«Покликання мирянина – переобразити світ, в якому Господь покликав його до життя», - Глава УГКЦ під час онлайн-семінару з нагоди Дня мирянина
  • Чтв, 25/06/2020 - 12:09

Сьогодні ми запитуємо вас, дорогі миряни: якою ви хочете, щоб була ваша Церква у наступні 10 років? Про яку Церкву ви мрієте? Про яких єпископів і священників ви мрієте? Давайте помріємо разом про свою Церкву у нових обставинах. Якою спільнотою віруючих християн ми маємо бути?

До цього закликав Отець і Глава УГКЦ під час онлайн-зустрічі до Дня мирянина. Тема семінару – «Покликання і місія мирян сьогодні».

 

Зустріч відбулася в прямому ефірі «Живого телебачення», а також за допомогою програми Zoom. Участь взяли: Блаженніший Святослав, о. Василь Білаш, голова Комісії УГКЦ у справах мирян, п. Юрій Підлісний, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ та о. Іван Колтун, парох відпустового центру у с. Страдч, а також лідери мирянських спільнот та рухів УГКЦ.

На початку зустрічі Блаженніший Святослав, привітав усіх з Днем мирянина.  У своєму батьківському слові Предстоятель УГКЦ наголосив на важливості проаналізувати покликання і місію мирянина саме «сьогодні». Позаяк ми є свідками цілковитої зміни світу.

За його словами, наше завдання -  не піддаватися змінам, а, як християнам третього тисячоліття, змінюватися самим. Від того, наскільки ми будемо наслідувати Христа, залежить яким буде світ. «Особливий дар і покликання мирян – переображати світ, час і культуру, в яких Господь покликав нас до життя», - переконаний він.

Блаженніший Святослав пригадав, що у зв’язку з пандемією довелося перенести сесію Патріаршого Собору, що мав відбутися у серпні цього року, на тему глобалізації і міграції. На його думку, цим знаком Бог ще більше закликає нас до уважного слухання.

Також у 2020 році завершується стратегія Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

«Повірте, що ніхто з нас, хто вибудовував душпастирський план не міг собі уявити яким буде 2020 рік. Час карантину, коли звичний спосіб збирати разом Церкву буде радикально змінений. Сьогодні ми хочемо задуматися над тим, якою ми хочемо мати Церкву у 2030 році. Перші кроки нашого мріяння про наступні 10 років привели нас до такої думки: ми можемо мріяти про Церкву у 2030 році лише з мирянами. Бо ви є адресатом цього душпастирства і головною складовою церковної спільноти», - наголосив Глава Церкви.

Сьогоднішній семінар, переконаний Блаженніший Святослав, є дуже гарною нагодою, перш за все, почути мрії наших вірних про їхню рідну Церкву.

«Я можу засвідчити, що наприклад в Італії нашу Церкву заснували, виплекали і збудували наші миряни. Саме жінки, які приїхали працювати хотіли мати свою Церкву. Відтак вони об’єднувалися у громади. Тепер ми маємо Екзархат для українців в Італії»,  - додав він.

До священників сьогодні звернуся такими словами: «хто має вуха слухати, нехай слухає, що Дух Святий говорить через мирян», - сказав на завершення Блаженніший Святослав.

До семінару через Zoom долучилися: о. Василь Білаш, голова Комісії УГКЦ у справах мирян, п. Юрій Підлісний, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ та о. Іван Колтун, парох відпустового центру у с. Страдч.

Пан Юрій Підлісний розважаючи над покликанням і місією мирян наголосив, що насамперед завданням мирян є плекати гідність людини. Тому що, ми є діти Божі, каже п. Юрій Підлісний, за яких Христос пролив кров, щоб ми попали у Божий виноградник, яким є Царство Боже. Бо святими не стають на небі, а ними вже туди заходять».

Щоби я не робив я повинен це так робити, щоб люди дивлячись на мене розуміли, що Бог є. «Моя парафія – мій виноградник. Господь запитає в нас про те, як ми у ньому працювали», - переконаний він.

Отець Іван Колтун розповів учасникам про блаженного мученика Володимира Прийму та коротку історію Страдецької гори. Отець Василь Білаш поділився з учасниками своїми думками про “Католицьку акцію” як платформу для комунікації формації і активної дії мирян на благо і розвиток місії Церкви в сучасному світі.

На завершення учасники помолилися до бл. мученика Володимира Прийми за всіх мирян УГКЦ та звершення місії Церкви мирянами в сучасному світі.