Таїланд легалізує гомосексуальні «шлюби». Парламент анонсує легалізацію проституції
  • Чтв, 20/06/2024 - 18:21

У Таїланді, де переважну більшість населення становлять буддисти, легалізовано т. зв «одностатеві подружжя». Таким чином, ця країна стала першою країною в Південно-Східній Азії і третьою в Азії (після Тайваню і Непалу), яка запровадила законодавство, що дозволяє т.зв. гомосексуальні «подружжя». Перші легальні «весілля» таких пар ЛГБТ-активісти очікують у жовтні.

Сенат - верхня палата парламенту Таїланду - ухвалив новий закон у вівторок. Наразі новий закон очікує на схвалення короля Маха Ваджиралонгкорна, і після його згоди він набуде чинності через 120 днів після публікації в Королівській газеті.

«Сьогодні день, коли тайський народ посміхнеться. Це перемога народу»,- заявив лівий парламентар Тунявадж Камолвонгват перед голосуванням.

Відповідно до нового законодавства т. зв. одностатеві пари матимуть однакові права щодо усиновлення дітей та отримання спадщини. Крім того, замість «чоловік» і «дружина» або «жінка» і «чоловік» вводяться «гендерно-нейтральні» терміни, пише pch24.pl.

Прем’єр-міністр Таїланду Сретта Тхавісін голосно висловив підтримку легалізації т.зв. «одностатевих шлюбів» та порядок денний ЛГБТ. Під час нещодавньої промови на «параді гордості» він сказав: «Уряд і державний сектор працюватимуть разом для успішної легалізації одностатевих шлюбів, а також визнання гендеру та секс-роботи».

Тим часом т. зв «секс-робота» (sex work) або просто проституція офіційно є незаконною в Таїланді. Прем'єр-міністр також відкриє свою резиденцію, щоб відсвяткувати зміну закону разом з активістами.

Хоча переважна більшість буддистського населення Таїланду вважається консервативною, за даними веб-сайту «France 24», який був явно радий змінам законодавства, «Таїланд давно користується репутацією толерантного ставлення до ЛГБТК-спільноти», про що свідчать опитування в місцевих ЗМІ. Крім того, на сайті повідомляється, що «деякі активісти критикують нові закони за те, що вони не визнають трансгендерних і небінарних людей, яким досі заборонено змінювати стать в офіційних документах, що засвідчують особу».