Папа Франциск, охрестивши 16 немовлят: дар віри приймаєм у невинності й відкритості серця
  • Нед, 07/01/2024 - 15:26
У свято Хрещення Господнього Папа Франциск охрестив 16 немовлят, які народилися у сім’ях ватиканських працівників.

«Щиро дякую вам за ваше свідчення, яке полягає в тому, що ви принесли їх сюди, щоб вони отримали віру», – сказав Папа Франциск, промовляючи до рідних і хресних батьків дев’ятьох хлопчиків і сімох дівчаток, яким він у неділю, 7 січня 2024 р., уділив Святе Таїнство Хрещення.

Згідно з давнім звичаєм, у свято Хрещення Господнього Сикстинська каплиця Апостольського палацу у Ватикані наповнилася не лише літургійними мелодіями, але також «співом» немовлят, які протягом року побачили світ у сім’ях ватиканських працівників. Серед всесвітньо відомих фресок, що є свідками обрання Наступника святого Петра, Папа приєднав їх до містичного Христового Тіла – святої Матері Церкви. Євхаристійне богослужіння співслужили та допомагали звершувати хрещальні обряди кардинали Конрад Краєвський, Апостольський елемозинарій, та Фернандо Верґес Альсаґа, очільник Губернаторства Держави-Міста Ватикану.

 

На початку Святої Меси Святіший Отець провів приписаний літургійними книгами діалог з батьками, поблагословивши кожне немовля хресним знаменням на чолі. Далі прозвучали призначені на цей день біблійні читання, після чого Папа виголосив коротеньке слово, промовляючи експромтом. Він нагадав про суть події, якою є передавання «дару віри нашим дітям». А тому, за його словами, «саме вони є головними дійовими особами цієї церемонії».

«Бо це їхнє свято і вони отримають найпрекрасніший дар: дар віри, дар Господа», – мовив Святіший Отець, додаючи, що вони є головними дійовими особами також і тому, що «сьогодні дадуть нам свідчення того, як отримується віру: з невинністю, з відкритістю серця». «А вам, батькам і хресним батькам, я бажаю, щоб ваше життя було допомогою для цих дітей, щоб ви допомагали їм зростати і супроводжували їх у цьому зростанні, бо це спосіб допомогти зростанню віри в них», – сказав Папа, подякувавши їм за це свідчення.

Перед тим, як уділити прикінцеве благословення, Святіший Отець ще раз подякував батькам за те, що «розпочали життя своїх дітей з Хрещення», а також заохотив подбати про те, щоб вони пам’ятали про цю дату та святкували її, адже це день отримання Господньої благодаті.