Папа планує призначити жінок в Дикастерію в справах єпископів
  • Срд, 06/07/2022 - 14:40

В інтерв’ю для «Reuters» Папа Франциск поділився думками про цінування ролі жінки в Римській курії та повідомив, що вперше дві жінки працюватимуть у дикастерії, яка допомагає Святішому Отцю вибирати єпископів.

Інформагентство «Reuters» опублікувало чергові витяги з інтерв’ю, яке в суботу, 2 липня 2022 р. записав кореспондент цього видання у Ватикані Філ Пуллела. Ця частина присвячена роздумам про роль жінок в управлінні Церквою і про служіння мирян загалом.

Відповідаючи на запитання про «жіночу присутність» у Римській Курії, на що також звертає увагу нова Апостольська конституція «Praedicate Evangelium», і про те, які дикастерії в майбутньому можуть очолити мирянин або мирянка, Папа сказав: «Я відкритий на такі можливості. Станом на сьогодні в Губернаторстві є віце-губернаторка… Далі, в Конгрегації в справах єпископів, в комісію, що вибирає єпископів, вперше будуть включені дві жінки». Святіший Отець додав, що у майбутньому бачить можливим призначення мирян очолювати такі дикастерії як у справах мирян і сім’ї, у справах культури й виховання, або ж Ватиканську Апостольську Бібліотеку.

Серед жінок на високих посадах є сестра Наталі Бекар, Заступниця секретаря Синоду Єпископів, Барбара Ятта, Директорка Ватиканських музеїв, Крістін Муррей, Віце-директорка Ватиканського Прес-центру. Минулого місяця кардинал Кевін Джозеф Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, жартував, що після проголошення нової Апостольської Конституції про Римську Курію він може виявитися останньою духовною особою, що очолює це відомство.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць