Урочисте відзначення 10 років служіння Сестер Василіянок у м. Перечині
  • Суб, 09/12/2017 - 10:29

8 грудні 2017 р., в Каплиці Св. Папи Климента, в день памʼяті цього священномученика, відбулося урочисте відзначення 10-ти років служіння Сестер Чину Св. Василія Великого у м. Перечині, Закарпатської обл., які провадять тут дитячий садок та своє монаше служіння.

З цієї нагоди, святкову Архієрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Ніл Лущак ЧБМ – Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

З Єпископом співслужили Отці Василіяни: Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні – Впр. о. Андрій Белеканич ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні – Впр. о. Йоан Школик ЧСВВ, Настоятель Боронявського монастиря – о. Тарас Іванина ЧСВВ, Адміністратор василіянської парафії у с. Малому Березному – о. Лука Буняк ЧСВВ та ієромонах Мукачівського монастиря – о. Еміліян Гавей ЧСВВ.

Також Літургію співслужили священнослужителі Перечинського деканату: Декан – о. Мирослав Рябінчак, Сотрудник перечинської парафії – о. Михайло Микуланинець та о. Андрій Долинич.

Участь в Літургії взяли численні Сестри Василіянки Провінції Пресвятої Тройці в Україні, Провінційна Настоятелька Мати Даниїла Винник ЧСВВ та Настоятелька перечинської спільноти Впр. с. Партенія Школик ЧСВВ.

У своєму пастирському слові, Владика Ніл привітав отців співслужителів та сестер Василіянок на чолі з їхньою Провінційною настоятелькою, подякувавши монахиням за те важливе служіння, яке вони здійснюють у цьому місті протягом вже десяти років.

Також Владика пригадав життєпис Св. Священномученика Папи Климента, що є покровителем цієї каплиці та дитячого садка, який провадять Сестри. В цей день вшанування Св. Папи Климента, Єпископ зацитував його слова, скеровані до християнської спільноти в Коринті: «Хто з тих, що перебували у вас деякий час, не досвідчив вашої шляхетності та сталості вашої віри?! Хто з тих, що перебували у вас, не подивляв вашої розважності та Христової доброти і вашої побожності?! День і ніч ви боролися за цілу спільноту братів, щоб Бог через своє милосердя і співчуття забажав спасти повне число вибраних.»

Ось так і ми, – наголосив Владика, – з вчорашнього до сьогоднішнього вечора, теж молитовно боремося на заклик цілої Католицької Церкви в Україні, щоб скінчилася війна, щоб настав мир, якого ми так прагнемо. Адже та війна, яка триває зараз в Україні, є страшною раною для нашого народу.

Владика Ніл закликав присутніх жертвувати цю Божественну Літургію за мир в Україні, «заносячи до престолу Всевишнього сльози і біль рідного народу, благаючи в Господа визволення від напасників, захисту і допомоги для тих, хто страждає, вічного спокою для загиблих», – згідно заклику Католицьких єпископів України на 7-8 грудня. Адже «Із сердець мільйонів наших співвітчизників до неба лине крик-благання про Боже змилування і про довгоочікуваний мир».

В нашому сьогоднішньому світі, – продовжив Єпископ, – дуже бракує миру і поєднання. Тому ми в цей день складаємо теж Богові подяку за те свідчення, яке у цьому місці дають Сестри Василіянки, виховуючи тут дітей у християнському дусі і в дусі передавання віри. Адже з одного боку ми маємо страшну рану спричинену війною, а з іншого боку – маємо безбожність. Тому нам потрібно багато молитися і передавати нашим дітям віру та виховувати їх у Слові Божому та в житті Святими Тайнами. І якраз цьому посвячують себе тут наші Сестри.

Після Літургії, Перечинський Декан о. Мирослав склав подяку Преосвященному Владиці та священнослужителям і сестрам монахиням.

Подячне слово сказала теж Провінційна Настоятелька Сестер Василіянок Мати Даниїла, подякувавши найперше Мукачівським єпископам: Кир Мілану і Кир Нілу за батьківську опіку сестрами у цьому місці. Опісля Мати Даниїла висловила подяку Протоігумену о. Андрію та Отцям Василіянам Малоберезнянського монастиря, які підтримують сестер та щотижня приїжджають сюди для духовної обслуги. Також Настоятелька подякувала місцевим отцям і парафіянам за добру співпрацю.

Свої спогади, на прохання Владики Ніла, висловили старші парафіяни, згадуючи, як змінилося життя у м. Перечині з відкриттям цього дитячого садка, який провадять Сестри Василіянки та склали їм свою подяку.

Завершилася ця урочиста подія спільною молитвою за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць