Папа: Майбутнє буде майбутнім надії, якщо буде майбутнім разом
  • Срд, 22/09/2021 - 13:13

Паломництвом молитви, паломництвом до коріння, паломництвом надії Папа Франциск назвав свою нещодавню Апостольську подорож, звітуючи про неї перед паломниками, що зібралися на загальну аудієнцію.

Попередньої середи Папа Франциск повернувся зі своєї 34-ї Апостольської подорожі, що охоплювала столицю Угорщини Будапешт і кілька міст Словаччини. Дотримуючись звичаю, свою чергову зустріч з прочанами, що відбулася в середу, 22 вересня 2021 р. у Ватикані, він присвятив підсумкам візиту, зазначивши, що підсумував би його як «паломництво молитви, паломництво до коріння, паломництво надії».

Паломництво молитви

Отож, першим етапом була заключна Свята Меса Міжнародного Євхаристійного Конгресу в Будапешті. «Святий Божий люд забрався у Господній день перед таїнством Євхаристії, з якого постійно народжується та відроджується. Він перебував у обіймах хреста, що височів над вівтарем, вказуючи той самий напрямок, який показує Євхаристія, тобто, дорогу покірної та безкорисливої любові, любові великодушної та шанобливої до всіх, віри, що очищає від світськості та веде до суттєвого», – сказав Святіший Отець, зауваживши, що молитовним паломництвом ця подорож також і завершилася, а саме – святом на честь Страждальної Богородиці, прощею до Санктуарію Пречистої Діви Семи скорбот в Шаштіні.

Отож, за словами Наступника святого Петра, це було «молитовне паломництво в серці Європи», що розпочалося адорацією, а завершилося народною побожністю. Бо саме таким, за його словами, є покликання Божого люду: адорувати, молитися, чинити паломництво і покуту, відчуваючи мир і радість, даровані Господом. І це особливо важливе для європейського континенту, «де Божа присутність послаблюється споживацтвом і “випарами” єдиного мислення – дивної, але реальної речі, плоду мішанини нових і старих ідеологій». Також і в цьому випадку цілюща відповідь походить з молитви та свідчення, що Папа відчув під час зустрічі з вірними, які пережили атеїстичні переслідування, та з братами і сестрами євреями, спогадуючи Шоа.

Проща до коріння

Другим аспектом, який виокремив Святіший Отець, є те, що цей візит був прощею до коріння. Зустрічі з єпископами стали нагодою доторкнутися до вдячних спогадів про коріння віри, що сягають дев’ятого століття та місійного діла святих Кирила та Методія, переданого світлим свідченням мучеників та ісповідників віри. «Я відчув силу цього коріння під час служіння Божественної Літургії у візантійському обряді в Пряшеві з нагоди свята Святого хреста. У піснеспівах я відчув трепет серця святого вірного люду, загартованого багатьма стражданнями, перенесеними за віру», – сказав Єпископ Риму, нагадуючи про необхідність зберігати це коріння живим: не як музейний експонат, не маніпулюючи ним задля інтересів престижу та влади, задля скріплення «закритої ідентичності». Це було би зрадою цього коріння.

«Святі Кирило і Методій не є для нас персонажами для спогадування, але прикладом для наслідування, вчителями, від яких потрібно завжди вчитися духа та методу євангелізації, як також громадського зобов’язання», – сказав Папа, зауваживши, що під час цієї подорожі часто думав про основоположників Європейського Союзу, про їхню мрію про Європу.

Подорож надії

Переходячи до третього аспекту, охарактеризувши цю подорож як подорож надії, Святіший Отець ствердив, що бачив «велику надію» в очах молоді під час «незабутньої зустрічі» на стадіоні в Кошицях. Промовистим і підбадьорливим цей момент був завдяки «присутності численних молодих пар з дітьми». Глава Католицької Церкви ствердив, що бачив надію в очах людей, які допомагають ближнім, як от під час відвідин осередку Місіонерок Милосердної Любові, що допомагають бездомним, чи про тих, які підтримують ромів на дорозі до братерства та інклюзії.

«Дорогі браття й сестри, ця надія, ця євангельська надія, яку я побачив під час подорожі, сповниться, конкретизується, лише якщо відмінюватиметься із іншим словом: “разом”. Надія ніколи не розчаровує, але ніколи не прямує наодинці: разом. У Будапешті та в Словаччині ми збиралися разом в різних обрядах Католицької Церкви, разом з братами й сестрами інших християнської конфесій, разом братами й сестрами євреями, разом з віруючими інших релігій, разом із найслабшими. Ось дорога, бо майбутнє буде майбутнім надії якщо буде разом», – наголосив Папа, складаючи подяку всім причетним до організації та проведення візиту, особливо, тим, які молилися в цьому намірі. «Будь ласка, додайте ще молитву, аби зерна, засіяні під час подорожі, принесли добрі плоди», – попросив він.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць