Папа Римський

 • Неділя, Травень 28, 2023 - 09:32

  У нещодавньому інтерв’ю для «Telemundo» Папа Франциск відповів на запитання про міграцію, про різні актуальні теми церковного життя, про стан здоров'я та про реформи, які він провів під час понтифікату.

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:32

  26 травня вранці Папа Франциск скасував заплановані аудієнції. Ватикан підтвердив інформацію, що понтифік має гарячку.

  Речник Ватикану Маттео Бруні повідомив, що у Святішого Отця гарячка.

  Кардинал Паролін зазначив, що приводом до погіршення стану здоров’я Папи може бути втома. У четвер Святіший Отець мав дуже насичений день і багато зустрічей.

  Детальна інформація про стан понтифіка не оприлюднена.

  У суботу вранці Папа Франциск відновив свою участь у запланованих зустрічах.

 • Субота, Травень 27, 2023 - 12:17

  В інтерв’ю для іспаномовного телевізійного каналу «Telemundo» зі США Папа Франциск також відповів на запитання про нещодавню зустріч з Президентом України.

   

  о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

  Ввечері, 25 травня 2023 р., Святіший Отець дав інтерв’ю для «Telemundo», іспаномовного телеканалу в США. Частина розмови стосувалася нещодавньої зустрічі Папи Франциска з Президентом України Володимиром Зеленським, яка 13 травня 2023 р. відбулася у Ватикані.

 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 10:13
  Зустрічаючись учасницями Генеральної Капітули Згромадження Малих Місіонерок Любові, Святіший Отець закликав їх плекати єдність з Христом, ділячись з іншими Божою любов’ю, яка, завдяки материнській ніжності, робить людину вільною.
 • П'ятниця, Травень 26, 2023 - 10:01

  “Роки, проведені з Бенедиктом XVI, були для мене справжньою школою життя. Я служив одній із найважливіших постатей у Церкві і так був свідком нелегкого етапу в історії Церкви”, – каже Архиєпископ Ґеорґ Ґенсвайн.

  В інтерв’ю KAI колишній секретар Папи Бенедикта XVI і префект Папського дому, серед іншого, говорить: про бекстейдж книги “Тільки правда: моє життя з Бенедиктом XVI”, що найцінніше залишив нам Бенедикт XVI, взаємини Папи Ратцінґера з Іваном Павлом ІІ, Папу Франциска та німецький “Синодальний Шлях”.

 • Середа, Травень 24, 2023 - 13:52

  Український президент Володимир Зеленський зустрівся із Папою Римським у Ватикані. Між ними нарешті відбулася довгоочікувана особиста розмова. Живий дипломатичний контакт українського керманича з провідником усіх католиків світу допоміг врешті-решт папському двору поглянути на війну з Росією очима України.

  Такий висновок можна зробити зі сказаного президентом одразу після його сорокахвилинної розмови з понтифіком.

 • Середа, Травень 24, 2023 - 12:37

  У середу, 24 травня 2023 р., Папа Франциск запросив учасників загальної аудієнції на черговий урок до «школи деяких святих», які є свідками, що «навчають нас апостольської ревності». Цього разу приклад пристрасності задля євангелізації він знайшов «у дуже далекій землі», а саме – в Корейській Церкві. Йдеться про мученика та першого корейського священика святого Андрія Кіма Теґона. Святіший Отець зазначив, що приблизно 200 років тому корейська земля була ареною суворих переслідувань християнської віри. Вірити в Христа тоді означало «бути готовим давати свідчення аж до смерті».

 • Середа, Травень 24, 2023 - 12:32

  З ініціативи Папи Венедикта XVI, день літургійного спомину Пресвятої Марії, Помічниці християн, що припадає 24 травня, є Днем молитви за Церкву в Китаї. А це тому, що саме на честь Богородиці, що вшановується з цим титулом, посвячений дорогий католикам цього краю санктуарій у Шешані, Шанхай. Цього року відзначення збіглося із проведенням загальної аудієнції, наприкінці якої Святіший Отець звернувся до вірних зі спеціальним закликом.

 • Середа, Травень 24, 2023 - 12:28

  Наприкінці середової зустрічі з паломниками Папа Франциск закликав не забувати про страждання українського народу.

