Ватикан ініціював судовий процес проти Архиєпископа Віґано. Його звинувачують у схизмі
  • Чтв, 20/06/2024 - 18:04

Архиєпископа Карло Марія Віґано сьогодні викликали до Ватикану. Йому повідомили, що проти нього порушили справу за злочин схизми та ставлення під сумнів чинності понтифікату Франциска.

Лист до архиєпископа Вігано скерував секретар дисциплінарної секції Дикастерії доктрини віри Джон Дж. Кеннеді. Його оприлюднила в мережі ватиканістка Діана Монтанья. У листі посилаються на канон 1364 Кодексу канонічного права, згідно з яким «відступник від віри, єретик або схизматик підлягає екскомуніці силою самого закону», пише pch24.pl.

Лист надіслано 11 червня. У ньому зазначалося, що Архиєпископ Віґано мав з’явитися до дикастерії 20 червня о 15:30 у зв’язку з обвинуваченням у злочині схизми. Зокрема, було зазначено: публічні заяви, які призвели до розриву єдності з Католицькою Церквою у вигляді відмови від дійсності понтифікату Франциска, розриву сопричастя з Папою та неприйняття ІІ Ватиканського Собору.

Дикастерія поінформувала, що якщо Архиєпископ Вігано не з’явиться, суд розпочнеться 28 червня за його відсутності.

Архиєпископ Вігано прокоментував листа на своєму сайті. Він сказав, що ставиться до звинувачень як до честі, і звинувачення ніби підтверджують тези, які він проповідує. Він також підтвердив, що не перебуває у єдності з Папою Франциском, написавши: «Для мене велика честь, що я не є з ними в церковному сопричасті — і справді, я цього не хочу».

Він додав, що залишається в єдності з Католицькою Церквою, Учительським Урядом Єпископів Риму та Традицією Церкви. Він навів приклад Арх. Марселя Лефевра, заявивши, що всі слова, які він сказав у будівлях Священного Офісу на свій захист, були його словами, а його аргументи були його аргументами. Тому можна очікувати, що результатом процесу, розпочатого проти Архиєпископа Віґано може стати оголошення про його екскомуніку.