Папа: Допомагати вбогим, не зважаючи на віровизнання чи національність
  • Птн, 01/03/2019 - 10:52

Приймаючи доброчинців, які служать бідним у Римській дієцезії, Святіший Отець наголосив на тому, що їхня діяльність не втрачає своєї актуальності.

«У час великих змін та постійної економічної непевності, ви повинні усвідомлювати, що ваша організація досі відіграє важливу роль». З такими словами заохочення Папа Франциск звернувся до членів Товариства святого Петра – доброчинної організації, яка зродилась в середині ХІХ сторіччя з ініціативи молоді Римської дієцезії, а сьогодні здійснює ряд проектів, покликаних підтримувати вчення Церкви шляхом свідчення милосердної любові та апостоляту в різних сферах суспільного життя.

«Права рука» Папи

Святіший Отець прийняв їх у Ватикані в четвер, 28 лютого 2019 року. Зустріч відбулася в контексті відзначення 150-річчя Товариства, що було засноване 1869 року юними римлянами, «натхненими прагненням засвідчити конкретну підтримку та безумовну вірність Папі Пієві ІХ в період непорозумінь між Церквою та державою». Виявленням цієї вірності стали жести солідарності на користь бідних, через які Товариство стало «правою рукою» Папи, спроможною досягнути найзнедоленіших.

«Разом з вами прославляю Господа за все добро, здійснене протягом цих 150 років», – сказав Святіший Отець, звертаючись до членів Товариства, звернувши увагу на те, що протягом цього часу в ньому ніколи не бракувало основоположних програмних напрямних, які можна підсумувати трьома словами: молитва, дія, жертовність. На одну з них – молитву – він звернув окрему увагу.

Секрет ефективності

«Якщо в ближньому, якого зустрічаємо, присутній Ісус, тоді волонтерська діяльність може стати досвідом Бога й молитви. Не забувайте про силу та важливість молитви для вас і для всіх тих, хто задіяні в харитативному служінні», – мовив Папа, підкресливши, що секретом успішності кожного проекту є «вірність Христові та особисті стосунки з Ним у молитві».

Кожен бідний гідний підтримки

За словами Єпископа Риму, також і сьогодні харитативне служіння є «ефективним вираженням та живим свідченням любові», яку Церква має до бідних і страждаючих. Папа заохотив доброчинців і надалі «звертати належну увагу на нові форми бідності», стараючись «не чинячи різниці, нести допомогу й розраду найбіднішим».

«Кожен бідний, – сказав він, – гідний нашої турботи, незважаючи на віросповідання, національну приналежність чи будь-які інші обумовлення. Поспішаючи з допомогою бідним, несучи полегшення хворим і страждаючим, ви служите Ісусові».

Завжди актуальне служіння

Як зауважив Святіший Отець, ця заслужена організація хоч і присутня вже тривалий час в римській соціальній мережі, однак, завдяки збереженню євангельських ідеалів, спроможна й надалі «запропонувати важливий внесок у сферу апостоляту милосердної любові».

«У час великих змін та постійної економічної нестабільності, в якому церковна спільнота почувається покликаною наново звіщати християнське послання та його силу гуманізації, ви повинні усвідомлювати, що ваша інституція ще досі може відіграти важливу роль», – наголосив Папа, подякувавши членам Товариства святого Петра також і за активне проведення збірки «Петрів гріш», що свідчить про відкритість на потребуючих у бідніших країнах.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць