Папа: Молитва є підтримкою нашого заанґажування у справу миру
  • Суб, 05/08/2017 - 10:38

Всі релігії повинні «молитися і спільно трудитися на користь миру», намагаючись відновити гармонію «в різних частинах світу, розтерзаних війною» та «тероризмом». З таким закликом Папа Франциск звернувся до учасників 30-ї міжрелігійної зустрічі молитви за мир, що розпочалася 3 серпня 2017 р. на горі Хієй в Японії.

Гора Хієй на північному сході міста Кіото є священним місцем тендайської вітки буддизму. Згадана молитва проходить в дусі молитви за мир, яка 27 жовтня 1986 р. відбулася з ініціативи святого Івана Павла ІІ в італійському місті Ассізі. Група японських буддистів, що брала в ній участь, повернулася додому з думкою проводити схожу зустріч. І вже у серпні 1987 року її було організовано на горі Хієй, зібравши провідників релігій, сповідуваних мешканцями Країни Сонця що сходить. Час проведення обраний з огляду на річницю ядерних бомбардувань Хіросіми й Нагасакі.

Лист, написаний на ім’я Коея Морікави, провідника тендайських буддистів, вручив і зачитав особистий посланець Папи Франциска кардинал Джон Тонґ Хон, вислужений Архиєпископ Гонконгу. До складу делегації Святого Престолу входили також Апостольський Нунцій в Японії та Секретар Папської Ради з питань міжрелігійного діалогу.

«З радістю надсилаю щирі вітання Вам та достойним представникам різних релігійних традицій», – написав Святіший Отець, запевняючи, насамперед, у своїй «духовній близькості», єднаючись з усіма в молитві за «оновлений розквіт згоди й гармонії у багатьох частинах планети, розтерзаних війною».

«Ця щорічна релігійна зустріч робить значущий вклад у будування того духа діалогу й дружби, який дає змогу послідовникам різних релігій світу спільно трудитися над відкриванням нових шляхів миру серед нашого людського роду», – пише Папа Франциск, підкреслюючи, що саме молитва «надихає та підтримує наше заанґажування у справу миру, тому до допомагає вчиняти дедалі глибшою нашу взаємопошану, скріплює узи любові між нами та спонукає докладати рішучі зусилля для того, щоб підтримувати справедливі стосунки та братерську солідарність».

Папа, крім того, підкреслює, що «в сучасному світі, позначеному насильством, тероризмом і зростаючими загрозами для землі, нашого спільного дому», це свідчення молитви й спільної турботи «передає фундаментальне послання людям доброї волі». Адже як люди віри, «ми віруємо в те, що тривалий мир дійсно можливий, бо знаємо, що немає нічого неможливого, якщо звертаємося в молитві до Бога».