Війна в Україні серед тем 41-ї зустрічі Ради Кардиналів
  • Чтв, 28/04/2022 - 17:27

Суспільно-політичні, церковні та екуменічні наслідки війни, роль жінки в Церкві, дипломатична служба Святого Престолу та імплементація нової Апостольської Конституції про Римську Курії були серед тем чергової сесії Ради Кардиналів.

Від 25 до 27 квітня 2022 р., у Ватикані відбувалася чергова зустріч Ради Кардиналів, дорадчого органу, який Папа Франциск створив на початку свого понтифікату для допомоги в управлінні Церквою та проведенні реформ. Початок 41-ї сесії відбувся в присутності Святішого Отця. В ній взяли участь всі члени Ради, крім кардинала П’єтро Пароліна, що перебував з візитом у Мексиці.

Перше робоче засідання було присвячене війні в Україні та спричиненій нею соціально-політичній, церковній та екуменічній ситуації. Святіший Отець доповів про ініціативи, започатковані ним, Державним Секретарем і Державним Секретаріатом для досягнення миру. Після того учасники обмінялися своїми думками, висловивши підтримку Святішому Отцеві в його невтомній діяльності, спрямованій на пошуки розв’язки для триваючого конфлікту.

Опісля кожен з кардиналів представив суспільно-політичну та церковну ситуацію на своєму континенті, торкаючись таких тем як мир, охорона здоров’я, бідність, делікатні політичні ситуації та душпастирські проблеми місцевих Церков. Ранкове засідання 26 квітня було присвячене екологічним проблемам у контексті приготування до кліматичної конференції ООН COP27, запланованої на листопад в Єгипті, звернувши увагу на ситуацію бідних країн, які страждають від кліматичних змін. Після обіду в центрі уваги була тема ролі жінки в Церкві.

У середу, 27 квітня, члени Ради Кардиналів обговорювали тему дипломатичної служби Святого Престолу, ролі та діяльності Апостольських Нунціїв. Врешті, відбувся обмін думками про вказівки щодо імплементації нової Апостольської Конституції про Римську Курію «Predicate Evangelium».

Наступну зустріч Ради заплановано провести в червні.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць