Новини

 • 10 Квітень 2020 (12:41)

  Досконалий жаль натхнений Божою ласкою. Це не є так, що я його «вироблю» чи створю. Цей жаль за гріхи мусить бути моментом молитовної зустрічі з Богом, – говорить в інтерв’ю для КАІ о. Джордан Шлівінський, OFMCap, ініціатор капуцинської Школи для сповідників.

  Лукаш Качиньський (KAI): Під час пандемії багато осіб довідалися, що можна – навіть не йдучи реально до таїнства покаяння та примирення – повернутися до стану освячуючої ласки. Це не спеціальна вигадка для сучасності, правда?

 • 10 Квітень 2020 (12:24)

  З радістю прийняв одностайне рішення Верховного суду Австралії про виправдання кардинала Джорджа Пелла католицький публіцист Джордж Вайґель. Відомий біограф св. Івана Павла II, який раніше порівнював суд над австралійським кардиналом із типовим сталінським судом, тепер звертає увагу на аналогію між атмосферою довкола справи кардинала Пелла і тією, яка оточила скандал капітана Дрейфуса наприкінці ХІХ ст. у Франції.

 • 10 Квітень 2020 (12:19)

  Українська Греко-Католицька Церква Матері Божої Троєручиці розташована у стародавній частині Таллінна у середньовічній будівлі.

  У цієї споруди багате минуле. Тут було приватне житло скандинавських купців і каплиця. А радянська влада свого часу облаштувала склад міністерства внутрішніх справ. І лише у 90-их ця будівля по-новому зажила.

  Парафіянка Ніна Охріменко пригадує:

  – Ми цю церкву практично заново відбудували і 2000-му році вона була освячена.

 • 10 Квітень 2020 (12:13)

  Цього тижня «Живе телебачення» буде ретранслювати три особливих богослужіння за участю Папи Римського Франциска: у п’ятницю, 10 квітня, о 19:00 Літургію Страстей – поклоніння хрестові, о 22:00 – Хресну дорогу перед базилікою Святого Петра; у неділю, 12 квітня, о 13:00 – Благословення місту і світові «Urbi et Orbi» (всюди години зазначено за київським часом).

 • 10 Квітень 2020 (12:12)
  Служити всім – це умова того, щоб увійти до небесного царства, але спочатку слід дозволити Христові послужити нам. На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Меси «на Господній Вечері», під час якої також скерував думку до священиків.
 • 9 Квітень 2020 (18:14)

  У загальноцерковному реабілітаційному центрі «Назарет» висловили готовність прийняти на проходження карантину 50 осіб, які страждають від алко-, нарко- чи інших залежностей. Йдеться, насамперед, про тих людей, які, проживаючи у власних домівках, можуть нести небезпеку зараження для інших членів сім’ї. На сьогодні на проходження карантину прийняли вже 5 осіб.

 • 9 Квітень 2020 (18:12)

  Із благословення Митрополита Львівського Ігора в Лазареву суботу (перед Вербною неділею) у храмах Львівської Архиєпархії служитиметься панахида за душіх усіх католицьких священиків і єпископів світу, які відійшли до вічності через недуги спричинені коронавірусом.
  Особливо пам’ятаємо у цих заупокійних Богослужіннях священнослужителів, наших співбратів із Італії!
  Вічная Пам’ять!

   

 • 9 Квітень 2020 (13:17)

  Цьогорічні богослужіння Великого Четверга та Великої П’ятниці, як також Пасхальне чування, Великодня Свята Меса та благословення “Urbi et Orbi” відбуватимуться у незвичний спосіб. Все організовано таким чином, щоб супроводжувати вірних в цей період пандемії, дотримуючись приписів, впроваджених для запобігання поширенню вірусу.

 • 9 Квітень 2020 (13:15)

  Від 9 квітня розпочала роботу телефонна Лінія духовно-емоційної підтримки для вірних УГКЦ та усіх, хто потребуватиме розмови чи підтримки у час пандемії COVID-19. Сервіс працюватиме від понеділка до п’ятниці з 10:00 по 20:00.

  Її ініціаторками є Сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя (редемптористки) у співпраці із редемптористами (Львівська провінція Згромадження редемптористів). Проєкт є спробою створення дистанційної порадні для осіб, які потребують духовно-емоційної підтримки у формі розмови, поради, молитви тощо у час карантину.

 • 9 Квітень 2020 (12:57)

  Про це у свому відео-блозі сказав о. Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ.

  Переживаючи час карантину ми маємо багато часу, щоб переосмислити наше життя. Подумати як ми повинні розвиватися далі, що нам потрібно у житті змінити. Поки ми знаходимося у періоді посту насамперед хотів би з вами порозважати над хресною дорогою Ісуса Христа і порівняти її з нашою хресною дорогою, яку ми переживаємо.

 • 9 Квітень 2020 (12:37)

  31 березня 2020 року з благословення Архиєпископа і Митрополита Львівського Владики Ігоря Возьняка розпочато Благодійну програму «COVчег», яку реалізує Благодійний фонд Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ.

  Запрошуємо Вас підтримати благодійну програму “COVчег” пожертвами за такими реквізитами:

 • 8 Квітень 2020 (23:13)

  Перший кардинал, в якого підтвердили діагноз коронавірусу, 8 квітня написав послання, в якому дякує своїй пастві за молитви і повідомив, що одужує.

  66-річний італійський кардинал Анджело Де Донатіс зараз перебуває у клініці «Джемеллі» у Римі. Кардинала госпіталізували 30 березня, повідомляє Catholic Herald.

  «Дякую лікарям, медсестрам та усьому персоналу лікарні «Agostino Gemelli» за турботу про мене та багатьох інших пацієнтів, за те, що проявляють глибоку людяність та співчуття Доброго Самарянина», - написав він.

 • 8 Квітень 2020 (22:52)

  За ініціативи Благодійного фонду «Карітас-Київ» відбеться вебінар "Як не просто вижити, а вийти з карантину сильнішим?"

  Онлайн-тренінг розпочнеться 12 квітня о 18:00.

  Андрій Зелінський – заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Радник Глави УГКЦ з питань стратегії комунікації. Викладач програми «Етика – політика – економіка» УКУ, священик УГКЦ, військовий капелан, політолог, громадський діяч.

 • 8 Квітень 2020 (21:03)

  В інтерв’ю з журналістом Остеном Айвереєм Святіший Отець розповів про те, як він переживає цей нелегкий період пандемії.

  Як переживає Папа Франциск час кризи, спричинений пандемією коронавірусу? Як потрібно готуватися на період після пандемії? Святіший Отець відповів на ці запитання в телефонному інтерв’ю з британським католицьким журналістом і письменником Остеном Айвереєм. Інтерв’ю опубліковане в «The Tablet» (Лондон) та «Commonweal» (Нью-Йорк).

  Бути близькими до людей навіть на віддалі

 • 8 Квітень 2020 (20:57)

  Сьогодні ми святкуємо Великдень за надзвичайних обставин. Урочисті слова нездоланної надії – «Христос воскрес! Воістину воскрес!» – цього року в усьому світі лунатимуть у порожніх храмах. Новітня смертельна хвороба змусила людство зупинитись, щоб переосмислити цінність життя та спосіб діяльності. Про це пише Блаженніший Святослав у Посланні до духовенства УГКЦ на Великий четвер 2020 року Божого.

 • 8 Квітень 2020 (16:29)

  Фабіо Стевенацці, єпархіальний священик з Італії, був доктором до вступу в семінарію. Тепер він знову надягає білий халат для боротьби з пандемією коронавірусу.

  Італія стикається з національною кризою, спричиненою відсутністю лікарняних ліжок та медичного персоналу. Тепер, коли церкви в Італії закриті надзвичайними постановами італійського уряду у відповідь на пандемію COVID-19, 48-річний Стевенацці вирішив повернутися до медичної практики, щоб допомогти інфікованим COVID-19, йдеться у повідомленні на веб-сайті Міланської єпархії.

 • 8 Квітень 2020 (16:16)

  Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім вірним.

  «Аби духовно глибоко пережити цей час, але водночас подбати про здоров'я і життя своє та своїх ближніх наша Церква на цей час ввела особливі дозволи, особливі диспензи», – сказав Предстоятель.

 • 8 Квітень 2020 (15:16)

  У мережі Facebook піднялась хвиля обурення після того, як мешканка Львова опублікувала відео, на якому священник у церкві Зіслання Святого Духа УГКЦ, що на вул. Трильовського на Сихові, причащав прихожан за храмом, у задньому дворі з однієї ложечки.

 • 8 Квітень 2020 (14:14)

  Загальну аудієнцію, що відбулася в середині Страсного Тижня, Святіший Отець присвятив пошукам відповіді на запитання, в чому проявляється могутність Бога?

 • 8 Квітень 2020 (14:13)

  Ранкову Святу Месу у Велику Середу Святіший Отець пожертвував за навернення тих, які наживаються на потребах людей, викликаних триваючою кризою, а під час проповіді у світлі Юдиної зради вказав на тих, які сьогодні готові продати найрідніших задля власної вигоди.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць