Інтерв'ю

 • Понеділок, Вересень 25, 2023 - 17:37
  Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ ділиться думками про виклики, які перед Церквою поставила війна, наголошуючи на різних вимірах капеланського служіння та виокремлюючи особливості служіння милосердя.

  Від 3 до 13 вересня 2023 р. у Римі відбувався черговий щорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який зібрав на спільні наради ієрархів з чотирьох континентів, де присутність структури цієї Церкви. Вони з’їхалися, щоби разом обговорити те, що повинна робити Церква для того, щоб допомагати зцілювати рани, завдані війною.

 • Неділя, Вересень 24, 2023 - 17:03

  «Бог є Істина, є Любов. Саме ця Любов спонукає нас не піддаватися страху і всьому тому, що прагне знищити наш народ. Любов сильніша за все. Єдина сила, яка допомагає йти далі, — це тільки Бог. Я не знайшов нічого іншого, що допомогло б мені не перестати дивитися вперед». Інтернет-видання «Ла Буссола» бере інтерв’ю у єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ владики Максима Рябухи.

 • Неділя, Вересень 24, 2023 - 16:52

  Україна разом зі західними партнерами розбудовує професійну капеланську службу і готує капеланів для служби в Збройних силах.

  Відповідний закон було ухвалено за кілька місяців перед широкомасштабним вторгненням Росії, тож готувати капеланів довелося в умовах бойових дій, розповідає Голосу Америки начальник Служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ, полковник Олексій Терещук.

 • Субота, Вересень 16, 2023 - 20:10
  Від початку повномасштабної війни Одеський екзархат УГКЦ, так само як і Харківський та Донецький, переживають особливу ситуацію, тому що вони розташовані у прифронтовій зоні, частини території потрапили під окупацію. Про теперішні виклики та про гуманітарну допомогу людям розповів Одеський Екзарх владика Михайло Бубній. Він поділився також своїми враженнями від зустрічі з Папою Франциском, що відбулася в рамках Синоду Єпископів УГКЦ.
 • П'ятниця, Вересень 15, 2023 - 14:17

  Про необхідність захищати незмінні правди віри, також у контексті дискусій, які точаться перед XVI Пленарною асамблеєю Синоду Єпископів, говорив в інтерв’ю Хав’єру Аріасу з InfoVaticana, колишній префект Конгрегації Доктрини Віри кардинал Ґерхард Людвіґ Мюллер.

  Папа Франциск визначив його одним із осіб, які зможуть витупити під час жовтневих засідань, які завершать “синодальний процес”.

   

  Хав’єр Аріас: У жовтні розпочнеться остання фаза Синоду про Синодальність. Ваша еміненціє, як Ви до цього підходите?

 • Четвер, Вересень 14, 2023 - 12:21

  Про своє служіння військовим капеланом розповідає священник Харківсько-Запорізької дієцезії отець Олександр Карапетян.

  Отче, як Ви відчули поклик до військового капеланства?

 • Четвер, Вересень 14, 2023 - 12:15

  Одне з визначень Церкви: апостольська. Що це насправді означає? Чому те, що говорять єпископи в науці, є таким важливим і чи справді ми завжди повинні з ними погоджуватися? В останній книзі відома журналістка Моніка Бялковська та о. Генрик Севериняк говорять про це.

   

 • Субота, Вересень 9, 2023 - 09:59
  В інтерв’ю для Радіо Ватикану-Vatican News Донецький Екзарх УГКЦ розповів про те, чим найбільше журиться і чим радіє його пастирське батьківське серце, яке пульсує в ритмі життя церковної структури, частина якої переживає окупацію, а інша – поспішає зі служінням тим, хто потребує духовної і матеріальної підтримки.
 • П'ятниця, Вересень 8, 2023 - 11:40
  Про зміни у власній духовній сфері, які спричиняє війна, про досвід відвідин парафій, розташованих близько до місць бойових дій, про нематеріальний ресурс, яким мешканці східної України збагачують і збагачуватимуть всю країну йдеться в інтерв’ю з владикою Максимом Рябухою, єпископом-помічником Донецького екзархату.
 • Понеділок, Вересень 4, 2023 - 12:06

  Вшановуючи 400-ліття від дня смерті священномученика Йосафата, маємо нагоду більше дізнатися про цього відомого в цілому світі і мало відкритого в Україні українця, людину, яка здійснила глобальну зміну в історії нашої Церкви. На жаль, значимість діяльності цього видатного церковника досі не є належно оцінена в суспільстві.

