Східні Католицькі Церкви

 • Четвер, Грудень 7, 2023 - 16:05
  У листі до Блаженнішого Джорджа кардинала Аленчеррі, Верховного Архиєпископа Ернакуламсько-Анґамальського, Папа Франциск згадує про важливі здобутки цієї Церкви під проводом цього пастиря та відзначає його дух відданості своїй Церкві, що двічі спонукав подати прохання про зречення.
 • Понеділок, Вересень 25, 2023 - 11:29

  21 вересня 2023 року у м. Неа Макрі, що поблизу Афін, завершилася Зустріч східних католицьких єпископів Європи, організована Радою єпископських конференцій Європи (CCEE) у співпраці із Апостольським екзархатом у Греції.

 • Понеділок, Серпень 21, 2023 - 14:18

  Хоч вони становили навіть не десяту частину учасників, представники Східних Католицьких Церков залишили вагомий слід у приготуванні, проведенні та напрацюваннях Другого Ватиканського Собору.

 • Четвер, Серпень 3, 2023 - 16:06

  Редакція Католицького Оглядача та спільнота “Воїни Христа Царя” вітають нашого митрополита з уродинами!

  Дякуємо Богові за дар Вашого життя і за ревне священниче й архиєрейське служіння, за Ваші очі, спрямовані на вівтар, та за віддане Христу Первосвященнику серце, в якому є місце для всієї Вашої пастви.

  У цей святковий день, як і в буденний, запевняємо Вас у наших молитвах, у синівській і дочірній любові та послусі!

 • Вівторок, Липень 11, 2023 - 19:16

  Греко-католики Близького Сходу розпочинають у листопаді відзначення Ювілейного Року, присвяченого відновлення свого сопричастя з Єпископом Риму.

 • Середа, Квітень 19, 2023 - 15:44

  Конгрес, організований на Кіпрі Дикастерією для Східних Церков, приурочений до десятиріччя Апостольського напоумлення «Ecclesia in Medio Oriente».

   

 • Середа, Квітень 19, 2023 - 12:19

  Відзначення відбуватиметься у річницю викрадення двох митрополитів Алеппо в Сирії, про яких уже протягом десяти років немає жодної звістки.

   

 • Понеділок, Квітень 17, 2023 - 16:04

  У відповідь на прохання деяких патріархів та верховних архиєпископів, Папа Франциск змінив деякі канони Кодексу Канонів Східних Церков, позбавляючи права активного голосу на синодах вислужених єпископів, яким виповнилося 80 років життя.

   

 • Четвер, Квітень 6, 2023 - 11:31

  У середу, 5 квітня 2023 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Motu proprio “Vocare peccatores” Папи Франциска, яким він реформує карне право Східних Католицьких Церков, гармонізуючи східний правопорядок з латинським, зберігаючи особливості східного права.

   

  Метою нового Апостольського листа Motu proprio є внести у Кодекс канонів Східних Церков ті зміни, які 2021 року були внесені до латинського Кодексу канонічного права, зберігаючи особливості східного правопорядку.

 • Середа, Квітень 5, 2023 - 12:26

  У середу, 5 квітня, кардинал Кристоф Шенборн, Архиєпископ Відня, приєднається до вечірньої молитви на вервиці за мир в Україні. Кардинал Шенборн, як ординарій вірних Східних Католицьких Церков в Австрії, молитиметься вервицю в прямому ефірі «Живого телебачення» о 20:00 в рамках ініціативи «Вервиця єднає». Молитва одночасно транслюватися на YouTube-каналі Віденської архидієцезії.

   

 • Четвер, Березень 30, 2023 - 14:23

  30 березня 2023 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциcк створив Апостольську Адміністратуру для вірних візантійського обряду в Білорусі, призначивши Апостольським Адміністратором без єпископських свячень архимандрита Сергія Ґаєка, дотеперішнього Апостольського Візитатора.

  Про це повідомляє пресслужба Святого Престолу.

 • Субота, Березень 25, 2023 - 13:00

  Східні католицькі єпископи шести обрядів приєдналися до архиєпископа Мітчелла Розанські під час Божественної Літургії в катедральній базиліці Сент-Луїса (штат Міссурі, США).

 • Понеділок, Червень 20, 2022 - 15:54
  Приймаючи на аудієнції Синод єпископів Мелхітської Греко-Католицької Церкви, Святіший Отець підкреслив глобальний вимір Церкви, вказуючи на необхідність спільності у формуванні Божого люду.

  18 червня, Папа Франциск прийняв на аудієнції єпископів Мелхітської Греко-Католицької Церкви, які сьогодні в Римі розпочали Синод Церкви на чолі з Патріархом Юсефом Абсі. Святіший Отець поділився своїми думками про душпастирську турботу про вірних, які переживають життєві трагедії, а також про відповіді на виклики сучасних обставин, які переживає Мелхітська Греко-Католицька Церква.

 • П'ятниця, Вересень 24, 2021 - 11:08

  Новим очільником Церкви стане дотеперішній Ординарій для східної Європи архиєпископ Рафаїл Франсуа Мінассян, який прийняв ім’я Рафаїл Бедрос ХХІ.

  Синод Вірменської Католицької Церкви, скликаний Святішим Отцем у Римі, 23 вересня 2021 р. обрав Патріархом Кілікії Вірменської Католицької Церкви Преосвященного Рафаїла Франсуа Мінассяна, дотеперішнього титулярного єпископа Кесарії Кападокійської та Ординарія для католиків вірменського обряду в східній Європі.

 • Середа, Вересень 22, 2021 - 13:16
  В Римі триває виборчий Синод Єпископів Вірменської Католицької Церкви, що обирає наступника світлої пам’яті Ґріґора Бедроса ХХ Ґаброяна, що в травні переставився до вічності. В середу початок голосувань.

  Ієрархи Вірменської Католицької Церкви зібралися в Римі для того, щоб обрати нового патріарха, після того, як попередній Патріарх Кілікійський Ґріґор Бедрос ХХ Ґаброян у травні цього року відійшов до вічності. Виборчий Синод Єпископів розпочався у понеділок, 20 вересня 2021 р., а середа, 22 вересня – перший день голосувань.

 • Понеділок, Березень 23, 2020 - 16:08
  В коридорах лікарень чи за стінами клявзурових монастирів – допомога черниць в час пандемії непомітна, але велика: вони часто вони ризикують власним життям.

  В рядах тих, що перебувають на передовій у боротьбі з цим невидимим ворогом – коронавірусом – є також і черниці, що моляться, працюють медсестрами, допомагають бідним, надають підтримку рідним тих людей, які страждають від викликаного ним захворювання. Зброя сестер – це молитва й милосердя. 

 • Середа, Вересень 18, 2019 - 11:43

  З 12 по 14 вересня в Українській папській колегії святого Йосафата в Римі відбулася щорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи.

 • Неділя, Вересень 15, 2019 - 11:17
  Зустрічаючись з католицькими єпископами східного обряду, які служать на європейському континентів, Святіший Отець поділився думками про ідентичність і місію Східних Католицьких Церков.
 • П'ятниця, Вересень 13, 2019 - 15:05

  На завершення першого робочого дня учасники Зустрічі східних католицьких ієрархів Європи, яка проходить у Римі 12-14 вересня, відвідали прокатедральний собор Святої Софії в Римі.

  Візит відбувся на запрошення Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, з нагоди ювілейних святкувань 50-річчя освячення храму.

 • П'ятниця, Вересень 13, 2019 - 09:26

  “Роль Східних католицьких Церков в контексті екуменічних відносин: між душпастирським служінням та дипломатією”, - тема доповіді кардинала П’єтро Пароліна, Держсекретаря Святого Престолу, на зустрічі східних католицьких ієрархів Європи, яка проходить у Римі з 12-14 вересня.

  “Спільний метод  у дипломатії та екуменічному діалозі – це сам діалог”, - зазначив кардинал Паролін, наголосивши, що “цей метод не має жодної іншої альтернативи”.

Сторінки

Паломництво Святими місцями