Запорізьким греко-католикам виділили землю під єдиний у місті храм
  • Суб, 02/07/2016 - 09:33

30 червня на сесії Запорізької міської ради було прийнято рішення – греко-католицькій парафії Святого Архистратига Михаїла виділено ділянку землі під будівництво храму. Такого рішення вірячи чекали 18 років.

У проекті рішення написано: «Надати дозвіл парафії Святого Архистратига Михаїла Греко-Католицької Церкви Запоріжжя на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по пр. Металургів».

Нагадаємо, в Запоріжжі греко-католицька громада має змогу збиратися в єдиній невеличкій капличці на території одного зі селищ у межах міста. Фактично це будинок у приватному секторі, розміщений далеко від зупинки громадського транспорту.

Нова ділянка, площею 1,2 га, розташована в парку поблизу Палацу культури Запорізького алюмінієвого комбінату. Парк великий, але невпорядкований. Це місце  розташоване біля найголовнішої транспортної розв’язки міста, поруч – зупинка багатьох маршрутів громадського транспорту.

Отець Андрій Бухвак повідомив нашому кореспондентові у Запоріжжі Олені Піддубній: «Вже починаємо роботу щодо документації проекту. Це велика робота, але для нас – дуже радісна».

Як ми вже повідомляли, 16 червня відбувся перший історичний візит Глави УГКЦ, Блаженнішого Святослава, до запорізьких греко-католиків. Поїздка відбулася в рамках одноденного візиту Держсекретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна на урочисте відкриття гуманітарної акції «Папа для України». Запоріжці у своїй маленькій капличці той день привітали Главу Церкви хлібом і сіллю, подарували козацьку булаву.

Тоді Блаженніший Святослав пообіцяв приїхати і з офіційним візитом, щоб привернути б увагу місцевої влади до невирішених питань громади, зокрема й до питання виділення земельної ділянки під будівництво храму.

Запорізькі греко-католики відомі багатьма добрими справами. Діє Благодійний фонд «Карітас-Запоріжжя», працюють освітні курси, щотижня при капличці збираються жінки та дівчата, які готують страви бійцям на фронт. Тут працюють сестри ордену Святого Василія. Парафія також опікується єдиною дитячою капелою бандуристів Запоріжжя.


Паломництво Святими місцями