Новини

 • 15 Грудень 2018 (17:40)

  В середу християни Вашингтону провели 11-ий щорічний «живий вертеп», що включав верблюда, ослів та овець, поблизу приміщення Верховного Суду США з метою поширити релігію в громадській сфері і поділитись справжньою суттю Різдва.

  «Це чудове нагадування справжньої суті Різдва – що Христос прийшов принести нам надію, мир і радість», - зазначив один із організаторів. – «І бачити це тут, в одному із найвпливовіших районів світу, - це чудове свідчення».

 • 15 Грудень 2018 (15:44)

  У вівторок у парку «Woodland», що у Вашингтоні, забрали шопку після того, як представники місцевої влади отримали скарги від громадян, яким не подобається різдвяна декорація на публічній території.

  За словами представників влади, різдвяну шопку - до якої входили ясла, дитятко Ісус, Йосиф, Марія, троє мудреців, ангел і кілька звірят – перенесуть до вільного місця на приватній території.

  Таке рішення було прийнято після того, як міський юрист порадив представникам влади, що розміщення шопки на громадській території є порушенням федерального і державного законів.

 • 15 Грудень 2018 (10:29)

  Із 10 по 13 грудня 2018 року у Львівській провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (Редемптористи) відбувалася Х звітно-виборча Провінційна Капітула, що є основною інституцією управління у Провінції.

  11 грудня, у перший робочий день Х Провінційної Капітули, делегатами були обрані Провінційні дорадники, які входять до складу нового уряду Провінції: о. Михайло Іваняк (вікарій або заступник Протоігумена), о. Ярослав Федунів, о. Роман Лагіш, о. Ігор Безкостий.

 • 15 Грудень 2018 (10:28)

  Про суть Христового Різдва та про повчання, яке це свято дає сьогодні кожному із нас, говорив Папа Франциск, зустрівшись з артистами, які візьмуть участь у різдвяному концерті у Ватикані.

 • 15 Грудень 2018 (10:27)

  Серед обговорюваних тем – роль Церкви в суспільстві, дбання про створіння, прийняття мігрантів та співробітництво й безпека в Європі

  У п’ятницю, 14 грудня 2018 р., Папа Франциск прийняв у Апостольському палаці у Ватикані Президента Словацької Республіки Андрея Кіску, який опісля також зустрівся з кардиналом П’єтро Пароліном, Державним Секретарем Святого Престолу, якого супроводив архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків з державами.

 • 15 Грудень 2018 (10:26)

  Вчора, 14 грудня в Івано-Франківську відбулося засідання сесія міської ради. На порядок денний винесено понад сотню питань.

  Серед іншого депутати розглянули ряд пропозицій щодо найменування і перейменування вулиць та скверів Івано-Франківська, інформує сайт 0342.

  Зокрема депутати перейменували вулицю Гарбарську на вулицю Софрона Мудрого.

 • 15 Грудень 2018 (10:25)

  Атлети спортивного клубу італійської фіскальної поліції приготують різдвяний обід для бідних.

  Апостольська Елемозінерія – ватиканське відомство, яке здійснює діла милосердя Святішого Отця, заросило від імені Папи Франциска групу бідних на обід, який організовують атлети спортивного товариства «Fiamme Gialle». Захід відбудеться 18 грудня 2018 р. на території спорткомплексу Фінансової Гвардії в передмісті Риму Кастельпорціяно.

  Мова солідарності

 • 14 Грудень 2018 (15:10)

  14 грудня 2018 року біля пам’ятника ліквідаторам і жертвам аварії на ЧАЕС, що на вул. Морозній, відбулося вшанування їхньої пам’яті.

  Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, у співслужінні духовенства очолив заупокійну панахиду за усіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Відтак до пам’ятника було покладено квіти.

  Світлини

  Прес-служба Львівської Архиєпархії

 • 14 Грудень 2018 (15:07)

  У п’ятницю, 14 грудня, у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація факсимільного видання Галицького Євангелія 1144 року.

  Спільний проект Церкви, ПНУ імені Василя Стефаника та Українського Католицького Університету – це кропітка праця багатьох людей та інституцій.

  Для українських християн – це історична подія, адже це найбільш точно датоване Євангеліє нашої Батьківщини.

 • 14 Грудень 2018 (15:03)

  Вечір музики та солідарності у Ватикані: артисти з різних куточків світу зберуться у Ватикані, щоб розділити радість Різдва та підтримати освітні проекти в регіонах, постраждалих від війни.

  Ввечері, 15 грудня 2018 р., до Ватикану знову повертається «Різдвяний Концерт». Вже 26-й з черги вечір музики і солідарності збере в залі Павла VI артистів з різних куточків світу, які виступатимуть наживо, натомість запис концерту здійснить «Canale 5» телерадіокомпанії «Mediaset», що транслюватиме його в різдвяну ніч 24 грудня та у повторі наступного дня.

 • 14 Грудень 2018 (15:01)

  Народився Йоан від Хреста (1545–1591) в Іспанії, мав двох старших братів. Батько походив із заможної родини, яка відкинула сина, коли той одружився зі вбогою Каталіною Альварес. Недовго після народження Йоана його батько і брат померли, і мати, шукаючи прожитку, перебралася з синами до більшого міста. Йоан служив при храмі та працював в лікарні, аби мати кошти на навчання в єзуїтській школі. Полюбляв читати, мав хист до поезії.

 • 14 Грудень 2018 (10:49)

  Сьогодні, 13 грудня 2018 року, в Папському Східному Інституті м. Рима (Pontificio Istituto Orientale) відбувся захист докторської дисертації ієрея Львівської Архиєпархії УГКЦ Івана Гобели.

 • 14 Грудень 2018 (10:48)

  Що ми знаємо про Матір Ісуса? Вона зачала Дитя чудесним чином … Але, в її житті ще багато цікавих фактів, які відкриває нам Біблія. Отже …

  * * *

  Діва Марія і мати Йоана Хрестителя Єлисавета були родичками. Марія була родичкою Єлизавети, дружини Захарії, священика Авієвої черги, нащадка Арона, з коліна Левія:

  „Був за часів Ірода, царя юдейського, один священик, на ім’я Захарія, з черги Авії, та його жінка з дочок Арона, на ім’я Єлисавета“ (Луки 1: 5,8).

  * * *

   

 • 14 Грудень 2018 (10:47)

  Візит відбудеться на початку травня наступного року

  Папа Франциск знову відвідає Балканський півострів. «Приймаючи запрошення відповідного вищого керівництва обох Республік та Католицької Церкви, Його Святість Папа Франциск здійснить Апостольську подорож до Болгарії, що триватиме від 5 до 7 травня 2019 року, охопивши міста Софію і Раковский, та до Колишньої Югославської Республіки Македонії 7 травня 2019 року, відвідуючи Скоп’є», – повідомив у четвер, 13 грудня 2018 р., Директор Ватиканського прес-центру Ґреґ Берк.

 • 13 Грудень 2018 (19:03)

  Група археологів та науковців зазначають, що знайшли переконливі докази того, що регіон, де існували міста Содом і Гоморра, був насправді зруйнований метеоритом, що вибухнув в небі, розкинувши на землю частинки високої температури, піднявши температуру до тисяч градусів. Така версія науковців підтверджує дані, що містяться у книзі буття Старого Завіту.

  Відповідно до їхньої теорії, метеорит вибухнув із силою десяти мегатонних атомних бомб на висоті близько одного кілометра над північно-східною частиною Мертвого Моря, знищивши усе населення в радіусі 25 кілометрів.

 • 13 Грудень 2018 (17:52)

  Святіший Отець вказав на три головні завдання, які сьогодні стоять перед журналістами, приймаючи у Ватикані керівників, працівників, співробітників та друзів італійської католицької телерадіокомпанії «Telepace».

 • 13 Грудень 2018 (17:51)

  У четвер, 13 грудня 2018 р., Папа Франциск прийняв вірчі грамоти нових Надзвичайних та Повноважних Послів при Святому Престолі, вказуючи при цьому на головні аспекти їхнього служіння.

 • 13 Грудень 2018 (17:41)

  Адміністрація торгового центру «Thistles Shopping Centre» у м. Стірлінг, Шотландія, відмінила свою заборону встановлювати серед різдвяних декорацій шопку після того, як місцеві християни висловили протест посеред самого центру.

 • 13 Грудень 2018 (16:48)

  Польща та Угорщина заблокували включення прав «ЛГБТ» у спільну заяву Європейського Союзу. Минулого тижня представники цих двох країн викликали невдоволення представників інших країн в ЄС, заветувавши включення акроніму «LGBTIQ» до спільної заяви міністрів щодо працевлаштування та соціальних послуг, метою якої було поширення «гендерної рівності у цифровій ері».

 • 13 Грудень 2018 (14:43)

  Церква — це спільнота живого Христа, Його містичне Тіло, продовження в часі й просторі таїнства Воплочення та єдності всіх людей у Христі. На мою думку, назва, що її шукаємо для нашої нової стратегії, повинна пояснити нашим вірним, що таке патріархат, який прагнемо збудувати. Ми хочемо мати живу Церкву, яка є спільнотою живого Христа (незалежно від того, де ця спільнота живе) і має елементи своєї церковної тотожності.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць