Проща до Лаврівського монастиря з мощами святого Онуфрія
  • Втр, 17/06/2014 - 00:54

24-25 червня відбудеться відпуст і піша проща до одного з найдавніших монастирів Галичини - Лаврівського - з мощами святого Онуфрія. Проща приурочена до  Дня вшанування пам’яті Преподобного Онуфрія Великого.

Проща розпочнеться о 7 ранку 24 червня з Літургії у Самбірському храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Через півдоби прочани прибудуть до Лаврова, де у монастирському храмі св.Онуфрія відбудеться Свята Літургія, Вечірня з Литією та інші моління.

Щовівторка у Лаврівському монастирі моляться над хворими та потребуючими і під час Молебню до Святого Онуфрія благословляють його мощами. Святий Онуфрій є покровителем породіль (вагітні вимолюють у Святого легкі пологи). Також про ласку у св.Онуфрія просять родини, що є бездітними. Родини моляться до Святого про мир і достаток у сім’ях.

25 червня, на День святого Онуфрія, буде Утреня, Акафіст до св.Онуфрія, водосвяття та Літургія.

Під час Відпусту можна приступити до сповіді та святого Причастя і отримати повний відпуст.

Довідка:

Лаврівський монастир святого Онуфрія, що на Старосамбірщині, належить до тих небагатьох, які діють на території України від княжих часів донині – Києво-Печерська лавра, а ще Зимненський і Жидиченський монастирі на Волині.

Лаврівський монастир святого Онуфрія (с.Лаврів Старосамбірського району Львівської обл.)   – найстаріший монастир цього святого в Україні. У різних писемних тогочасних джерелах постійно згадують «Лаврівський монастир із мощами святого Онуфрія». Офіційним підтвердженням існування Лаврівського монастиря ще в давньоруські часи є знахідки розкопок, які проводили на території Онуфріївської церкви 1986 року. Тоді, зокрема, знайшли кераміку XII-XIII століть.

Церква святого Онуфрія пережила кілька етапів розбудов і реставрацій. Однак і нині є унікальним зразком давньоукраїнської архітектури і єдиним збереженим галицьким монастирським храмом XIII століття.

Під час реставрації церкви 1910-го на її стінах знайшли древній стінопис. Учені датують його XV ст. Унікальність лаврівського живопису насамперед у тому, що він – один із найдавніших зразків західноукраїнського фрескового розпису та єдина збережена пам’ятка візантійського малярства в Галичині.

Окрім того, за версією істориків, серед православних митрополитів, греко-католицьких єпископів і молдовських господарів у некрополі Лаврівського монастиря святого Онуфрія спочиває і князь Лев, хоч його поховання досі не знайдено.

повідомила Ірина Вороняк