В Івано-Франківську відкрилась виставка сакральних творів ХVI-XX століття
  • Чтв, 22/03/2018 - 19:01

22 березня, вже традиційно перед Великоднем, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї у рамках проекту “Врятуймо скарби разом” відкрилась виставка реставрованих сакральних творів ХVI-XX століття.

У відкритті взяв участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин та митр. прот. Юрій Новицький. Цьогорічним центральним експонатом стала Зарваницька чудотворна святиня – риза ікони "Розп'яття" XVIII століття.

Крім того було представлено, наріжний камінь першої української церкви, закладеної 1670 р. у Заболотівському передмісті та ікону “Зняття з Хреста” авторства Осипа Сорохтея. Обидві реліквії – з колекції Івано-Франківського Архікатедрального собору.

Керівник проекту “Врятуймо скарби разом” Валерій Твердохліб зазначив, що на виставці можна буде побачити ці та інші унікальні експонати протягом двох місяців. Співорганізатор виставки Віктор Чернов розповів, що знайшов пам’ятку – відламок ризи ікони "Розп'яття" ще в дитячому віці. Двадцять років тому, коли приїжджав на канікули до бабусі в Зарваницю, натрапив на неї в купі руїн. В дорослому віці він продовжив дослідницьку діяльність. Звернувся до музейних працівників, експерти підтвердили її справжність. За словами Чернова, ікона була відома на теренах не лише України. Є свідчення, що ця ікона відвернула епідемію холери. Сакральний твір належить до епохи бароко – 17-ого століття.

Пригадуємо, що з 23 березня по 12 квітня в Івано-Франківському музеї мистецтв Прикарпаття, що на майдані А. Шептицького, буде представлена виставка сакрального мистецтва на звороті скла.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць