Апостольський Престіл

 • Вівторок, Лютий 20, 2024 - 16:09
  У той час, як у Ватикані тривають духовні вправи, через що призупинені всі зустрічі та аудієнції Папи Римського і діяльність очільників дикастерій Римської курії, пропонуємо вашій увазі короткі роздуми, якими з читачами ватиканських медіа в соціальних мережах ділиться проповідник Папського дому.
 • Вівторок, Лютий 20, 2024 - 12:05

  Очевидно, німецькі єпископи не хочуть допустити скандалу – так німецький портал katholisch.de прокоментував зняття голосування за статут комісії Синоду з порядку денного Конференції єпископів Німеччини (КЄН) після втручання Ватикану.  За даними сайту, ця справа відсунула на другий план інші теми зустрічі, зокрема:  аналіз дослідження членства у церквах або заяву щодо війни в Україні.

 • Вівторок, Лютий 20, 2024 - 11:44

  Центральний Комітет Німецьких Католиків (ЦКНК) розкритикував втручання Ватикану у зняття голосування щодо статуту Комісії Синоду з порядку денного весняної пленарної асамблеї Конференції єпископів Німеччини (КЄН), яка розпочалася вчора в Аугсбурзі.  У заяві, опублікованій у неділю, очільниця ЦКНК Ірме Штеттер-Карп говорила про подальшу «затримку терміново необхідних реформ у Церкві». Про це повідомляє ekai.pl.

 • Понеділок, Лютий 19, 2024 - 16:01
  Попереднього разу ми ознайомилися з двома схемами документів, дискусії над якими тривали наприкінці листопада та на початку грудня 1962 року та цим завершили розгляд першого соборового періоду, який складався із п’яти етапів. Цього разу зосередимося на закритті першого соборового періоду, зокрема, розглянемо промову Папи Івана ХХІІІ, що була виголошена 8 грудня цього ж року.
 • П'ятниця, Лютий 16, 2024 - 14:46

  Молитовний заклик, почерпнутий із 71-го Псалма, обраний темою наступного Всесвітнього дня дідусів, бабусь і похилих віком, що припадає на 28 липня.

   

  В останню неділю липня цього року Церква з ініціативи Папи Франциска вже вчетверте відзначатиме Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком. На цьогорічне відзначення Святіший Отець обрав тему: «Не покинь мене, коли постаріюсь», що є словами молитви, вміщеної у 71-му Псалмі.

 • Четвер, Лютий 15, 2024 - 12:27

  На загальній аудієнції, що відбулася 14 лютого 2024 р. у Ватикані, був присутній албанський кардинал Ернест Сімані, чиє свідчення Святіший Отець особливо відзначив.

 • Середа, Лютий 14, 2024 - 13:17

  Пам’ятати протягом періоду покути й навернення про потребуючих ближніх і про народи, що страждають від війни. З таким закликом Папа звернувся до учасників загальної аудієнції в Попільну середу.

   

 • Вівторок, Лютий 13, 2024 - 18:58

  Кардинал Ґерхард Мюллер, колишній префект Дикастерії у справах доктрини віри, сказав, що часті спроби прояснити та пояснити «Fiducia Supplicans» (Благаюча довіра) лише поглиблюють плутанину, а натомість потрібне повернення «до ясності Слова Божого», а не «схилятися перед цією абсолютно неправильною ЛГБТ і воук-ідеологією».

 • Вівторок, Лютий 13, 2024 - 15:19

  Візит приурочений до відкриття павільйону Святого Престолу на Венеційській бієнале, що буде присвячений темі прав людини.

 • Вівторок, Лютий 13, 2024 - 12:33

  З нагоди першого в Католицькій Церкві відзначення дня спомину 21-го коптського мученика, вбитого за віру в Лівії, яких Папа Франциск включив до мартирологу Римської Церкви, Дикастерія сприяння єдності між християнами організовує екуменічну молитву в базиліці Святого Петра.

   

 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 12:25

  Богопосвячена мирянка, яка все своє життя, прожите з повним упованням на Боже провидіння, причинилася до поширення звичаю духовних вправ, що приніс рясні плоди навернень.

 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 10:41
  Підписанням 11 лютого 1929 року Латеранских Угод між Святим Престолом і Королівством Італії, покладено край так званому «римському питанню», створивши сучасну Державу-Місто Ватикан і відновивши гарантії суверенітету й незалежності Глави Католицької Церкви.
 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 10:00
  Про Божий дотик, який оздоровляє, і про те, як він проявився у житті аргентинської святої, яку він цього дня канонізував, проповідував Папа Франциск під час Святої Меси з нагоди 32-го Всесвітнього дня хворого.
 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 09:53

  Наслідувати Ісусову конкретність у любові, що полягає у готовності вислухати та діяти, заохотив Папа Франциск паломників, які зібралися на молитву «Ангел Господній».

 • Субота, Лютий 10, 2024 - 12:31

  З 31 січня 2024 року інформаційний портал Святого Престолу Vatican News почав публікувати новини мовою азіатської країни, яку Папа Франциск відвідав у вересні минулого року. Завдяки співпраці з місцевою Церквою монгольська мова стала 52-ю мовою журналістських матеріалів Ватикану. Усі звернення Святішого Отця з нагоди недільної молитви Ангел Господній та загальних аудієнцій у середу будуть перекладені монгольською мовою та опубліковані на сторінках Ватиканського порталу. 

 • Субота, Лютий 10, 2024 - 10:56
  У контексті Всесвітнього дня молитви та роздумів проти торгівлі людьми Державний Секретар поділився думками про необхідність об’єднання зусиль у запобіганню цьому явищу в контексті міграційних потоків, які перетинають Середземне море.
 • П'ятниця, Лютий 9, 2024 - 15:06

  У своїй останній книзі Папа Франциск високо оцінює рішення Бенедикта XVI зректися уряду. “Він мав мужність піти”, — сказав Франциск. Про це пише pch24.pl.

  3 квітня книга “El sucesor. Mis recuerdos de Benedicto XVI” (Наступник. Мої спогади про Бенедикта XVI), в якій Франциск розповідає про свого попередника. Видавництво " Planeta", яке опублікує інтерв'ю, зараз презентувало фрагмент книги.

 • П'ятниця, Лютий 9, 2024 - 11:30

  “Одне із завдань Петрового служіння — звести до мінімуму неминучий хаос і сум’яття. Не слід цього загострювати. І вже точно не слід заохочувати”, – стверджує у своїй колонці в The First Things відомий американський католицький інтелектуал, проф. Джордж Вайґель.

 • Четвер, Лютий 8, 2024 - 14:34

  Цього тижня Папа Франциск знову став на захист суперечливого ватиканського документа, який дозволяє благословення для одностатевих пар, причому Святіший Отець стверджував, що люди “всі повинні поважати одне одного”, і заявив, що благословення мають поширюватися на “всіх”. Про це повідомляє CNA.

  Коментарі Папи взяті з ексклюзивного інтерв’ю італійською мовою, яке він дав італійському щотижневому виданню Credere, який буде доступний у газетних кіосках по всій Італії у четвер.

 • Середа, Лютий 7, 2024 - 15:40

  Група з 90 католицьких священників, учених і авторів просить єпископів і кардиналів відкинути ватиканську декларацію, яка схвалила пастирське, нелітургійне благословення одностатевих пар, і відмовитися від її впровадження у своїх єпархіях. Про це повідомляє CNA.

Сторінки