Апостольський Престіл

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:32

  26 травня вранці Папа Франциск скасував заплановані аудієнції. Ватикан підтвердив інформацію, що понтифік має гарячку.

  Речник Ватикану Маттео Бруні повідомив, що у Святішого Отця гарячка.

  Кардинал Паролін зазначив, що приводом до погіршення стану здоров’я Папи може бути втома. У четвер Святіший Отець мав дуже насичений день і багато зустрічей.

  Детальна інформація про стан понтифіка не оприлюднена.

  У суботу вранці Папа Франциск відновив свою участь у запланованих зустрічах.

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:20

  Відповідаючи на запитання журналістів, Державний Секретар Святого Престолу сказав що місія Голови Єпископської Конференції Італії, пов’язана з російською агресією проти України, полягає в пошуках мирних шляхів, а не в посередництві у вузькому значенні цього слова.

   

  о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:17

  В інтерв’ю для іспаномовного телевізійного каналу «Telemundo» зі США Папа Франциск також відповів на запитання про нещодавню зустріч з Президентом України.

   

  о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

  Ввечері, 25 травня 2023 р., Святіший Отець дав інтерв’ю для «Telemundo», іспаномовного телеканалу в США. Частина розмови стосувалася нещодавньої зустрічі Папи Франциска з Президентом України Володимиром Зеленським, яка 13 травня 2023 р. відбулася у Ватикані.

 • Понеділок, Травень 22, 2023 - 13:25

  У Ватикані офіційно оголосили про подорож Папи на СДМ і до Фатіми. Це відбудеться у рамках Апостольської подорожі в Португалію з нагоди участі в Світовому дні молоді, тоді ж Папа Франциск здійснить візит до Фатімського санктуарію.

   

  Хоча Папа Франциск і зареєструвався першим як паломник на Світовий День Молоді, який від 1 до 6 серпня 2023 р. відбуватиметься в столиці Португалії місті Лісабоні, та неодноразово заявляв про те, що поїде на цю зустріч, відтепер це вже офіційно. В понеділок, 22 травня, Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні поширив таку заяву:

 • Неділя, Травень 21, 2023 - 11:48

  Мирна ініціатива Ватикану поки остаточно не сформульована. І особиста зустріч Папи з президентом якраз покликана була показати, що у довершеній папській мирній ініціативі має бути враховано позицію нашої держави. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів посол України при Святому престолі та Мальтійському ордені Андрій Юраш.

 • П'ятниця, Травень 19, 2023 - 15:36

  Інцидент трапився у четвер ввечері. У затриманого виявлено психічні відхилення.

 • Четвер, Травень 18, 2023 - 18:41

  Єпископ Атаназій Шнайдер виступив із критикою неомарксистської ідеології ЛГБТ і її прихильників, які - як наголошує він – перебувають також і в єрархії Католицької Церкви. Єпископ з Астани говорив про це у розмові з журналістом Джоном Генрі Вестоном із «Life Site News».

 • Четвер, Травень 18, 2023 - 17:37

  Спеціальний апостольський візитатор для Меджугор’є, Архиєпископ Альдо Каваллі, висловився у справі створеного ватиканського осередку у справах Меджугор’є та ситуації у цьому паломницькому марійному місці в Боснії та Герцеговині.

  «Цей новий осередок досліджень є необхідним, оскільки маємо справу з великою кількістю так званих об’явлень і усі ці явища – та пов’язані з ними чудеса – слід дослідити», - зазначив 76-річний єрарх в інтерв’ю для порталу «Aleteia» від 15 травня.

 • Четвер, Травень 18, 2023 - 10:24

  Виступаючи на саміті глав держав і урядів Ради Європи, присвяченому серед іншого підтримці України, Державний Секретар Святого Престолу наголосив на тому, що потрібно діяти, щоби встановити справедливий мир в Україні та в так званих «сірих» зонах Європи.

   

 • Неділя, Травень 14, 2023 - 00:35
  Нова Конституція набирає чинності від 7 червня 2023 року. Попередній основний закон проголосив Іван Павло ІІ у 2000 році, він діяв від 22 лютого 2021 року.

