Папа: покликані оздоровляти інших, лагідністю закликаючи до навернення
  • Птн, 08/02/2019 - 10:33

Наверненню та зціленню, якого всі ми потребуємо, була присвячена проповідь, яку Святіший Отець виголосив під час ранкової Святої Меси у четвер

Що є передумовою успішної місії, на яку Ісус посилає своїх учнів? Щоб відкрити серця інших на навернення та зцілення, потрібні лагідність, смирення та убогість, як також не вважати себе вищими від інших. Такими думками поділився Папа Франциск, коментуючи під час проповіді в четвер, 7 лютого 2019 р., розповідь святого Марка про те, як Ісус посилав Дванадцятьох на місію, даючи їм відповідні повчання.

Першим оздоровленням є навернення

Як зауважив проповідник, Христос посилає Своїх учнів оздоровляти, адже й Сам прийшов у світ нести зцілення. Насамперед, від «кореня гріха», що в нас, тобто, від «первородного гріха». Тож першим зціленням є навернення, «відкритість серця на Боже слово».

«Навернутися означає поглянути в інший бік, перейти на іншу сторону. Це відкриває серце, допомагає розгледіти інші речі. Але якщо серце замкнене, то не може бути оздоровленим, подібно до того, як хворий, що задля впертості не хоче йти до лікаря, не буде оздоровленим», – сказав Святіший Отець, додаючи, що коли християнин робить якісь добрі речі, але його серце залишається замкненим, то це лише зовнішня фарба, яка зникне при першому дощі…

Не намагатися стригти овець…

Щоб закликати людей до навернення, потрібен авторитет. Ісус повчає учнів, що для того, аби його здобути, «нічого не брати в дорогу – тільки одну палицю: ні хліба, ні торби, ні грошей». Тобто, убогість, адже «апостол не шукає молока овець, не шукає їхньої вовни…». Ісус також радить учнями бути лагідними й покірними, входити й перебувати там, де їх приймають.

«Якщо апостол, посланець, один з нас, – а тут чимало посланих, – задирає носа, вважаючи себе вищим від інших або шукаючи якихось людських інтересів, чи якесь вигідне місце в Церкві, то ніколи нікого не оздоровить, не зможе відчинити нічиє серце, бо його слово не матиме авторитету. Учень матиме авторитет, якщо наслідуватиме Христові кроки», – наголосив проповідник, вказуючи на те, що ними є убогість, що веде до лагідності та покори. Лише такий апостол спроможний «авторитетно» закликати до навернення.

Всі ми потребуємо оздоровлення і маємо здатність зціляти

Як розповідає євангелист, учні проповідували, закликаючи до навернення, виганяють численних бісів, а також помазували хворих єлеєм і оздоровляли. Оте помазання, за словами Святішого Отця, є символом Божої ласкавості, адже олія пом’якшує шкіру, приносить полегшення. Тож апостоли покликані вчитися «цієї мудрості Божої ласкавості».

Папа також підкреслив, що цю здатність і завдання оздоровляти має кожен християнин, не лише священики та єпископи. Кожен з нас має владу зціляти ближнього «добрим словом, виявом терпеливості, принагідною порадою, поглядом».

«Всі ми потребуємо оздоровлення, всі, бо всі ми маємо духовні недуги. Але також усі маємо можливість оздоровлювати інших, однак, саме зі згаданим наставленням. Нехай же Господь дасть нам благодать зцілювати так, як Він оздоровляв: з лагідністю та покорою, але з рішучістю проти гріха», – побажав проповідник, підкреслюючи, що в тому, щоб оздоровляти інших та піддатися зціленню з боку іншого й полягає суть християнської спільноти.