В Каліфорнії хочуть запровадити закон, що змушуватиме священиків порушувати таємницю сповіді
  • Птн, 22/02/2019 - 13:02

Сенатор штату Каліфорнія, США, в середу представив законопроект, який має на меті змушувати священиків порушувати таємницю сповіді у випадку, коли їм стало відомо про зловживання дітьми чи жорстоке ставлення до них. На даний час духовенство входить до кола осіб у штаті Каліфорнія, котрі змушені повідомляти про відомі їм злочини, однак існує виняток до закону у випадку інформації, отриманої під час сповіді.

Як інформує Catholic Herald, сенатор Джеррі Хілл представив законопроект 20 лютого.

Відповідно до місцевого законодавства, є понад 40 професій, представники яких змушені повідомляти цивільну владу про відомі їм випадки підозри зловживання дітьми чи жорстокого поводження з ними. Зараз діє виняток, що базується на церковній доктрині і стосується каяльників у таїнстві сповіді.

Речник Католицької конференції Каліфорнії зазначив у коментарі для ЗМІ, що запропонований законопроект є прямою загрозою для релігійної свободи. «Тут йдеться не так про захист дітей, як більше про порушення основних прав і свобод американців», - зазначив він.

Нагадаємо, що законопроект у штаті Каліфорнія – вже не перша спроба порушити таємницю сповіді. Минулого року в Австралії було рекомендовано, щоб розширити сферу обов’язкового повідомлення про випадки сексуального зловживання дітьми на усі церкви та церковну діяльність, включаючи католицькі сповідальниці. Усі політичні партії виступили на підтримку цього законопроекту.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць