У Полтаві горів храм Пресвятої Трійці УГКЦ
  • Пон, 15/01/2024 - 12:11

13 січня близько 22:00 у храмі Пресвятої Трійці Харківського екзархату УГКЦ в Полтаві сталася пожежа. Вогонь ліквідовували чотири відділення пожежників.

Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату.

Від повної руйнації будівлю храму вдалося врятувати, однак вщент знищено іконостас, цінні ікони, серед яких кількадесят вишитих образів, які створювалися роками з початку 2000-х парафіянкою храму п. Катериною Якименко та дружиною священника Валентиною Кролевською. Окрім того, вогнем було спалено облицювання стін та стелі, меблі та речі, які були у вжитку.

Дивом вціліли Пресвяті Дари у святилищі (лише частина дарохранительниці трохи пошкоджена). Також не постраждали частички мощей святих Йосафата Кунцевича, Василя Величковського та отця Піо, які зберігалися в храмі.

 
 

Важко переоцінити значення греко-католицької церкви на Сході України в час війни, адже окрім місцевих мешканців в Полтаві є велика кількість переселенців з зони бойових дій та окупованих територій. Важливим є й духовна опіка і різнобічна підтримка українських військових, яка здійснюється завдяки діяльности цієї парафії.

Просимо відгукнутися всіх небайдужих та підтримати у скрутний момент парафію Пресвятої Трійці в Полтаві молитвою та, при можливості, матеріяльно на картку 4731 2196 1438 2830 (о. Юрій Кролевський, парох).