Ватикан затвердив чергові декрети щодо мучеництва та геройського виміру чеснот
  • Чтв, 20/06/2024 - 17:23
Папа Франциск під час аудієнції із Префектом Дикастерії у справах визнання святих затвердив чергові декрети, якими проголошується мученицька смерть двох албанських священиків та декрети про визнання геройського виміру чеснот кандидатів на прославу.
 

с. Емілія Вандич, СНДМ – Ватикан

У четвер, 20 червня 2024 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції в Апостольському палаці у Ватикані кардинала Марчелло Семераро, Префекта Дикастерії в справах визнання святих. Під час зустрічі із очільником згаданої Дикастерії Святіший Отець уповноважив це відомство оприлюднити декрети, що стосуються майбутніх беатифікацій, а також визнання геройського виміру чеснот.

Визнання мучеництва

Окремими декретами проголошується мученицька смерть двох албанських священиків, які були вбитими з ненависті до віри: Слуги Божого Люїджа Паліча, священика Ордену Братів Менших, який народився 20 лютого 1877 р. в Янєво (Косово) та загинув мученицькою смертю 7 березня 1913 р. в Пеє (Албанія), а також Слуги Божого Джона Ґазуллі, дієцезіального священика, який народився 26 березня 1893 року в Дайчі Задримському (Албанія) та був вбитий з ненависті до віри 5 березня 1927 року в Шкодері (Албанія). Вже незабаром вони будкть проголошені блаженними.

Люїдж Паліч

Люїдж Паліч

Геройські чесноти кандидатів на прославу

Окрім цього, проголошені декрети про визнання геройського виміру чеснот кандидатів на прославу, для беатифікації яких далі потрібне визнання чуда за їхнім заступництвом. У переліку згаданих кандидатів є: Слуга Божий Ісайя Коломбро, італійський священик Ордену Братів Менших (1908-2004); італійська черниця Слугиня Божа Марія Костанца Заулі, зі згромадження Сестер Служебниць Найсвятішого Серця (1886-1954). Визнано геройський вимір чеснот й іспанської Слугині Божої Асенсіон Сакраменто Санчес, що належала до Світського Інституту Крусада Еванхеліка (1911- 1946), а також Слугині Божої Вінсенци Ґіларте Алонсо, що належала до Згромадження Дочок Ісуса. Народилася вона у 1879 році в Іспанії і померла в 1960 році в Бразилії.