  «Й надалі всіх нас засмучує ситуація в багатостраждальній Україні: там – великі страждання, не забуваймо про них. Молімося сьогодні до Марії, Помічниці вірних, щоби Вона була близькою з українським народом», – закликав Папа Франциск наприкінці загальної аудієнції в середу, 24 травня 2023 року.

 • Вівторок, Травень 23, 2023 - 08:36

  Зустрічаючись у Ватикані з представниками духовної родини «вокаціоністів» – спільнот, які заснував святий Джустіно Марія Руссолілло з метою піклуватися про покликання, Папа Франциск звернув увагу на необхідність допомогти молоді робити рішучі кроки, щоб не жити одним лише днем.

   

 • Понеділок, Травень 22, 2023 - 13:25

  У Ватикані офіційно оголосили про подорож Папи на СДМ і до Фатіми. Це відбудеться у рамках Апостольської подорожі в Португалію з нагоди участі в Світовому дні молоді, тоді ж Папа Франциск здійснить візит до Фатімського санктуарію.

   

  Хоча Папа Франциск і зареєструвався першим як паломник на Світовий День Молоді, який від 1 до 6 серпня 2023 р. відбуватиметься в столиці Португалії місті Лісабоні, та неодноразово заявляв про те, що поїде на цю зустріч, відтепер це вже офіційно. В понеділок, 22 травня, Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні поширив таку заяву:

 • Понеділок, Травень 22, 2023 - 11:30

  Папа Франциск написав передмову до книги «Чудо життя», приготовану письменником Арнольдо Мондадорі разом з науковцем Ґабріелле Семпребоном і письменником Лукою Кріппою, що дискутують про таємницю нового життя на основі наукових даних.

 • Понеділок, Травень 22, 2023 - 11:05
  Під час недільної молитовної зустрічі з паломниками Папа Франциск поділився думками про те, чому ми святкуємо Вознесіння Ісуса на небо й про те, що Ісус тепер робить у небі.
 • Понеділок, Травень 22, 2023 - 11:02

  Після проказування недільної молитви Папа Франциск скерував думку до Судану та до Україні, закликаючи не звикати до конфліктів і насильства.

 • Неділя, Травень 21, 2023 - 11:40

  У Ватикані оприлюднено послання Папи Франциска на наступний Всесвітній день суспільних комунікацій, який згідно зі звичаєм відзначатиметься в неділю перед П’ятидесятницею.

   

 • Неділя, Травень 21, 2023 - 08:10
  Про важливість переходу від «консерваційного» до місіонерського душпастирства, що не боїться оновлення способів євангелізації, говорив Папа Франциск, зустрічаючись із паломниками з центральної Італії.

  Віра не може залишатися спогадом з минулого, чимось музейним, вона наново оживає в радості Євангелія. Зустрічаючись у суботу, 20 травня 2023 р., з паломниками з Архидієцезії Сполетто-Норчії, що відзначають 825-річчя посвячення катедрального собору Внебовзятої Діви Марії в Сполетто, Папа Франциск поділився думками про приваблюючу силу краси та свідчення.

 • Неділя, Травень 21, 2023 - 07:53

  У посланні на ім’я Преосвященного Алексіса Міцуру Сірахами, Ординарія Хіросіми, Папа Франциск ділиться деякими думками з приводу саміту «Великої Сімки», наголошуючи на тому, що гарантії безпеки повинні мати цілісний вимір, враховуючи соціальні виклики.

 • Субота, Травень 20, 2023 - 11:47
  Зустрічаючись на початку робочого дня з групою підлітків з півночі Італії, Папа Франциск перестеріг їх від поливання брудом своїх ближніх.
 • Субота, Травень 20, 2023 - 00:45

  Папа Бенедикт XVI попереджав, що великим викликом для Католицької Церкви і остаточним повстанням проти Бога Творця буде гендерна ідеологія,- переконує американський моральний богослов др. Джон Гаас. Він є колишнім членом Папської академії для життя, скликаної св. Папою Іваном Павлом ІІ для оборони і розвитку автентичного католицького морального і біоетичного вчення.

  Розповідаючи про передбачення Бенедикта XVI, він посилається на приватну розмову, що відбулась з Папою в 2014 році, а потім після того як він зрікся Петрового служіння.

 • П'ятниця, Травень 19, 2023 - 15:39

  Через Заступника Державного Секретаря Папа Франциск склав співчуття мешканцям північноіталійського регіону Емілія-Романья, які потерпають від повеней та зсувів ґрунту.

Сторінки

Паломництво Святими місцями