  В суботу, 13 травня 2023 р., Папа Франциск підписав новий Основний Закон Держави-Міста Ватикану. Він набирає чинності 7 червня 2023 року та замінить попередній, який 26 листопада 2000 року підписав святий Іван Павло ІІ. Як зазначає Святіший Отець, необхідність оновленої версії конституції продиктована зробити її відповідною до вимог наших днів.

 • Неділя, Травень 14, 2023 - 00:34
  Продовжуємо вивчати надзвичайну подію в житті вселенської Церкви минулого століття, тобто Другий Ватиканський Собор, 60-ліття з проведення якого ми тепер відзначаємо. Попереднього разу ми згадали, про те, якими були очікування колегії кардиналів від вибору Папи Івана ХХІІІ і про перші несподіванки, пов’язані з цим обранням. Цього разу прослідкуємо перші реакції на оголошення про скликання вселенського собору.
 • П'ятниця, Травень 12, 2023 - 13:20

  В інтерв’ю для часопису «L’Osservatore Romano» Префект Дикастерії у справах духовенства кардинал Лазар Ю Хун Сік розповів про свій життєвий шлях та поділився думками про істотні виміри життя священника, який черпає силу та знаходить свою ідентичність у Христовій любові.

   

 • Четвер, Травень 11, 2023 - 15:26

  Приймаючи членів Конференції місіонерських інститутів Італії, Папа Святіший Отець закликав їх будувати суспільство, засноване на євангельських принципах милосердя, справедливості та миру.

   

 • Середа, Травень 10, 2023 - 17:44

  Приймаючи учасників конференції на тему продовольчих і гуманітарних криз, організованої Папською академією наук, Папа Франциск, говорячи про загрози від кліматичних змін і військових конфліктів, згадав також війну в Україні.

   

  В середу, 10 травня 2023 року, перед загальною аудієнцією Папа Франциск зустрічався з учасниками конференції, організованої Папською академією наук на тему: «Продовольча та гуманітарна кризи: наука і політика для запобігання та пом’якшення».

  Полегшити страждання братів і сестер

 • Понеділок, Травень 8, 2023 - 17:17

  Архиєпископ Сан-Паоло, Бразилія, що є членом Ради з економічних питань, розповів про економічне становище Святого Престолу й підтримку з боку вірних усього світу.

   

 • Неділя, Травень 7, 2023 - 14:59
  Ватиканська пошта випустить марки на тему «Мир – найбільша цінність людства» в рамках цьогорічної ініціативи Європейського поштового союзу, запропонованої Укрпоштою.
   
 • Субота, Травень 6, 2023 - 09:23

  У телеграмі співчуття, надісланій з Ватикану на ім’я католицького Бєлградського Архиєпископа, Папа Франциск складає співчуття з приводу стрілянини, що сталася у школі в Белграді та поблизу міста Младеновац на південь від столиці Сербії.

   

 • Субота, Травень 6, 2023 - 09:17

  Зустрічаючись із паломниками з дієцезії Асті, Святіший Отець зазначив, що Ісус вніс революцію у розумінні родини, яка перевищує кровну спорідненість та стає закваскою для людських цінностей.

   

  5 травня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції паломників з дієцезії Асті, яка є малою батьківщиною його батьків. Зокрема, з Портакомаро, що в провінції Асті регіону П’ємонт, батьки майбутнього Папи 1928 року емігрували до Аргентини. У своєму слові Святіший Отець вказав на поняття родини у навчанні Ісуса Христа.

  Оновлений спосіб розуміння родини

 • Субота, Травень 6, 2023 - 09:08

  Архиєпископ Роберт Френсіс Превост, новий очільник Дикастерії у справах єпископів, ділиться в інтерв’ю своїми думками про те, що означає бути єпископом у сьогоденні, плекаючи єдність в Церкві, будучи добрими пастирями, які чують голос всіх членів Божого люду.

   

 • Субота, Травень 6, 2023 - 09:01

  Зустрічаючись із членами Папської Комісії захисту неповнолітніх Папа Франциск поділився деякими думками про те, якою повинна бути праця з постраждалими від сексуального насильства та про необхідність високих стандартів запобігання в усій Церкві.

   

Сторінки

Паломництво Святими місцями