Даніеля Ортеґи, що перебуває при владі від 2007 року. Від 2017 року його дружина Росаріо Мурільо є віце-президентом країни.

 
Глибоке занепокоєння Папи

«В цей трагічний момент, – зазначає представник Папи в заяві, опублікованій в католицьких засобах комунікації Нікарагуа, – від імені Святішого Отця і Святого Престолу бажаю висловити глибоке занепокоєння у зв’язку з трагічною ситуацією, яку переживає країна. Безсумнівно, неприпустимо вважати, що смерть і жертви насильства можуть вирішити політичну кризу і гарантувати мирне майбутнє й процвітання в Нікарагуа».

Негайно повернутися до діалогу

«Оплакуючи всіх, що загинули, і молячись за їхні сім’ї, – пише Нунцій, – усіма своїми людськими і духовними силами звертаюся із закликом до сумління всіх, аби досягнути перемир’я і сприяти негайному поверненню до національного діалогу, щоб разом шукати адекватне рішення і, таким чином, подолати кризу. Ми всі смиренно припадаємо під покров Пречистої Діви Марії, просячи в Неї допомоги, аби Вона провадила нашу улюблену країну».

 
Зростаючі напади на Католицьку Церкву

У цій ситуації Католицька Церква дедалі частіше стає об'єктом погроз та нападів. Зокрема, 9 липня проурядові активісти здійснили напад на Архиєпископа Манагуа кардинала Леопольдо Бренеса, Апостольського Нунція та єпископа-помічника Сільвіо Баеза. Інший єпископ, Абелардо Мата, що очолює дієцезію Естелі, кілька днів тому врятувався від нападу. Незважаючи на репресії та напади, нікарагуанські ієрархи, відповідаючи на заклик Папи, одностайно вирішили і надалі сприяти національному діалогові, засуджуючи, водночас, «відсутність політичної волі уряду до щирого діалогу та шукання реальних процесів, які б привели до демократії».

Занепокоєння про місто Масайя

«Чиніть тиск на уряд, щоб він мав пошану єпископів, священиків та всього населення», – такий заклик через організацію «Допомога Церкві в потребі» надійшов від Архиєпископа Манагуа кардинала Леопольда Бренеса, який повідомляє про складну ситуацію в місті Масайя, розташованому 30 км на південь від Манагуа, що стало символом опору. Вчора, 17 липня 2018 р., місто оточили понад тисячу солдатів та поліцейських. За словами кардинала, «на місто впав дощ куль», що неминуче призвело до смертей і поранень.

Міжнародна спільнота щодо ситуації в країні

Генеральний Секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш рішуче засудив «надмірне застосування сили з боку органів правопорядку, пов’язаних з урядом президента Даніеля Ортеґи», підкреслюючи, що насилля проти цивільних осіб та студентів «є перешкодою на шляху досягнення політичного вирішення даної ситуації». Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявило, що закон про тероризм, який нещодавно був затверджений Парламентом Нікарагуа, може бути використаний для криміналізації мирних акцій протесту в країні.

Сьогодні Організація Американських Держав має намір проголосувати за резолюцію, в якій засуджується насильство, і вимагатиме розпуск парамілітарних груп, які безкарно діють в країні.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць