Святіший Отець Франциск закликав до відваги та креативності у проповідуванні Євангелія
  • Нед, 31/05/2015 - 19:21

В Римі закінчилося Засідання Міжнародної комісії до справ катехизації, яка діє в складі Папської Ради сприяння новій євангелізації. До Комісії входять представники Католицької Церкви з усього світу, кардинали, єпископи, богопосвячені особи та миряни. З боку Української Греко-Католицької Церкви в Комісії бере участь Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, Адміністратор Патріаршої курії.

Зустріч розпочалася 29 травня аудієнцією у Святішого Отця Франциска, який звертаючись до присутніх, закликав їх до відваги і креативності у навчанні віри. Він також підкреслив, що люди наших часів очікують від Церкви «здатності крокувати з ними, пропонуючи їм супровід та свідчення віри, яка чинить солідарними з усіма, а особливо – з найбільш самотніми та маргіналізованими». «Скільки убогих, в тому числі – убогих духовно, - зауважив Папа, - очікують на Євангеліє, яке визволяє!». Вітаючись з Вселенським Архиєреєм, представник УГКЦ подякував Папі за підтримку українського народу в обставинах зовнішньої агресії та просив надалі молитися, щоб Господь зупинив кровопролиття і страждання невинних людей в Україні.

Цьогорічне засідання Комісії було присвячене питанню місця і завдань катехизації в контексті нової євангелізації. Особливу увагу учасники зустрічі присвятили особі катехита, його покликанню, компетенціям та завданням. Окрема дискусія відбулася щодо Проекту документу на тему катехизації, який мав би краще висвітлити практичні елементи, пов’язані з покликанням та служінням катехита. Голова Папської Ради – Архиєпископ Ріно Фізікелла, зупинився на підсумках Року віри, а також розказав про заходи, які, на доручення Святішого Отця Франциска, Рада планує провести в рамках Надзвичайного ювілейного року Божого милосердя.

Владика Богдан, беручи участь в дискусіях, звернув увагу на кілька елементів, пов’язаних з катехизацією, а саме: роль християнських батьків як перших свідків віри для своїх дітей; роль хресних родичів в процесі передавання віри своїм похресникам; необхідність наново оживити свідомість того, що в рамках церковної спільноти єпископ та священики являються першими катехитами. При цьому він навів приклад вчительського служіння Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького. Окрім того Секретар Синоду Єпископів УГКЦ висловив побажання, щоб в документах Апостольської Столиці бралася до уваги багатоманітність духовної та богословської традиції Католицької Церкви, невід’ємною частиною якої є Східні Католицькі Церкви. Черпання з чистих джерел богословської та літургійної традиції Християнського Сходу як рівно ж посилання на відповідні канони сучасного Кодексу Канонів Східних Церков, на думку виступаючого, допомогло б з одного боку східним католикам розпізнати себе адресатами документів Апостольської Столиці, а з іншого боку – стало б джерелом духовного збагачення для католиків латинського обряду. Наприкінці дискусій Секретар Синоду Єпископів УГКЦ висловив побажання, щоб катехити латинської традиції в країнах новітньої еміграції українців були більш вразливі до специфічних потреб дітей та молоді, які належать до Східних Католицьких Церков, та враховували цю специфіку в навчанні релігії в католицьких школах.

Учасники зустрічі зі свого боку висловили вдячність за представлені напрацювання УГКЦ в ділянці катехизації, зокрема за Директорій з катехизації, та запевнили Владику Богдана про молитву за мир в Україні та за Боже благословення для українського народу.