Всесвітня Рада Церков засудила російську війну проти України
  • Чтв, 08/09/2022 - 15:33

Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) різко засудила війну росії проти України. «Незаконна» та «невиправдана» війна має припинитися негайно, а російські війська мають вийти, йдеться в резолюції, ухваленій у четвер на завершення генеральної асамблеї ВРЦ у Карлсруе.

У резолюції ВРЦ вболіває з приводу страждання, смерті та переміщення цивільного населення. Згадуються й глобальні наслідки протистояння з росією, серед яких, зокрема, зростання цін на продукти харчування, що особливо важко для бідних суспільств.

ВРЦ закликала європейські країни припинити «посилення мілітаризації, конфронтації та постачання зброї» та інвестувати в цивільні та мирні ініціативи. Організація, що об'єднує 350 Церков і християнських спільнот, у тому числі багато православних Церков, зобов'язується активізувати діяльність у справах миру і діалогу.

Водночас ВРЦ визнає, що зустрічі російських і українських християн упродовж тижня роботи Асамблеї не принесли реального прогресу. Початкове формулювання в резолюції про " діалог, спрямований на порозуміння" між росіянами та українцями було вилучено з остаточно ухваленої версії документа. Натомість резолюція ВРЦ закликає християн у росії голосно і чітко виступити проти війни.

Під час мітингу представники України заявили, що готові до справжнього діалогу, але не хочуть слухати «ті ж самі старі побрехеньки і пропаганду Москви».

Вони зазначили, що “складно вести діалог, якщо одна сторона заперечує право на існування другої сторони”.

Так, під час засідань у середу ввечері двоє українських учасників асамблеї ВРЦ закликали російських делегатів дистанціюватися від війни. «Страждання українців незмірні», – сказав Роман Сігов із Православної Церкви України (ПЦУ). Він сказав, що не можна терпіти, якщо ВРЦ не визнає «правду» і не засудить агресорів війни у його батьківщині. Олександра Коваленко, що також є членом делегації ПЦУ, вимагала від усього зібрання ВРЦ закликати російських православних делегатів засудити війну.

У свою чергу, заступник глави Відділу зовнішніх Церковних Зв'язків Московського патріархату архімандрит Філарет Булеков знову виступив проти президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. Він звинуватив його в односторонньому виступі на відкритті Асамблеї ВРЦ і приховуванні власної політичної відповідальності за ситуацію в Україні.

На початку засідань ВРЦ президент Штайнмаєр різко звинуватив Російську Православну Церкву в богохульстві та релігійному виправданні війни і зажадав від Всесвітньої Ради Церков чіткої заяви з цього приводу.

Російський православний делегат також звинуватив Церкви, що зібралися в Карлсруе, в бездіяльності заради миру. «Вони мовчки спостерігають за політикою в своїх країнах, яка говорить лише про військову перемогу», - сказав архимандрит Булеков.

Під час сьогоднішнього остаточного голосування за резолюцію ВРЦ російські православні делегати висловили свій протест проти тексту, але не взяли слова.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць