Апостольський Престіл

 • Понеділок, Вересень 26, 2022 - 16:53

  У зв’язку з тим, що дотеперішній очільник Ватиканської Апостольської Бібліотеки та Ватиканського Апостольського Архіву покликаний на нове служіння, його наступником призначено Секретаря колишньої Конгрегації в справах освіти.

  У понеділок, 26 вересня 2022 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив кардинала Жозе Толентіно де Мендонсу, дотеперішнього Архівіста та Бібліотекара Святої Римської Церкви, Префектом Дикастерії в справах культури та освіти.

 • Вівторок, Вересень 20, 2022 - 14:19

  Апостольський Елемозинарій, який за дорученням Папи Франциска вже вчетверте відвідує Україну, помолився перед багатьма тілами людей, похованих у братських могилах. Серед невимовної жорстокості війни, кардинал побачив милосердя українських волонтерів, які докладають зусилля, аби гідно поховати жертви насильства.

 • Четвер, Вересень 15, 2022 - 18:08

  Перебуваючи в Одесі, Префект Дикастерії харитативного служіння розповів для Радіо Ватикану про мету свого четвертого від початку широкомасштабної війни візиту в Україну, здійснюваного з доручення Папи Франциска.

  Із заходу на південь, а далі на схід і на північ. Таким є маршрут кардинала Конрада Краєвського, Префекта Дикастерії харитативного служіння, який вже вчетверте після 24 лютого відвідує Україну з доручення Святішого Отця, щоб засвідчити близькість зі страждаючим народом і привезти конкретну допомогу.

  Зустріч з громадою УГКЦ в Одесі

 • Понеділок, Вересень 12, 2022 - 22:21

  Напередодні Апостольської подорожі Папи Франциска в Казахстан Державний Секретар Святого Престолу, скеровуючи погляд на Україну, висловив сподівання, що конгрес світових релігій, в якому братиме участь Папа Франциск, стане нагодою для зустрічі й діалогу.

  У вівторок, 13 вересня 2022 р., Папа Франциск вирушає в триденну подорож до Казахстану, де візьме участь у VII Конгресі лідерів світових і традиційних релігій. Думками про різні аспекти цього візиту в інтерв’ю для ватиканських медіа поділився Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін.

 • П'ятниця, Вересень 9, 2022 - 12:03

  Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас про Росію – країну-агресорку, політику примирення Ватикану та можливі поїздки Папи Римського Франциска до Москви та Києва.

  Інтерв’ю опублікувала інтернет-сторінка Фокус.

  Ми зустрічаємося у резиденції посла у Києві після слів понтифіка про «невинну жертву» Дар’ю Дугіну та вже появи пояснювального комюніке Ватикану, у якому Франциск засуджує загарбницьку війну Росії проти України як морально несправедливу, неприйнятну, безумну і огидну.

 • Вівторок, Серпень 30, 2022 - 17:09

  Посол України при Апостольській Столиці Андрій Юраш зазначив в коментарі для РАР, що він «задоволений» заявою Ватикану щодо війни в Україні. Ключовим у цьому комюніке він назвав твердження про те, що Папа Франциск однозначно засуджує війну, «розпочату російською федерацією».

 • Вівторок, Серпень 30, 2022 - 16:40

  У Ватикані завершується дводенна нарада кардиналів, присвячена втіленню реформи Римської Курії, яку здійснив Папа Франциск.

  Формування персоналу, духовність Курії, роль мирян і можливість очолювання ними певних дикастерій були серед тем, на яких зупинилися роздуми та дискусії кардиналів, патріархів Східних Католицьких Церков і керівництва Державного Секретаріату Святого Престолу, що беруть участь у дводенній нараді, яку Папа Франциск скликав у Ватикані, щоб обговорити Апостольську конституцію «Praedicate Evangelium».

 • Вівторок, Серпень 30, 2022 - 16:35

  У вівторок, 30 серпня 2022 р., прес-служба Святого Престолу поширила наступне комюніке:

  У контексті війни в Україні мали місце численні виступи Святішого Отця Франциска та його співробітників щодо неї. Їхня мета, в основному, – це закликати пастирів і вірних до молитви, а всіх людей доброї волі – до солідарності та зусиль, спрямованих на відбудову миру.

  Не раз, як також і протягом останніх днів, виникали публічні дискусії щодо політичного значення, присвоюваного таким висловлюванням.

 • Понеділок, Серпень 29, 2022 - 12:04

  Дводенна зустріч, в якій беруть участь також патріархи Східних Католицьких Церков і керівництво Державного Секретаріату, завершиться Святою Месою в базиліці Святого Петра.

  У понеділок, 29 серпня 2022 р., у Ватикані розпочалися дводенні наради кардиналів, присвячені новій Апостольській конституції про Римську Курію «Praedicate Evangelium», яка була проголошена 19 березня і набрала чинності 5 червня цього року.

 • Неділя, Серпень 28, 2022 - 16:18
  Папа Франциск ввів до Колегії Кардиналів 20 нових членів, з яких 16 – виборці та 4 мають більше, ніж 80 років життя. З-поміж виборців – 3 служать у Римській Курії, а 13 очолюють місцеві Церкви. Після консисторії з нагоди введення в сан нових кардиналів відбулася консисторія з нагоди затвердження канонізаційних процесів.
 • Субота, Серпень 27, 2022 - 15:47

  Сьогодні, у суботу, 27 серпня, Ватикан живе консисторією – всесвітньою зустріччю кардиналів, під час якої Папа Франциск введе у сан 20 нових кардиналів і призначить дату канонізації двох блаженних.

  У базиліці св. Петра о 16:00 за середньоєвропейський часом відбудеться церемонія, під час якої Папа вручить кардинальські відзнаки 20-ти новим членам Колегії Кардиналів. З них 16 голосуючих (виборців) і 4 не голосуючі, яким виповнилося 80 років і не можуть більше брати участь у конклаві.

 • Вівторок, Серпень 23, 2022 - 12:17

  Ієрарх повідомив, що отримав запрошення від Папи Франциска взяти участь у зустрічах кардиналів, які 27 серпня розпочнуться у Ватикані.

  У консисторії з нагоди введення в сан нових кардиналів і затвердження деяких канонізаційних процесів, як також у нарадах кардиналів, присвячених реформі Римської Курії, братиме участь і кардинал Анджело Беччіу. Про це повідомив сам кардинал, який два роки тому зрікся прав і прерогатив кардинальства через висунуті щодо нього підозри. Під час Святої Меси в Ґольфо-Аранчі він розповів, що отримав запрошення від Папи Франциска.

 • Понеділок, Серпень 15, 2022 - 12:36

  Ватиканський дипломат виступив під час спеціальної сесії Організації Американських Держав, яка прийняла резолюцію «Ситуація в Нікарагуа».

 • Вівторок, Серпень 9, 2022 - 16:55

  Державний Секретар Святого Престолу дав розлоге інтерв’ю італьському часопису «Limes», що займається геополітикою, розповівши про особливості ватиканської дипломатії та відповівши на різні запитання, що стосуються російської агресії проти України.

 • Вівторок, Серпень 9, 2022 - 16:52

  Виступаючи під час конференції ООН з перегляду Договору по нерозповсюдження ядерної зброї, представник Святого Престолу закликав держави до співпраці задля мирного використання ядерної енергії.

 • Понеділок, Серпень 8, 2022 - 16:17

  Після суботньої зустрічі з Папою Франциском Надзвичайний Посол України у Ватикані Андрій Юраш висловив сподівання на швидке оголошення візиту Папи до України. Дипломат повідомив, що приїзд понтифіка можливий ще у серпні.

 • Субота, Серпень 6, 2022 - 13:00

  В інтерв’ю для ватиканських медіа Префект Секретаріату з економічних питань представив підсумковий фінансовий звіт Святого Престолу, який тепер охоплює всі підпорядковані структури, крім Інституту Релігійних Справ (Ватиканського банку) та Губернаторства Держави-Міста Ватикану.

 • Понеділок, Липень 25, 2022 - 11:27

  Др. Моніка Лопез Барахона, член Ради директорів Папської академії «За життя», пояснила, що нещодавня публікація книги академії не вносить змін до біоетичного вчення Церкви, пише CNA.

  «Неправдою є те, що Вчительський Уряд Церкви змінив моральні критерії щодо певних біоетичних питань; більше того, у Ватикані навіть не розпочинали процес перегляду цих справ», - наголосила п. Лопез у заяві, виданій у вигляді інтерв’ю.

 • П'ятниця, Липень 22, 2022 - 17:02

  У Ватикані видали ще одне попередження про нову схизму з Німеччини, що виходить із «Синодального шляху».

  «Синодальний шлях» в Німеччині не має сили примушувати єпископів та вірних приймати нові форми управління чи нові напрямки доктрини і моралі, - йдеться у офіційній заяві, опублікованій в четвер 21 липня.

  Апостольська Столиця вважала за необхідне роз’яснити це для того, щоб «оберігати свободу Люду Божого і виконання єпископського служіння».

 • Середа, Липень 20, 2022 - 10:58

  Від першого вересня всі фінансові інвестиції Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану відбуватимуться згідно з єдиними критеріями, описаними і затвердженими у відповідному документі та відбуватимуться через Адміністрацію Майна Святого Престолу.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць