Папа Римський

 • Субота, Січень 28, 2023 - 16:40

  Приймаючи молодіжних душпастирів Барселонської архидієцезії, Святіший Отець закликав виявляти братерство у нашій щоденній дійсності, не шукаючи світських задоволень.

  28 січня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції священників Барселонської архидієцезії, які займаються душпастирством молоді. Віддавши перевагу живому спілкуванню, Святіший Отець вручив їм приготовану промову, де йдеться про особливості апостоляту.

  Два виміри апостольського покликання

 • П'ятниця, Січень 27, 2023 - 17:37

  Папа Франциск повторив у Твіттері свій нещодавній заклик про те, що пам’ять про винищення мільйонів людей не повинна ні забуватися, ні заперечуватися.

  «Пам’ять про знищення мільйонів людей, євреїв і представників інших вірувань, не може бути ні забутою, ні заперечуваною. Братерство неможливе, якщо спочатку не повиривати коріння ненависті й насильства, що привели до жахіть Голокосту. #HolocaustRemembranceDay»

 • Четвер, Січень 26, 2023 - 21:15
  Приймаючи дослідників міжнародної політики, Папа Франциск наголосив на важливості зусиль, спрямованих на будування миру, що не є лише шуканням рівноваги сил.
 • Четвер, Січень 26, 2023 - 12:55
  У базиліці святого Павла за мурами Папа Франциск відслужив вечірню з нагоди завершення Тижня молитов за єдність християн. В екуменічному богослужінні взяли участь представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
 • Середа, Січень 25, 2023 - 14:57
  Звернувши попередньої середи увагу на Ісуса як на приклад звіщення доброї новини, чергову загальну аудієнцію Папа Франциск присвятив Ісусові як учителеві звіщення.

  Нехай же Господь Ісус допоможе нам звіщати Його так, як Він цього бажає, передаючи радість, визволення, світло, оздоровлення та захоплення благодаттю. Таким побажанням Папа Франциск підсумував свої чергові роздуми, присвячені апостольській ревності, якими він поділився з учасниками загальної аудієнції, що в середу, 25 січня 2023 р., відбулася в залі Павла VI у Ватикані.

 • Середа, Січень 25, 2023 - 14:54
  Зустрічаючись у Ватикані з очільниками та представниками українських Церков і релігійних організацій, Папа Франциск назвав знаком миру та джерелом надії той факт, що віруючі різних віросповідань в Україні об’єднують зусилля на служінні народові, зраненому війною.
 • Середа, Січень 25, 2023 - 14:52

  Загальну аудієнцію, що відбулася після зустрічі провідниками і представниками різних віровизнань з України, Папа Франциск завершив черговим закликом щоденно молитися за Україну. Перед тим прозвучав заклик, присвячений пам’яті жертв Голокосту, наголошуючи на тому, що для побудови братерства потрібно викорінювати ненависть і насильство.

 • Вівторок, Січень 24, 2023 - 14:21

  У Ватикані оприлюднено послання Папи Франциска на наступний Всесвітній день суспільних комунікацій, який згідно зі звичаєм відзначатиметься в неділю перед П’ятидесятницею.

 • Вівторок, Січень 24, 2023 - 12:36
  Приймаючи представників організації, що дбає про поширення грамотності в світі, Папа Франциск нагадав про постулати своїх святих попередників Івана ХХІІІ та Павла VI про зв’язок між освітою, розвитком і миром, які не втратили актуальності і через 60 років.
 • Понеділок, Січень 23, 2023 - 10:20

  Щоб по-справжньому іти за Ісусом і реалізуватися в житті, ми повинні навчитися залишати менш важливі речі. Про це роздумував Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» в Неділю Божого слова.

  Після Святої Меси з нагоди Неділі Божого слова, Папа Франциск 22 січня 2023 р. опівдні вдруге зустрівся з паломниками, очоливши проказування молитви «Ангел Господній». Коментуючи євангельську розповідь про покликання апостолів, він зупинився на тому, що вони «залишили все, щоб іти за Ісусом». Як читаємо в Євангелії від Матея, «вони негайно залишили сіті та пішли за Ним».

 • Понеділок, Січень 23, 2023 - 10:17

  Завершуючи зустріч з паломниками в Неділю Божого слова, Папа Франциск нагадав про тривання Тижня молитов за єдність християн, закликавши також пам’ятати в молитвах про український народ.

 • Неділя, Січень 22, 2023 - 13:08
  У Неділю Божого слова Папа Франциск нагадав про нагальність ділитися радісним звіщенням про Божу любов, запрошуючи всіх, кого зустрічаємо, до човна Божого царства.
 • Субота, Січень 21, 2023 - 14:57

  Через Державного Секретаря кардинала П’єтро Пароліна Папа Франциск висловив підтримку активістам на захист життя в США у контексті 50-ї Ходи на захист життя у Вашингтоні.

 • Субота, Січень 21, 2023 - 14:49

  Незабаром відбудеться візит представників Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій до Рима, центральною подією якого стане зустріч із Папою Франциском. Востаннє така відбулася 2001 року зі святим папою Іваном Павлом II.

 • П'ятниця, Січень 20, 2023 - 17:47
  Зустрічаючись з членами Згромадження Сестер соціального служіння, Святіший Отець закликав їх до вірності своєму покликанню бути свідками постійних істин в мінливому соціальному контексті.

  20 січня 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції членів Згромадження Сестер соціального служіння, які відзначають сторіччя від свого заснування. У своєму слові, врученому в письмовій формі, Святіший Отець відзначив цінність Згромадження, яке покликане давати свідчення життя, узгодженого з вимогами віри в обставинах сьогодення.

 • П'ятниця, Січень 20, 2023 - 17:43
  Зустрічаючись із учасниками курсу для відповідальних за організацію богослужінь у дієцезіях, Святіший Отець закликав до належних зусиль у напрямку відкривання багатства літургії.
 • П'ятниця, Січень 20, 2023 - 15:42
  У відеозверненні, присвяченому Світовому дню молоді, Святіший Отець закликав юнаків і дівчат бути відкритими на інших.

  З нагоди Світового дня молоді, який відбудеться у Лісабоні 1-6 серпня 2023 р. на тему: «Марія встала та пішла швидко» (Лк 1,39), Папа Франциск записав коротке вітання юнакам і дівчатам, які готуються до участь в цій події. У відеозверненні Святіший Отець висловив вдячність молоді, яка вирушить до Лісабону, вказуючи на важливість відкривати власні горизонти.

 • Четвер, Січень 19, 2023 - 14:26
  Група дітей з України, що проводять канікули в одній з дієцезій на півдні Італії, побувала на загальній аудієнції з Папою Франциском.

  Цими днями італійська дієцезія Теджіано-Полікастро приймає понад тридцять дітей з України, зокрема, з Києва, Дніпра, Херсона, Харкова, Запоріжжя. Деякі з них втратили батьків на війні, інші вже місяцями не бачаться з ними, бо ті потрапили в полон. У середу, 18 січня 2023 р., вони взяли участь у загальній аудієнції зі Святішим Отцем, що відбувалася в залі Павла VI у Ватикані.

 • Середа, Січень 18, 2023 - 13:56

  «Неперевершений приклад» Ісуса був у центрі уваги другої катехизи Папи Франциска, присвяченої євангелізаційному служінню.

  Розпочавши попередньої середи цикл повчань, присвячений апостольській ревності, яка повинна надихати Церкву, під час загальної аудієнції 18 січня 2023 року Папа Франциск вказав на «неперевершений приклад звіщення», яким є Ісус.

  Життя, звернене до Отця і до нас

 • Середа, Січень 18, 2023 - 13:46

  Розділяючи біль родичів загиблих внаслідок чергового масованого ракетного обстрілу, Папа Франциск закликав вірних не забувати про молитву за Україну, яка потребує близькості та миру.

  «І будь ласка, не забуваймо молитися за багатостраждальну Україну, яка дуже потребує близькості, розради, а насамперед – миру», – сказав Папа Франциск, підсумовуючи свої вітання паломникам наприкінці загальної аудієнції в середу, 18 січня 2023 р., на що зал Павла VI відповів оплесками солідарності. А далі Святіший Отець сказав:

Сторінки

Паломництво Святими місцями