Апостольський Престіл

 • Субота, Січень 28, 2023 - 16:41

  Говорячи про деталі Апостольської подорожі до Конго та Південного Судану, Державний Секретар Святого Престолу наголосив на аспекті миру та ролі Церков у поточній ситуації цих двох країн.

  Від 31 січня до 5 лютого 2023 р. відбуватиметься Апостольська подорож Папи Франциска до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану. Про особливості цієї поїздки у інтерв’ю для Vatican News розповів кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу.

  Візит паломника миру

 • П'ятниця, Січень 27, 2023 - 17:57

  Під час засідання постійної ради ОБСЄ, спостерігач від Святого Престолу Урбанчик вкотре засудив будь-які форми антисемітизму.

 • П'ятниця, Січень 27, 2023 - 17:54

  Центральною подією візиту українських релігійних діячів до Ватикану стала зустріч делегації ВРЦіРО з Папою Римським Франциском.

  КОМЮНІКЕ
  за підсумками візиту делегації
  Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій до Ватикану

  24–26 січня 2023 року з ініціативи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій відбувався візит її офіційної делегації до Ватикану. У ньому взяли участь:

  · Маркос Оганесян, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, голова делегації ВРЦіРО;

 • П'ятниця, Січень 20, 2023 - 16:01

  Прес-служба Святого Престолу поширила повідомлення про те, що Папа Франциск закликав кардиналів, які проживають у Римі, очільників дикастерій і вище керівництво Римської Курії, в особистий спосіб провести період духовних вправ, призупинивши трудову діяльність і присвятивши час молитовному зосередженню від другої половини дня неділі 26 лютого до другої половини дня п’ятниці 3 березня. Зазначається також, що протягом окресленого періоду призупиняється також діяльність Святішого Отця, зокрема, не буде загальної аудієнції в середу, 1 березня.

 • Четвер, Січень 19, 2023 - 14:20

  Ще п’ять беатифікаційних процесів завершили етап ствердження геройського виміру чеснот. Відповідні декрети Дикастерії затвердив Папа Франциск.

  У четвер, 19 січня 2023 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції кардинала Марчелло Семераро, Префекта Дикастерії в справах визнання святих. Під час аудієнції він затвердив для проголошення декрети цього відомства, які стверджують геройський вимір чеснот кандидатів на прославу. Це означає завершення вивчення життя Слуг Божих, а наступним етапом для проголошення їх блаженними повинно стати визнання чуда за їхнім заступництвом.

 • Вівторок, Січень 17, 2023 - 20:45
  Визнанням віри та зустріччю з персоналом розпочав своє служіння новопризначений очільник відомства Римської Курії, що займається справами Східних Католицьких Церков архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.
 • Понеділок, Січень 16, 2023 - 15:47
  Похоронну Святу Месу в базиліці Святого Петра очолив кардинал Джованні Баттіста Ре.
 • Середа, Січень 11, 2023 - 19:46
  Заступником Секретаря у справах стосунків з державами для сфери багатосторонніх стосунків стане ватиканський дипломат родом із Німеччини.

  У вівторок, 10 січня 2023 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Заступником Секретаря у справах стосунків з державами і міжнародними організаціями, відповідальним за сектор багатосторонніх стосунків, монсеньйора Даніеля Пахо, радника нунціатури та службовця цього відділу. Він замінить на цьому служінні італійку Франческу Ді Джованні.

 • Середа, Січень 11, 2023 - 13:29

  Австралійський кардинал помер увечері четверга, у результаті ускладнень після планової операції на стегні. Окрім того, він мав проблеми зі серцем - від 2010 року мав вставлений пристрій, який допомагав качати кров до серця. Йому був 81 рік.

   

 • Понеділок, Січень 9, 2023 - 13:51

  Вислужений Ординарій Гонконгу приїхав до Ватикану на похорон Бенедикта XVI, який ввів його до Колегії Кардиналів

  У п’ятницю, 6 січня 2023 р., Папа Франциск зустрівся у пансіонаті «Дім свої Марти» з кардиналом Джозефом Ченем, вислуженим єпископом Гонконгу, який приїхав до Риму, щоби взяти участь у похороні Бенедикта XVI. Дев’яносторічний кардинал отримав кардинальську гідність з рук Папи Ратцінґера в 2006 році. «Це було чудово. Папа Франциск надав теплий прийом», – розповів кардинал Чень єзуїтському часописові «America».

 • Середа, Січень 4, 2023 - 14:25

  Літургія пристосована до особливостей існуючого випадку, зберігаючи також елементи, що стосуються поховання Папи Римського.

 • Понеділок, Січень 2, 2023 - 22:15

  У Ватикані підрахували, що впродовж понеділка шану тілу Папи Бенедикта XVI, виставленому у базиліці Св. Петра, віддало 65 тисяч осіб. Ці дані повідомили перед зачиненням базиліки. Ця цифра значно більша від того, що прогнозувала влада Риму, яка сподівалась на 35 тисяч осіб щодня.

  Від самого ранку тисячі людей стояли в черзі до базиліки, щоб пройти поруч з тілом Папи-емерита, віддати йому честь та помолитись.

  Одними з перших, хто прибув до базиліки, були президент та прем’єр-міністр Італії.

 • Середа, Грудень 28, 2022 - 18:22
  У чотирьохсоту річницю смерті святого Франциска Сальського оприлюднено Апостольський лист Папи Франциска «Totum amoris est», присвячений цьому французькому єпископові та вчителеві Церкви, який у період епохальних змін зумів допомогти людям шукати Бога.
 • Середа, Грудень 21, 2022 - 20:09

  «Господній 2023 рік буде свідком великих драм у Католицькій Церкві, які ми ще не спроможні передбачити. Такими є стежки Провидіння. Те, що ми можемо з впевненістю сказати щодо наступного року, це факт, що німецька криза досягне свого апогею у Вселенській Церкві, і це з тієї причини, що події в Німеччині будуть збігатись із першою сесією Синоду про Синодальність у жовтні 2023 року», - пише американський публіцист Джордж Вайґель.

  На його думку, розв’язання цієї кризи може бути детермінантою спадщини Папи Франциска.

 • Четвер, Грудень 15, 2022 - 22:26

  Дикастерія харитативного служіння інформує про те, що навіть після відправки вантажу в Україну збірка не зупиниться, бо «зима є тривалою та суворою, потрібно бути готовими реагувати на будь-яку нову потребу».

   

 • Вівторок, Грудень 13, 2022 - 20:52

  Державний Секретар Святого Престолу взяв участь у конференції, присвяченій духові Гельсінкі як спонуці до зусиль, спрямованих на будування миру в Європі та світі.

   

 • Середа, Грудень 7, 2022 - 17:22

  У центрі обговорень – континентальний етап синодального процесу, захист неповнолітніх та підсумок діяльності Ради.

  Прес-служба Святого Престолу поширила комюніке, присвячене черговому засіданню Ради Кардиналів, що відбувалося у Ватикані 5 та 6 грудня 2022 року. Цю раду Папа Франциск скликав на початку свого понтифікату з метою допомагати йому в управлінні Церквою та проведенні реформ у Римській Курії. До неї ввійшли кардинали, що представляють усі континенти та Апостольську Столицю.

 • Середа, Грудень 7, 2022 - 11:00

  Також і ватиканські спеціальні фонди підлягають контролеві з боку економічних органів Римської Курії. Папа Франциск оновив законодавство, що стосується різних установ, що зродилися в лоні куріальних інституцій, що досі втішалися певною автономією. Нове законодавство стосується також структур, юридична адреса яких у Державі-Місті Ватикані.

 • Середа, Листопад 30, 2022 - 20:20

  Прийнявши зречення Префекта Секретаріату з економічних питань, Папа Франциск призначив на його місце мирянина, який дотепер був Секретарем цього відомства.

 • Субота, Листопад 26, 2022 - 19:07

  Прес-служба Святого Престолу поширила заяву, в якій висловлює «здивування і жаль», отримавши повідомлення про «церемонію інсталяції» єпископа Пена Вейчжао, Ординарія Юйцзяня як «єпископа-помічника Цяньзі», невизнаної Святим Престолом дієцезії, що відбулася 24 листопада 2022 в Наньчані.

Сторінки

Паломництво Святими місцями