Тижневий огляд: переслідування християн (11.11 - 17.11)
  • Срд, 20/11/2013 - 00:14

11 листопада повідомляється, що двадцяте століття було "століттям християнських мучеників". У жодному іншому періоді не було стільки мучеників. Про це сказав кардинал Крістоф Шенборн у Віденському університеті. Архиєпископ Відня відкрив симпозіум, присвячений мученикам Східних Церков і свідченню їх віри в комуністичну епоху (1917-1989). Зустріч відбулася під гаслом: "Бути християнином: що це означає сьогодні?".

Згідно з інформацією за 12 листопада читаємо, що собор св. Симеона Стовпника в декількох десятках кілометрів від Алеппо став ще однією мішенню ісламістів у Сирії. Сили опозиції атакували руїни монастиря, що вважається однією з найбільших святинь християнського світу. Більше 10 тис. пам'яток і 40 музеїв зазнали руйнувань з часу початку військового конфлікту.

Щоб допомогти переслідуваним християнам у країнах Близького Сходу, Африки та Центральної Азії, Європа повинна прокинутися від своєї історичної «втоми», вважає кардинал Анджело Скола, архиєпископ Мілана. Виступаючи на прес-конференції в Москві, він розцінив як «вкрай болюче» запитання «Благовест-інфо»: «Що реально можуть зробити християни благополучних країн, щоб допомогти тим християнам, які перебувають зараз в небезпеці?».

Парафіяни Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла продовжують боротися із сектою догналівців. Під час протистояння між вірними УГКЦ та сектою Догнала випливають прізвища високопосадовців пов'язаних із цією сектою. Однією з таких постатей, ймовірно є суддя Львівського Окружного адміністративного суду - Володимир Кравчук.

Британська асоціація атеїстів має намір юридично перевірити текст королівської коронаційної присяги, що порушує, на її думку, Європейську конвенцію з прав людини. Адвокати досліджують, чи порушує текст присяги право на свободу віросповідання і свободу совісті, а також чи не є він по своїй суті дискримінаційним.

У США Верховний суд розглядає справу про конституційність молитви «Боже, бережи Америку!» Публічне використання традиційної американської молитви перед відкритими законодавчими засіданнями секуляристи вважають неконституційним.

У 2012 році в Німеччині відбулося 414 нападів на визнавців Христа і християнські об’єкти. 18 з них вважаються брутальними, 4 випадки відбулись на цвинтарі, а 19 стосувались храмів.

Осквернення християнських церков, що відображають зростання антихристиянських настроїв, стали частим явищем у країнах Європи. У кінці жовтня - початку листопада вандали двічі влаштували погром у церкві св. Клотильди у французькому Шамбурсі (Іль-де-Франс). Не краще йдуть справи і в Словенії, де в архиєпархії Любляни невідомі вандали в кінці жовтня залили стіни церкви св. Ульріха фарбою.

13 листопада з’явилося кілька повідомлень, зокрема про те, що Євангельський альянс Швейцарії (SEA) проводив традиційну акцію «Неділя за переслідувану Церкву». 10 і 17 листопада асоціація за свободу релігії SEA запрошувала на молитву за християн В'єтнаму, Малі та Афганістану та заходи з підвищення обізнаності про проблему. До листопадових зустрічей «Open Doors» опублікувала спеціальне досьє з інформацією про переслідування християн в цих країнах.

Школи Німеччини стають полем активної діяльності ісламських радикалів. Міністр внутрішніх справ Борис Рейн висловив заклопотаність у зв'язку з частими спробами вербування салафітами школярів для відправки на «священну війну».

Рада улемів Індонезії знову висловила крайнє невдоволення фактом, що в католицьких школах країни не викладається іслам. Останній випадок, коли католицьку школу зобов'язали викладати основи ісламського вчення, мав місце в Клантене, Центральна Ява. Торік аналогічна вимога була пред'явлена школі в Блітаре (Східна Ява) і Tегале. Однак батьки дітей-мусульман, що навчаються в цих християнських школах, самі виступили на захист католицьких навчальних закладів, підкреслюючи високий рівень освіти в них.

У Швебіш-Гмюнде пройшов міжнародний конгрес на тему переслідування християн у сучасному світі. Більше 500 експертів, політиків, журналістів з Німеччини, Австрії та Швейцарії приймали участь у зустрічі, організованій «Christliche Gästezentrum Schönblick» і євангелічним агентством новин Іdea у  співпраці з 30 протестантськими і католицькими благодійними правозахисними організаціями.

Переслідування християн у різних країнах зростає і продовжуватиме зростати, вважає аналітик міжконфесійної християнської благодійної організації «Open Doors». Близько 100 млн. християн у всьому світі піддаються гонінням за свою віру і поліпшення ситуації не прогнозується.

Дитсадок у місті Франкфурт-на-Майні перейменував традиційний День Святого Мартіна в "Свято сонця, місяця і зірок". Причина - не образити релігійні почуття мусульман.

Відповідно до інформації за 14 листопада читаємо, що у Львові відбулося відкриття виставки фотографій «Свідки страждання». Авторка світлин, Анна Вальчик, побачила та увіковічнила християн різних обрядів, будинки, святині Близького Сходу. Сьогодні багато з того, що зображують фотографії, вже не існує: святині знищено, а людей вбито. Загалом, щороку у світі гине близько 100 тисяч християн.

В Камеруні викрали французького місіонера. Інцидент стався в Нгуетчеве, недалеко від кордону з Нігерією. Свідки повідомили, що викрадачі спілкувалися між собою англійською і місцевими мовами Нігерії, звідси і побоювання, що вони були членами ісламського угрупування «Боко Харам».

16 листопада повідомляється, що кардинал Джозеф Цзен Цзе-кіун, який був єпископом Гонконгу з 2002 по 2009 р., висловив жаль з приводу того, що переслідування Церкви з боку китайського уряду не припиняються. Незважаючи на те, що був досягнутий великий успіх з економічної точки зору, все ще немає ніяких змін в політиці та релігії.

Міністр у справах релігії та суспільства Великобританії баронеса Саїда Варсі заявила про небезпеку зникнення християнства в таких країнах, як Сирія, Ірак і Пакистан, де християни становлять меншість. Свої побоювання вона висловила під час виступу в Університеті Джорджтауна, закликавши, зокрема, політиків Пакистану подати приклад віротерпеливості.

Згідно з інформацією за 17 листопада читаємо, що кампанія ЛГБТ активістів, правлячих соціал-демократів та лібералів в Хорватії проти референдуму, який має відбутися 1 грудня цього року і на який має бути винесене питання внесення в Конституцію країни визначення сім’ї, як життєвого союзу одного чоловіка та однієї жінки, на думку політичних оглядачів, набрала загрозливих для суспільства масштабів. Як на один з небезпечних прикладів загострення ситуації, вказується на постійні заклики ЛГБТ активістів до вбивства о. Даміра Стоїча, капелана Загребського Університету і студентського капелана міста Загреба. При цьому поліція на такі заклики взагалі не реагує.

За викраденням французького священика в Камеруні стоїть ісламське угрупування Боко Харам. В цьому зізнались самі терористи. Як повідомив президент Франсуа Олланд, котрий особисто зателефонував у справі викраденого місіонера до президента Камеруну, священика вивезли до Нігерії і там його шукатиме французька влада.

Рішення встановити в аеропорту македонської столиці 33-метровий хрест викликало бурхливе обурення албанської мусульманської меншини. Протест викликав той факт, що хрест буде видно з боку албанської, переважно мусульманської, частини Скоп'є. Обурення висловив старійшина албанської частини міста Адем Ахмед, назвавши будівництво провокацією по відношенню до мусульманських жителів.

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць