Важкі питання: Навіщо ходити до церкви?
  • Чтв, 23/06/2022 - 10:34

ПИТАННЯ: Навіщо потрібно ходити до церкви, якщо я і так хрещений, вірю і молюся?

ВІДПОВІДЬ: Вірити і молитися - це прекрасно і необхідно. Але в такому випадку хрещена людина нічим би не відрізнялася від нехрещеної, наприклад, від катехумена. У Таїнстві Хрещення в віруючій людині відбувається щось нове. Хрещення прищеплює її до Христа зримим чином, і з цього моменту християнське життя живиться Таїнствами, подібними до  великих артерій, якими людині передається благодать.

Ось що сказав Ісус про Таїнство Євхаристії: «Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день» (Ін 6,54). Це воістину велика обітниця! Святий Тома Аквінський так коментував ці слова Господа: «Як же справедливо наділяти таким ефектом Таїнство Євхаристії! Як писав Августин, Слово воскрешає душі, але Слово, що стало плоттю, оживляє тіла. Адже в цьому Таїнстві Слово перебуває не тільки в своїй божественності, але і в істині Своєю плоті: ось чому воно веде не тільки до воскресіння душі, а й до воскресіння тіла. "Бо, як смерть через людину, так через людину і воскресіння мертвих" (1 Кор 15,21). Ось чому так очевидна користь від цієї їжі »(Тлумачення на Євангеліє від Івана).

В Євхаристії відбувається також перетворення власного життя у Христа. Той, хто харчується Христом, чи не перетворює Його в себе, як це відбувається з будь-якою їжею, що перетвориться в нашу власну плоть; той, хто харчується Тілом Христовим, перетворюється на Христа, тобто знаходить нову силу, щоб все більше уподібнюватися Христу і узгоджуватися з Ним у всьому. Святий Тома Аквінський говорив, що «Євхаристія - це їжа, здатна зробити людину Божественною і привести її в захват Своєю Божественністю».

Манна небесна, якою харчувалися ізраїльтяни в пустелі, була прообразом Євхаристії. Яке ж значення Євхаристії, якщо вже про манну було сказано: «Народ Твій Ти годував поживою ангельською, і послав їм, непрацюючим, з неба готовий хліб, що мав будь-яку приємність за смаком кожного. Бо властивість їжі Твоєї показувала Твою любов до дітей, і в задоволення бажання того хто куштував, змінювалася за смаком кожного »(Муд 16, 20-21).

Участю в Святій Літургії ми долучаємося до рятівної жертву Христової, а також до всієї громади, адже християнин живе не для себе, а покликаний стати даром для братів.
Але є ще одне Таїнство, якого всі ми потребуємо: Таїнство Примирення для прощення гріхів. Недостатньо просити про прощення у Господа в особистій молитві, адже Сам Христос встановив Таїнство Покаяння в день, коли Він воскрес: «Кому відпустите гріхи, тому простяться; на кому залишите, на тому залишаться », - сказав Він Своїм учням. Господу було завгодно, щоб відпущення гріхів в Таїнстві Покаяння відбувалося через служителів Ісуса Христа.

Якщо християнин не бере участі в Таїнстві Євхаристії і не сповідається, тим самим він ніби показує Господу, що не потребує Його жертви і Його прощення.

Джерело: Радіо Ватикан


Паломництво Святими місцями