  Про постать священномученика Йосафата, його вплив на формування духівництва сьогодні та важливі кроки, які має зробити наша Церква для популяризації його діяльності поспілкувалися з Архиєпископом і Митрополитом Львівським Ігорем.

 • Субота, Серпень 26, 2023 - 14:08

  12 липня 2023 року Божого у Ватикані повідомлено, що Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду єпископів УГКЦ про обрання отця Володимира Фірмана єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Йому надано титулярний осідок Ліміси.

  Отець Володимир Фірман народився 8 травня 1976 року в с. Зарваниця, Тернопільської області. Після навчання в Тернопільській вищій духовній семінарії 9 травня 1999 року був висвячений на диякона для Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. 8 жовтня 2000-го прийняв священничі свячення.

 • Середа, Серпень 23, 2023 - 13:59

  «Любити справжньою християнською любов’ю тих, кого ми вчимо і ведемо за собою, має стати основною засадою, на якій треба будувати майбутні стосунки», — переконаний єпископ-помічник Коломийської єпархії владика Петро Голіней.

 • Неділя, Серпень 13, 2023 - 14:56
  Отець Олександр Більський, парох греко-католицької громади в місті Бериславі на Херсонщині, розповідає про труднощі, з якими щоденно стикаються люди в цьому місті і навколишніх селах. Його дружина Ірина розповідає про хвилюючу зустріч української молоді з Папою Франциском у Лісабоні, в якій вона взяла учать: «Розділяючи з нами хліб і воду, Папа Франциск розділив нашу проблему, і це було дуже цінним для всіх нас».
   
 • Вівторок, Серпень 8, 2023 - 14:34

  Християнська сім’я — основа, на якій будується міцна та згуртована церковна спільнота, це також домашня церква, де родина може спільно практикувати свою віру, зростати духовно й підтримувати один одного на шляху до Бога. Пропонуємо вам інтерв’ю пресслужби Мельбурнської єпархії з о. Русланом Бабієм, адміністратором храму Успіння Пресвятої Богородиці в Ардірі, Австралія. У цій розмові отець ділиться думками про значення християнської сім’ї як домашньої церкви та допоможе зрозуміти нам, як зробити сімейне життя міцним фундаментом для духовного зростання, любові та єдності у Христі.

 • Вівторок, Липень 25, 2023 - 13:47

  23 липня 2023 року вже втретє Католицька Церква відзначила Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку. У цей день Папа Франциск закликав приділити увагу та знайти час для найстарших, які продовжують бути для нас не лише свідками минулого, а й учителями життя теперішнього. По-особливому бабусі й дідусі в Україні впливали та продовжують впливати на наш релігійний розвиток.

 • Субота, Липень 22, 2023 - 17:11

  Хто такі українські студити? З якою метою вони були засновані? Що привело словака в Унівську Лавру та де повинен сидіти монах – в монастирі чи в соцмережі? Про це та інше, розповів сайту «Духовна велич Львова» ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври Студійського Уставу ієромонах Йона (Максім).  

  Андрій Толстой: Отче Йоно, чому така назва «студити»?

 • Субота, Липень 22, 2023 - 16:58
  У інтерв’ю для Vatican News капелан Геріатричного пансіонату в Івано-Франківську розповів про особливості свого служіння та необхідність того, щоб молодь приділяла час похилим віком людям.
 • П'ятниця, Липень 21, 2023 - 12:45

  Архієпископ Крістоф П’єр поділився в інтерв’ю з Vatican News враженням про відвідини Вашингтону президентом Італійської єпископської конференції, якого в рамках його миротворчої місії у вівторок прийняв президент США в

 • П'ятниця, Липень 21, 2023 - 00:45

  Цього року у святкуваннях на честь Матері Божої Бердичівської взяв участь генеральний настоятель Ордену Босих Кармелітів отець Міґель Маркес Кальє OCD. Він вже не вперше відвідує своїх братів в Україні. Цього разу йому вдалося також побувати на Сході країни.

  Про свій черговий візит він поділився своїми враженнями з нашим інформаційним ресурсом РКЦ в Україні.

  Які враження зі святкувань у Бердичеві везете з собою в серці?

 • П'ятниця, Липень 21, 2023 - 00:42

  Отець Ігор Гнюс є настоятелем чернечого дому Пресвятої Євхаристії, який належить до 

Сторінки

Паломництво Святими місцями