Великобританія: поліція вибачилась перед жінкою, заарештованою за мовчазну молитву перед абортивною клінікою
  • Пон, 25/09/2023 - 12:54

Ізабель Вон-Спрюс, жінка, яку двічі заарештовували за мовчазну молитву біля британських абортивних клінік, отримала від поліції вибачення та підтвердження того, що їй не пред’являтимуть звинувачень у порушенні місцевого наказу про захист “буферної зони”. Про це повідомляє CNA.

Хоча Вон-Спрюс сказала, що повернеться до клініки, щоб помолитися, вона попередила, що її справа має наслідки для майбутнього основних свобод у Великобританії.

“Це не 1984, а 2023 рік — мене не повинні були заарештовувати чи вести розслідування просто за думки, які були у моїй свідомості”, — сказала Вон-Спрюс, натякаючи на роман-антиутопію Джорджа Орвелла. ”Мовчазна молитва ніколи не є злочином”, – сказала вона в заяві від 22 вересня.

6 березня Вон-Спрюс була заарештована за молитву в “буферній зоні” біля клініки для абортів на Стейшн-роуд у Бірмінґемі. Місцева влада оголосила охорону громадського простору біля клініки, використовуючи правовий механізм, спрямований на запобігання антисоціальній поведінці.

Заборонена у цій зоні діяльність включає схвалення або несхвалення абортів через протест, який “включає, але не обмежується графічними, словесними чи письмовими засобами, молитвами чи порадами”. Наказ також забороняє втручання, залякування чи переслідування, записування чи фотографування персоналу клініки чи клієнтів, а також показ будь-якого тексту чи зображень, пов’язаних із абортами.

Раніше Вон-Спрюс вже заарештовували 6 грудня 2022 року за тиху молитву біля того ж закладу для проведення абортів, який на той час був закритий. У лютому магістратський суд Бірмінґема виправдав її за всіма звинуваченнями, пов’язаними з першою справою.

Поліція Вест-Мідлендсу вибачилася перед Вон-Спрюс за те, що так довго закривала її другу справу. Вони сказали, що подальшого розслідування та подальших дій вживати не будуть.

Вон-Спрюс привітала закінчення розслідування та вибачення поліції, але сказала, що її справа підкреслює “надзвичайно шкідливі наслідки” того, що з нею сталося.

“Те, що трапилося зі мною, сигналізує іншим, що вони також можуть зіткнутися з арештом, допитом, розслідуванням і потенційним судовим переслідуванням, якщо їх зловлять за використанням своєї основної свободи думки”, — сказала вона.

Ізабель Вон-Спрюс є директором March for Life UK і допомагає підтримувати жінок під час кризової вагітності. Впродовж 20 років вона регулярно молилася біля абортивних клінік.

“Тепер, коли органи влади двічі дійшли висновку, що мовчазна молитва не є злочином — до цього висновку також дійшов міністр внутрішніх справ минулого тижня — я вдячна за те, що можу відновити свою практику мовчазної молитви за жінок під час кризової вагітності”, — сказала вона.