США: віра досі важлива, вона також впливає на виборчі преференції
  • Чтв, 12/12/2019 - 16:52

Для 84% американців і 86% американських католиків релігія досі залишається важливою частиною життя. Однак виявляється, що Церква в США серйозно занедбала виховання у вірі останніх поколінь. Навіть серед тих католиків, які заявляють, що готові прийняти все вчення Церкви без застереження, третина не вірить, що Найсвятіше Таїнство – це справжня присутність Ісуса, а не лише її символ.

Такі висновки можна зробити з останніх досліджень католицького електорату в перспективі президентських виборів наступного року. Вони показали, що католицька громада в цій країні є щораз більше поділена. Найбільший вплив на поділи має, однак, не вік чи етнічне походження, а ступінь залучення до релігійного життя.

Католики, які регулярно приймають таїнства, моляться Вервицю і залишаються правовірними в доктринальних питаннях, мають інші погляди і голосують інакше, аніж католики, які практикують періодично, а до католицької доктрини підходять вибірково. Однак усіх католики поєднує огірчення від сексуальних скандалів та позиція єпископів щодо цієї кризи.

Загалом американці, які заявляють, що є католиками, складають 22% виборців. 39% з них ходять до церкви принаймні раз на тиждень. 17% повністю і 41% майже повністю приймають католицьке вчення, 49% вірять у реальну присутність Ісуса в Євхаристії, 13% сповідаються принаймні раз на рік.

У контексті президентських виборів виявляється, що за Дональда Трампа проголосують 52% правовірних католиків. Підтримка діючого президента різко падає разом з ослабленням віри. Серед католиків, які приймають майже всю католицьку доктрину, він може розраховувати на підтримку в межах 35%. Ще нижчим є рівень підтримки серед номінальних католиків і становить лише 28%.

Дослідження, проведені мережею EWTN, також показують прогресуючу лібералізацію молодих поколінь. Це важливо, оскільки на майбутніх виборах вперше буде більше молодих католицьких виборців, аніж старших.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць