У Гарнізонному храмі відбулася презентація книги «З янголом у пікселі: історія військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ»
  • Пон, 20/11/2023 - 17:26

19 листопада, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, відбулася презентація книги «З янголом у пікселі: історія військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ». Автор ідеї: отець Тарас Михальчук; текст передмови й упорядкування: Юліана Лавриш; літературна редакція та коректура: Наталія Федорак, Олена Волосевич; дизайн, верстка, підготовка до друку: Михайло Марко; відповідальний редактор і видавець: Михайло Перун.

Презентація книги розпочалася короткою молитвою та вітальним словом Архиєпископа і Митрополита Львівського Владики Ігоря.

«Ця книга є свідченням історії нашого народу. Її цінність у тому, що вона відображена у особистих розмовах та яскравих світлинах. Адже через прекрасні інтерв’ю та рідкісні світлини ми заглиблюємось в історію нашої Церкви», – наголосив Митрополит Ігор.

Книга вміщує 11 інтерв’ю з особистостями. Співрозмовниками були особистості, які засновували військове капеланське служіння у Львівській Архиєпархії, а також ті, хто невпинно продовжує розвивати цей напрям служіння.

«Для нас, капеланів Львівської Архиєпархії, ця книга стала ковтком свіжого повітря. Ми підсумували те, що відбулося у нашій історії. Маємо надію, що ця книга допоможе нам розвиватися далі. Ця книга – свідчення Божого промислу. Господь зробив все для того, щоб ми, священники, ще на зорі Незалежності змогли вкладати ці духовні цеглини у розвиток капеланства», – зазначив отець Тарас Михальчук.

У книзі є інтерв’ю з представниками духовенства. Серед них: Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященніший Владика Ігор; єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Преосвященніший Владика Степан Сус; єпископ-помічник Стрийської єпархії Преосвященніший Владика Богдан Манишин; синкел у справах капеланства військових, ув’язнених, студентів та дітей-сиріт Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Андрій Хомишин; головний спеціаліст відділу підготовки військових капеланів і взаємодії з релігійними організаціями Служби військового капеланства ЗСУ апарату головнокомандувача ЗСУ отець Ростислав Височан; заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої Курії УГКЦ отець Андрій Зелінський; Голова Центру Військового Капеланства, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук.

«Ця книга є свідченням великої любові. І вже в той день, коли вона вийшла із друку, стала зразком історичного надбання, великою історією для нашого міста», – наголосив у вітальному слові директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко.

Також до книги ввійшли розмови з начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генералом Павлом Ткачуком та начальником Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут полковником Юрієм Гусаром.

До книги також ввійшли розмови з Валентиною Соколенко, матір’ю загиблого полковника Андрія Соколенка та Надією Кульчицькою, дружиною загиблого генерал-майора Сергія Кульчицького.

«Книга «З янголом у пікселі» – це книга про шлях військового капеланства. Військове капеланство розпочалося не від періоду Незалежності України. Ми також мали чимало духовних провідників і до Другої світової війни. Тут, в текстах інтерв’ю, кожен із нас засвідчив свій шлях, свої кроки. Це свідчення для всіх, що Українська Греко-Католицька Церква має свій шлях капеланства», – наголосив Преосвященний Владика Степан.

На думку упорядниці видання, кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри нових медій Юліани Лавриш, презентована книга є коротким нарисом історії розвитку військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ, починаючи з початку 2000-их і до сьогодні. Адже, майже тридцять років тому, ніхто не підозрював, що Україна перебуватиме у стані жорстокої війни з північним сусідом, а інституція військового капеланства буде настільки важливою. Ця книга також є спогадом-реквіємом за всіма загиблими Захисниками і Захисницями, адже робота над виданням розпочалася наприкінці 2022 року, першого року повномасштабної війни росії з Україною. Книга писалася під звуки повітряної тривоги та у вирі пережиттів через обстріли українських міст і сіл. Водночас, не зважаючи на біль, сльози і смуток, представлена праця символізує розвиток військового капеланства, адже за свідченнями співрозмовників наші капелани впевнено сьогодні можуть ділитися досвідом з духівниками різних країн світу.

Завершилася презентація книги мистецькою програмою на підтримку Збройних сил України у виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.

Фото: Роман Дацьо


Паломництво Святими місцями