Спільній боротьбі з корупцією присвячене ватиканське привітання буддистам
  • Срд, 30/05/2018 - 12:06

У привітанні з нагоди буддійського свята Весак, Папська Рада міжрелігійного діалогу ділиться думками про спільні зусилля в боротьбі з корупцією

«Християни і буддисти: Спільно запобігати і поборювати корупцію», – такою є тема цьогорічного послання Папської Ради з питань міжрелігійного діалогу, надісланому буддистам з нагоди свята Весак, яке розпочинається побажанням радості та миру.

«Цього року хочемо замислитися разом з вами над невідкладною потребою підтримувати культуру, вільну від корупції», – зазначають автори звернення, підкреслюючи, що це «ганебне явище» настільки поширилося, що ООН проголосила спеціальний Міжнародний день боротьби з корупцією, а уряди, громадські організації, ЗМІ та громадяни об’єднують зусилля на боротьбу з ним. «І як релігійні провідники, також і ми повинні зробити свій внесок в сприяння культурі, що буде пронизана законністю та прозорістю», – додають вони.

Про корупцію в навчанні Папи та в буддизмі

У посланні нагадується, що темі боротьби з корупцією Папа Франциск присвятив молитовне намірення на лютий цього року. Викриваючи «гріх корупції», він визнає, що його можна зустріти серед політиків, ділових людей, і навіть церковнослужителів, але тими, хто, врешті-решт, платить за все, є бідні. Святіший Отець також підкреслює, що єдиним шляхом, аби вийти з корупції, є служіння. «У дійсності, корупція походить з гордості, зверхності, в той час, як служіння впокорює та полягає у смиренній любові допомагати іншим» (проповідь в каплиці Дому святої Марти 16 червня 2014).

Звертаючись до «дорогих друзів буддистів», автори послання зазначають, що в цій релігії корупція вважається «нездоровим ментальним станом, який спричиняє страждання та занечищує суспільство». Трьома основними «отрутами», які є джерелом цього лиха, визнавці буддизму називають жадібність, ненависть і знеохочення або байдужість. А друга заповідь буддизму: «Зобов’язуюся дотримуватися наказу стримуватися від того, аби брати те, що не було мені дане» навчає розрізняти, чи речі дійсно призначені для того, хто їх бере.

Не можна відповідати мовчанням

«Однак, хоч наші релігійні традиції рішуче викривають зло корупції, зі смутком визнаємо, що деякі наші одновірці беруть участь в корупційних практиках, що призводить до поганого управління, об’єднання задля корупції та розграбування благ народу. Корупція несе загрозу життю, бо включає повільне економічне зростання, слабкі інвестиції, інфляцію, девальвацію, ухилення від податків, серйозну нерівність, низьку якість освіти та інфраструктури, знищення довкілля», – зазначають автори послання, додаючи, що корупція також несе загрозу «здоров’ю та безпеці індивідів та спільноти», а такий стан призвів до появи «популістських рухів, іноді, мотивованих і підтримуваних релігійним фундаменталізмом».

У цьому контексті наголошується на тому, що «на корупцію не можна відповідати мовчанням», а ідеї, які зроджуються з добрих намірів, необхідно впроваджувати в життя. «Ми, буддисти і християни, вкорінені в наших відповідних моральних ученнях, повинні співпрацювати задля запобігання корупції, викорінюючи її причини та виривати корупцію з корінням там, де вона є», – наголошують Президент та Секретар Папської Ради міжрелігійного діалогу, зазначаючи, що головний внесок у цю боротьбу полягає в тому, щоб заохочувати вірних «зростати в моральній чесності та в почуттях справедливості та відповідальності».

Засоби спільної боротьби

Серед засобів для здійснення цього «спільного зобов’язання», названо «співпрацю із засобами комунікації та з громадянським суспільством», а також дбання про зростання «суспільного усвідомлення» цієї проблематики. Вказано на важливість навчати та спонукання всіх, «а особливо політиків та чиновників», діяти з «максимальною фіскальною чесністю» та вимагати належних юридичних процесів для повернення вкрадених шляхом корупції благ та покарання винуватців, а також унеможливити доступ до посад тим, хто замішаний у нечесних оборудках.

«Дорогі друзі, діймо активно на користь сприяння в наших родинах та суспільних, політичних, громадських і релігійних інституціях середовищу, вільному від корупції, щоб жити чесним і послідовним життям. І з цим духом ще раз бажаємо вам мирного та радісного свята Весак», – завершується послання.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць