Новини

 • 8 Грудень 2022 (16:48)

  В урочистість Непорочного Зачаття Папа Франциск нагадав про те, що «повна благодаті» Діва Марія допомагає і нам відкривати нашу «первісну благодать і красу» та боротися за збереження того дару, який ми отримали в Хрещенні.

 • 8 Грудень 2022 (16:44)

  У понеділок, 5 грудня, напередодні дня Святого Миколая за григоріанським календарем, найвищий лицар Патрик Келлі відвідав Львівську духовну семінарію Святого Духа. Під час візиту очільник «Лицарів Колумба» взяв участь у вечірньому богослужінні зі семінаристами та розділив вечерю з переселенцями.

  Найвищий лицар зазначив, що хотів бути разом з українцями саме в цей передріздвяний час.

 • 8 Грудень 2022 (16:43)

  Кардинал Конрад Краєвський з доручення Папи Франциска відвідав родини, які втратили рідних внаслідок стихійного лиха на італійському острові Іскії.

  «Біль неможливо усунути, але можна нести його разом», – зазначив кардинал Конрад Краєвський, Префект Дикастерії харитативного служіння, який у четвер, 8 грудня 2022 р., з доручення Папи Франциска здійснив візит на італійський острів Іскія, що в Неаполітанській затоці. Метою подорожі були відвідини деяких сімей, які втратили близьких наприкінці листопада, коли внаслідок проливних дощів відбувся зсув ґрунту, що забрав 12 життів.

 • 8 Грудень 2022 (16:39)

  Зустрічаючись із паломниками в урочистість Непорочного Зачаття, Папа Франциск закликав їх єднатися з ним у молитві за мир у світі та в Україні.

 • 8 Грудень 2022 (16:36)

  7 грудня у Львові відбулася зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенантом Павлом Ткачуком.

  Генерал-лейтенант подякував Блаженнішому Святославові за співпрацю Української Греко-Католицької Церкви з Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, наголосивши на її важливості, особливо в контексті війни росії проти України.

 • 8 Грудень 2022 (16:30)

  ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ

  Архиєрейського Синоду

  Української Греко-Католицької Церкви в Україні

  про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

  Християнин має любити всіх людей.

  Одначе це зовсім не перешкоджує йому найпершою любов’ю

  любити свою родину і свою Батьківщину.
  Митрополит Андрей Шептицький,
  Послання до вірних Станіславської єпархії, 1899 р.

  Вступ

 • 7 Грудень 2022 (18:03)

  Друга за величиною ріка в Північній Америці колись мала гарну марійну назву. Французький єзуїт і відкривач дав їй назву, що прославляла одну із найбільших таємниць щодо Матері Божої.

  У 1673 році монах з Товариства Ісуса і відомий першопроходець Жак Маркетт разом з товаришем  вирушив у експедицію однієї із найбільших річок Північної Америки. Товариші склали карту водойми і надали їй, як одні з перших, назву «Ріка Непорочного Зачаття».

 • 7 Грудень 2022 (17:27)

  Чеснотами, як сонячним промінням, просвітила єси невірних мудреців, і, як місяць пресвітлий тим, які ходять в ночі, невір’я тьму відігнала єси і царицю увірила єси а з нею і мучителя викрила, богозванна невісто, блаженна Катерино, жаданням вибігла єси в Небесну світлицю до прекрасного Жениха Христа, і від Нього царським вінцем увінчалася єси: Йому ж із Ангелами предстоячи молися за нас, які творять пречесну пам’ять твою.

  Тропар свята

  7 грудня вшановують пам’ять великомучениці Катерини – любленої та шанованої в українському народі святої. 

 • 7 Грудень 2022 (17:25)

  З ініціативи Посольств Польщі та України при Святому Престолі група журналістів, акредитованих при прес-центрі Святого Престолу, здійснює подорож у Польщу та Україну, щоби зустрітися з людьми, які страждають від наслідків війни.

 • 7 Грудень 2022 (17:24)

  Префект Дикастерії харитативного служіння прокоментував різдвяну ініціативу Апостольської Елемозінерії, підкреслюючи, як незначне зусилля з боку кожного може причинитися до великих справ.

  Як вже повідомлялося, Дикастерія харитативного служіння, відома також як Апостольська Елемозінерія, оголосила збірку термофутболок, щоби переслати їх як гуманітарну допомогу в Україну. Передріздвяна ініціатива має на меті висловити солідарність з тими, хто страждає від наслідків бомбардувань, які серед зими завдають шкоди електропостачанню та теплопостачанню.

 • 7 Грудень 2022 (17:22)

  У центрі обговорень – континентальний етап синодального процесу, захист неповнолітніх та підсумок діяльності Ради.

  Прес-служба Святого Престолу поширила комюніке, присвячене черговому засіданню Ради Кардиналів, що відбувалося у Ватикані 5 та 6 грудня 2022 року. Цю раду Папа Франциск скликав на початку свого понтифікату з метою допомагати йому в управлінні Церквою та проведенні реформ у Римській Курії. До неї ввійшли кардинали, що представляють усі континенти та Апостольську Столицю.

 • 7 Грудень 2022 (17:19)

  Капелан — це не тільки служитель культу, не той, хто займається конфесійною пропагандою (чи у війську, чи в лікарні, чи навіть у школі). Це той, хто стоїть на сторожі людяності, виховання до любові в різних сферах життя нашого суспільства. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 287-й день війни.

 • 7 Грудень 2022 (17:18)

  Похоронні богослужіння п. Юрія Шевчука, батька Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, відбудуться у США та Україні.

  У четвер, 8 грудня 2022 року, від 17:00 до 19:00 тіло покійного Юрія Шевчука перебуватиме у храмі Святого Духа м. Акрон, штат Огайо (США). Парастас відслужать о 19:00. У п’ятницю, 9 грудня, об 11:00 відбудеться Заупокійна Божественна Літургія з Чином похорону.

  Відтак тіло п. Юрія перевезуть в Україну на вічний спочинок на цвинтарі у м. Стрию. Про дату і час завершення Чину похорону у Стрию повідомлять згодом.

 • 7 Грудень 2022 (17:09)

  7 грудня на завершення загальної аудієнції Папи Римського, Франциск мав кількахвилинну зустріч з мером Львова та його дружиною. Про деталі цієї зустрічі Андрій Садовий розповів у своєму дописі у Фейсбуці.

  «Я був здивований, коли отримав цю пропозицію. Ми разом з Oleg Samchuk, Сергієм Кіралем та Катерина Кіт ретельно готувались до зустрічі.

  Кілька хвилин, щоб сказати все, що потрібно, усе, що важливо.

 • 7 Грудень 2022 (13:27)
  Чергові роздуми Папи Франциска, присвячені розпізнаванню, зосередилися на критеріях, які допомагають побачити, чи прийняте рішення є правильним.

  Різні етапи та елементи процесу розпізнавання і далі перебувають у центрі роздумів, якими Папа Франциск ділиться під час загальної аудієнції. В середу, 7 грудня 2022 р., він говорив про те, що під час розрізнення важливо такою бути уважними під час наступного етапу, який слідує негайно після прийняття рішення, щоби помітити «знаки, які його підтверджують або спростовують».

 • 7 Грудень 2022 (13:22)

  Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, надіслав вітального листа кардиналові Леонардо Сандрі, префекту-емериту Дикастерії для Східних Церков, із нагоди 25-ліття його єпископської хіротонії та подякував за «історичний внесок у розвиток УГКЦ».

 • 7 Грудень 2022 (11:04)

  Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB про відзначення спомину святого Миколая та День Збройних Сил України.

  «Згадуючи сьогодні святого Миколая, ми усвідомлюємо, як змінилося за останні 9 місяців наше ставлення до подарунків. Що стало важливішим за солодощі? А чим кожен з нас зміг би пожертвувати заради перемоги та миру в рідному місті?

 • 7 Грудень 2022 (11:01)

  Федерація Католицьких Медіа Франції запрошує працівників католицьких медіа на чергову зустріч, що відбувається наприкінці січня 2023 року в контексті літургійного спогадування Небесного покровителя журналістів. Цього разу відбудеться вручення першої Премії Жака Амеля.

 • 7 Грудень 2022 (11:00)

  Також і ватиканські спеціальні фонди підлягають контролеві з боку економічних органів Римської Курії. Папа Франциск оновив законодавство, що стосується різних установ, що зродилися в лоні куріальних інституцій, що досі втішалися певною автономією. Нове законодавство стосується також структур, юридична адреса яких у Державі-Місті Ватикані.

 • 7 Грудень 2022 (10:59)

  У надвечір’я урочистості Непорочного Зачаття Діви Марії на балконах та підвіконниках деяких помешкань Риму та всієї Італії замерехтять свічки на знак солідарності з українськими дітьми, які живуть у темряві та холоді. Цю ініціативу започаткувала італійська волонтерська асоціація «Джерело Ізмаїла». «Ми хочемо нагадати, що не існує темряви, яку віра в Христа не могла б подолати, і Христос є світлом для світу», – зазначила в інтерв’ю голова цієї асоціації Лучія Ерколі.

Сторінки

Паломництво Святими місцями