«Як розпізнати своє покликання?» Редемптористи запрошують хлопців на зустріч
  • Птн, 21/06/2024 - 11:55

27-30 червня в Кохавинському монастирі святого Герарда Згромадження Найсвятішого Ізбавителя відбудеться зустріч для хлопців, які бажають дізнатися про монаше життя та поміркувати про власне покликання. Учасники зустрічі проведуть три ді у ритмі монастиря редемптористів.

Як розповів «Духовній величі Львова» протоігумен Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів) ієрм. Володимир (Борейко), подібні зустрічі редемптористи вже проводили раніше, а тепер відновлюють цю традицію, аби юнаки, перед якими стоїть питання покликання й вибору професії, могли наживо спробувати, як це – бути сучасним монахом.

«З початком ковіду, а потім повномасштабного вторгнення, на жаль, такі зустрічі відбувалися дуже рідко, але тепер пробуємо їх відновити для того, щоби хлопці могли духовно трохи збагатитися, побути поза межами дому, своїх якихось звичайних речей, обов’язків – в нашій монашій спільноті, щоб подивитися, як ми живемо, молимося, працюємо, відпочиваємо», – зазначив ієрм. Володимир.

За словами протоігумена, залежно від місця проведення на такі зустрічі збиралося від 10 до 30 учасників від 15 років. Основна мета – дати нагоду хлопцям пожити монашим життям. Зазвичай у монастирі для них проводять духовні науки, вони долучаються до спільної молитви, праці та відпочинку, зокрема й ігор, які їм до вподоби. «Так, як живуть в монастирі, так ми їм пропонуємо, щоб вони цих пару днів пожили теж», – зазначив ієрм. Володимир.

Він розповів, що загалом війна особливо не вплинула на кількість монаших покликань – загалом є тенденція до їхнього зменшення, проте щороку до Згромадження редемптористів приходить двоє-троє кандидатів. Зустріч, що відбудеться в монастирі, дасть нагоду на власні очі побачити устрій монастиря не лише тим, хто раніше цим цікавився, а й тим, хто ще в пошуку свого покликання.

 «Можливо, хтось задумається про навчання в семінарії чи дійсно про монаше життя. Можливо, комусь просто цікаво для власного розвитку відвідати – людина може не відчувати або мати якісь сумніви, а тут приїде і скаже – мені це подобається, я хотів би бути таким самим», – підкреслив протоігумен редемптористів.